Search

Bulgari i rzymski splendor w nowej kolekcji Barocko

Baroco Collection Bulgari 07

Nowa kolekcja eksluzywnej biżuterii Bulgari Barocko nawiązuje do 130 lat rzymskiego dziedzictwa. Odwołuje się do epoki znanej szczególnie z zamiłowania do splendoru – baroku, który trwał od około 1600 do 1800 roku.

Baroco Collection Bulgari 09

Nowa kolekcja Bulgari Barocko to celebracja życia i piękna, czerpiąca odważną inspirację z jednego z najwspanialszych okresów w historii Europy. Nowa kolekcja wysokiej biżuterii Bulgari, uchwyciła ducha epoki, wplata więc wyjątkową narrację pomiędzy domem mody, miastem Rzym i stylem barokowym.

Wings of Rome - Bulgari
Naszyjnik Wings of Rome

Barokowo-rzymska esencja Bulgari

Rzym jest sercem wszystkiego, co robi Bulgari. W miarę pogłębiania się kryzysu związanego z Covid-19, Bulgari był jednym z pierwszych dużych domów jubilerskich, który przekazał dużą darowiznę na rzecz rzymskiego szpitala Lazzaro Spallanzani. W ten sposób dowodzi, że szuka radości życia nie tylko w materialnej i architektonicznej ekstrawagancji miasta, ale także w jego mieszkańcach i duszy.

Baroco Collection Bulgari 01

Dzięki tej nowej ekskluzywnej kolekcji Barocko High Jewellery Bulgari przekazuje przesłanie nadziei i optymizmu w kolekcjach takich jak Meraviglia (Cud), Luce (Światło) i Colore (Kolor).

Bvlgari-Barocko-High-Jewellery-01.jpg

Rzemieślniczy manifest żywych kolorów, błyszczących efektów świetlnych, fantazyjnych kształtów i wykwintnych detali. Wszystkie wnoszą powiew optymizmu i radości.

Baroco Collection Bulgari 06

Jak sugeruje nazwa kolekcji, ponadczasowy wpływ rzymskiego barokowego dziedzictwa artystycznego i architektonicznego spotyka się w Barocko z odważnym i zuchwałym duchem Bulgari.

Bvlgari Barocko High Jewellery 02

Pierścionki, naszyjniki i kolczyki są zmysłowe, złożone i hipnotyzująco geometryczne. Nieoczekiwane cięcia i kąty tworzą kaprys, który zaskakuje typowymi bogatymi, ale majestatycznie ponurymi kreacjami, które często stanowią przykład wysokiej biżuterii.

Baroco Collection Bulgari 05

Od ponad 130 lat Rzym, miasto z którego wywodzi się Bulgari, był jego muzą. Kolekcja wychwytuje jego ekscentryczność i ekstrawagancję. Tym samym Barocko ustanawia nowy punkt odniesienia dla nowej kolekcji wysokiej biżuterii Bulgari. Obejmuje bowiem barokową obfitość na równi z ponadczasowym wyrafinowaniem.

Mosaico Bulgari
Naszyjnik Mosaico

Barokowe zabytki Rzymu wpływają na połączenie dramatycznej wielkości i wdzięcznej lekkości nowej kolekcji biżuterii Barocko. Od kultowej Fontanny Czterech Rzek wyrzeźbionej przez Lorenzo Berniniego i pobliskiego kościoła Sant’Agnese in Agone Francesco Borrominiego. Od kompleksu Horti Farnesiani na Wzgórzu Palatyńskim po posąg Archanioła Michała z brązu na szczycie papieskiej fortecy – Zamku Świętego Anioła.

Baroco Collection Bulgari 04

Bulgari wprowadza nowe zasady projektowania ekskluzywnej biżuterii

Istnieje wiele wypróbowanych i prawdziwych klasyków, takich jak rubiny, szafiry i szmaragdy. Jednak to, co sprawia, że ​​nowa kolekcja biżuterii Bulgari tak bardzo fascynuje, to fakt, że marka zmienia typowe w naprawdę fantastyczne dzieło, takie jak Lady Arabesque. Te klejnoty czarują ponadczasową magią, ale jednocześnie doskonale odnajdują się we współczesności i odpowiadają na nowoczesne gusty.

Bulgari Sapphire Lace
Naszyjnik Sapphire Lace

Trzeba wiedzieć, że stworzenie takiego dzieła jak nowa Barocko Colore Lady Arabesque może zająć rok lub nawet dłużej. Przede wszystkim każdy kamień trzeba pozyskać, a poszukiwania na całym świecie prowadzi dyrektor kreatywna Bulgari –   Lucia Silvestri. Następnie należy go dopasować pod względem wielkości, kształtu i koloru. To koszmar produkcji i logistyki, ale w rękach rzemieślnika z Bulgari, forma snu.

Bvlgari Barocko High Jewellery 04

Zaprojektowane, aby wzbudzać podziw i zachwyt, dzieła sztuki Bulgari Barocko grają światłem i cieniem, z dynamizmem dorównującym jedynie ich szlachetności i elegancji.

Bulgari Cabochon Exuberance
Naszyjnik Cabochon Exuberance

Zakrzywione linie XVI-wiecznego dekoru łączą się z nieprzewidywalnymi odmianami natury. Tworzą tym samym alchemię linearności i mikroskopijnych elementów w harmonii z maksymalizmem i esencjonalnością. Biorąc pod uwagę rzemieślniczy charakter każdego dzieła, Barocko to jedyny w swoim rodzaju artefakt wysokiej biżuterii.

Bvlgari Barocko High Jewellery 05

Meraviglia czyli cud

Barokowi artyści, w tym Gian Lorenzo Bernini, w swoich rzeźbach potrafili uchwycić miękkość i zmysłowość. Podobnie kolczyki i pierścionki „Ruby Drapery” bawią się białym złotem, diamentami i rubinami, tworząc zakrzywione, faliste linie inspirowane marmurową draperią.

Bulgari Ruby Drapery
Pierścień Ruby Drapery

Kwintesencja poetyckiego i delikatnego naszyjnika „Sapphire Lace” łączy platynę, diamenty i słynne niebieskie szafiry z Cejlonu. W rezultacie powstaje lekka, kobieca tekstura, inspirowaną wykwintnymi barokowymi koronkami.

Bulgari Lady Rubellite
Naszyjnik Lady Rubellite

Barokowe zawijasy zajmują centralne miejsce w platynowym pierścieniu „Arabesque”. Przyciągający wzrok diament o szlifie szmaragdowym otaczają szmaragdy, brylantowych i oszlifowane diamenty, rysujące uwodzicielskie i kuszące zakrzywione, faliste linie. Esencja i ekstrawagancja znajdują idealną równowagę w tym spektakularnym pierścieniu. Wyrażają tym samym charakterystyczny wdzięk i harmonię kryjącą się za każdym dziełem Bulgari.

Baroco Collection Bulgari 02

 

Zobacz także:

tomas-saraceno-i-b-zero1-instalacje-bulgari

couture-show-las-vegas-2019-klejnoty-swiata

rosyjska-inspiracja-bizuteria-chanel

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close