Search

Horoskop na 2023 według Studiopepe

Horoskop na 2023 rok, stworzony przez Studiopepe dla Wallpaper* jest inspirowany dziełami wielkich projektantów XIX i XX wieku. Co nas czeka zdaniem włoskich projektantek?

Znaki jakie wysyłają nam gwiazdy to ledwie mały wycinek wiedzy o sobie i świecie. Fascynuje nas ten tajemniczy element życia, ale także fakt, że jest to coś, co wszystko łączy” – powiedziały Chiara di Pinto i Arianna Lelli Mami, nawiązując do swojego najnowszego projektu – lustra, które zaprojektowały dla Visionnaire, odwołując się do świata astrologii i kosmosu.

Lelli Mami i Di Pinto przyjrzały się osobliwościom znanych projektantów z XIX i XX wieku, używając niektórych z ich najsłynniejszych cytatów jako punktu wyjścia do refleksji nad poszczególnymi znakami zodiaku. Odkryły, że: Ludwig Mies van der Rohe był Baranem (tylko Baran mógł wymyślić „mniej znaczy więcej”), Verner Panton był Wodnikiem (był płynnym, wizjonerem, ekscentrykiem), Charlotte Perriand – Strzelecem (znak odkrycia, przygody). Spod znaku Panny był Ettore Sottsass (jego żona – Barbara Radice zwykła mawiać, że ma w sobie tyle chaosu, że musi mieć wszystko w idealnym porządku), który sprawił, że ​​na geometrię w jego pracach patrzy się świeżym okiem – mówi Di Pinto.

Ciekawie było spojrzeć na projektowanie z bardziej astrologicznej perspektywy. To pozwala zyskać bardziej intymny widok na te legendy designu, mówią projektantki.

Ich własny profil astrologiczny („migawka naszych czasów”, jak to ujęła Di Pinto) również sprzyja pracy zespołowej: Waga ze wschodzącym znakiem Ryby i księżyc w Lwie (Lelli Mami) oraz Rak ze wschodzącym znakiem Lwa i księżyc w Skorpionie (Di Pinto) mają wspólną płaszczyznę, która pozwala im jasno komunikować się, co skutkuje owocną współpracą. Znajomość swojego znaku zodiaku, konkluduje Di Pinto, to sposób „by być obecnym w chwili i zwracać uwagę na rzeczy inaczej”.

Horoskop 2023 autorstwa Studiopepe

Baran

Never design anything that cannot be made — Jean Prouvé, ur. 8 kwietnia 1901

Zdjęcie: Praca Arianny Capelli/Studiopepe

Nowy rok chce, abyś był pragmatyczny, energiczny i waleczny: Jowisz będzie u twego boku, dając ci szczęście i optymizm. Masz bardzo dużą szansę na sukces, jeśli dokładnie ocenisz czas realizacji swoich projektów. Wyzwaniem będzie myślenie przed działaniem, umiejętność, która nie jest dokładnie odpowiednia dla twojego znaku. W realizacji tej misji możesz liczyć na pomoc Saturna w Wodniku, która da ci jasność umysłu oraz Wenus w Wodniku, która da ci nowych przyjaciół. Ci, którzy są już zaangażowani, znajdą nowy rozmach i połączenia.

Byk

Architecture isn’t just about creating new buildings, sometimes it’s about retuning what’s already there — John Pawson, ur. 6 maja 1949

Zdjęcie: Praca Arianny Capelli/Studiopepe

Będziesz musiał zmienić swój sposób patrzenia na świat, nosząc nowe soczewki, które sprawią, że uchwycisz wcześniej ignorowane niuanse. Mając Urana na swoim znaku do końca 2024 r., prawdopodobnie w Twoim codziennym życiu pojawią się powolne, ale ważne zmiany. Wykorzystaj je jak najlepiej i odłóż na bok swój upór. Medytacja może ci w tym pomóc. Jowisz przyniesie ci wiele prezentów, w tym wspaniałe nagrody ekonomiczne. Ale nie zaniedbuj swoich bliskich: wejście Wenus do Lwa może wywołać nerwowość i spadek energii.

 Bliźnięta

I wish I could frame the blue of the sky — Carlo Scarpa, ur. 2 czerwca 1906

Zdjęcie: Praca Arianny Capelli/Studiopepe

Noś kawałek nieba w kieszeni, aby patrzeć na niego w najtrudniejszych chwilach, drogi Bliźniaku. Wychodzisz ze złożonego roku, ale oto kilka dobrych wiadomości: 2023 przyniesie wyraźną poprawę. Staraj się nie zgubić w myśleniu w kółko o tym samym i nieodwzajemnionych pragnieniach. Saturn w kwadraturze od kwietnia przetestuje twoje granice: musisz je zaakceptować, aby je pokonać. Jowisz będzie w Baranie w pierwszej połowie roku, więc wykorzystaj tę pozytywną energię, aby spróbować spełnić swoje marzenia. W tym roku miłość sprawi, że odkryjesz to, co w Tobie najlepsze.

Rak

This tree close to my workshop, this is my teacher — Antoni Gaudí, ur. 25 czerwiec 1852

Zdjęcie: Praca Arianny Capelli/Studiopepe

Ten rok zaczyna się bardzo sprzyjającym terenem: wyobraźnia podpowiada Ci architekturę w lesie, czeka Cię wiele sukcesów zawodowych i osobistych. Wreszcie wolny od niezliczonych negatywnych tranzytów, które dręczyły cię w ostatnich latach, czujesz się jak drzewo na wiosnę: zima się skończyła i nadszedł czas, aby twoje kwiaty zakwitły. Z finansowego punktu widzenia, drogi Raku, spotkasz wielki rozwój i sukces. Bogini miłości obdarza Cię uwodzicielstwem i zmysłowością, szczególnie na początku roku i między majem a czerwcem.

Lew

To create, one must first question everything — Eileen Gray, ur. 9 sierpinia 1878

Zdjęcie: Praca Arianny Capelli/Studiopepe

Zamiast odpowiedzi, w tym roku zalecamy zwrócenie uwagi na pytania, które sobie zadajesz. Nie będzie to łatwy rok, ale wpływ Jowisza w Baranie w pierwszych miesiącach 2023 roku przyniesie Ci energię i determinację, by stawić czoła każdemu wyzwaniu. Staraj się ograniczać wydatki – niełatwe zadanie dla największego znaku zodiaku. Ale jest dobra wiadomość: w kwietniu Saturn wkracza w Ryby, kończąc ostry sprzeciw wobec twojego znaku, więc w końcu znajdziesz spokój. Zakochani, gdy Wenus wejdzie w Bliźnięta w kwietniu, powietrze będzie lżejsze, a nowe spotkania bardziej prawdopodobne.

Panna

Art is a way of overcoming fear, a way of entering the unknown — Ettore Sottsass, ur. 14 września 1917

Zdjęcie: Praca Arianny Capelli/Studiopepe

Jeśli sztuka jest sposobem na pokonanie strachu i zdominowanie nieznanego, uważamy, że rok 2023 da Ci wiele możliwości wyjścia ze swojej strefy komfortu, droga Panno. Czas się odważyć. Twoje hasła będą oczywiście nieszablonowe, niekonwencjonalne, ale z rygorem. Saturn zapewni Ci kontrolę i skrupulatne przygotowanie do tych wielkich zmian. Od kwietnia Jowisz w Byku da ci również energię, by odważyć się na niewyobrażalne. Zakochany, strzeż się pochopnych decyzji, nie jesteś Kopciuszkiem.

Waga

The house is a machine for living in — Le Corbusier, ur. 6 października 1887

Zdjęcie: Praca Arianny Capelli/Studiopepe

Jeśli dom jest maszyną do życia, świat jest miejscem do odkrycia: w tym roku gwiazdy zapraszają do otwarcia się na innych i na świat. Powinieneś traktować priorytetowo działania społeczne, ale uważaj, aby nie zatracić się, próbując zadowolić wszystkich. Kultywuj własne wnętrze, ponieważ twój entuzjazm może doprowadzić cię do znalezienia manipulujących ludzi. Mówiąc o miłości, zwróć uwagę na wszelkie wątpliwości, a przede wszystkim na flirty, które będą miały miejsce między czerwcem a wrześniem. Mars zapewni Ci zapas energii na drugą połowę roku; nie przesadzaj z tym.

Skorpion

The tree is the very slow explosion of a seed — Bruno Munari, ur.24 października 1907

Zdjęcie: Praca Arianny Capelli/Studiopepe

Nikt nie rozumie, że prawdziwa transformacja jest powolna, ale nieubłagana lepiej niż ty – więc powitaj ją. W pracy perspektywy są tak dobre, że możesz zdecydować się na zmianę pracy lub miasta; pewne jest to, że nadal będziesz poszukiwać stabilności i postępu. W 2023 roku szczególnie ważne będzie, aby nie tracić pewności siebie, zwłaszcza w drugiej połowie roku. Użyj swojej strategicznej intuicji do podejmowania decyzji, wyobraź sobie, co jest po drugiej stronie wzgórza. Poświęć się ćwiczeniom fizycznym, aby mieć jaśniejszy umysł. Zakochany, staraj się trzymać ego na dystans i witaj z ciekawością tych, którzy różnią się od ciebie.

Strzelec

The work is not only the object, but what surrounds it, the voids and the spaces — Oscar Niemeyer, ur. 15 grudnia 1907


Zdjęcie: Praca Arianny Capelli/Studiopepe

Zwróć uwagę na to, co cię otacza, wiele rzeczy będzie wymagało od ciebie dostosowania się, zwłaszcza w pracy. W drugiej połowie roku relacje ulegną przemianie: pamiętaj, że ci, którzy się dostosują, przetrwają. Szczególnie opłacalny będzie biznes, chroniony przez Jupitera do maja. Zwróć uwagę na wejście Saturna w Ryby, ponieważ od kwietnia możesz doświadczyć spadku energii, a szczególnie nie tolerować zasad. Zakochani, latem czekają na Was magiczne uczucia, długa przerwa Wenus w Lwie daje ci szansę na odwagę w tej kwestii.

Koziorożec

I am my brain’s publisher — Philippe Starck, ur. 18 styczeń 1949

Zdjęcie: Praca Arianny Capelli/Studiopepe

Nadszedł czas, aby upublicznić swoje pomysły i projekty: w 2023 roku niebo będzie Cię zachęcać, a Jowisz i Saturn będą Twoimi sojusznikami i strażnikami. Upór i determinacja przyniosą rezultaty, nawet jeśli łut szczęścia miałby znaczenie. Będziesz potrzebował otwartego umysłu, aby skorzystać z wielu możliwości, które zostaną Ci podane na srebrnym talerzu. Skoncentruj się na drobiazgach – przybliżą Cię do Twoich celów. Miłość da ci świadomość tego, kim jesteś i czego chcesz, co kilka lat temu byłoby prawie nie do pomyślenia.

 Wodnik

The main purpose of my work is to provoke people into using their imagination and make their surroundings more exciting — Verner Panton, ur. 13 lutego 1926

Zdjęcie: Praca Arianny Capelli/Studiopepe

W tym roku niebo będzie Cię pchać, rozbudzając Twoją wyobraźnię. Nie sądzimy, że zabraknie Ci pomysłów, ale być może będziesz powolny w realizacji ich. Najlepszy czas na ich urzeczywistnienie to pierwsze miesiące roku, z Jowiszem w Byku i Saturnem w Twoim znaku. Uważaj, aby nie zakochać się w sobie i nie nakładać zbyt wielu ograniczeń na innych: podejrzewamy, że Twoja przysłowiowa niechęć do zasad miłości będzie silna i wyraźna, więc spróbuj znaleźć wspólną płaszczyznę.

Ryby

Life is chaotic, dangerous, and surprising. Buildings should reflect that — Frank Gehry, ur. 28 lutego 1929

Zdjęcie: Praca Arianny Capelli/Studiopepe

Niektórzy boją się chaosu, niezdefiniowanego, nieznanego: ciebie nie ma wśród nich. Jesteś mistrzem nieokreślonego, bo wiesz, że z chaosu mogą wyniknąć zaskakujące rzeczy. Przyjmij to, ale zwracaj uwagę na swoją energię, ponieważ w tym roku często będziesz musiał zatrzymać się i odzyskać siły w ciszy i naturze. Słuchaj swojego ciała. Doładowanie Twoich finansów nastąpi od maja do grudnia, ale bądź ostrożny ze swoimi inwestycjami. Stare miłości mogą pojawić się ponownie, ale będziesz wiedział, jak pływać, nie tonąc w morzu wspomnień.

Więcej na: wallpaper.com

Zobacz także:

Nieziemski manifest designu Studio Pepe

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close