Search

Virgil Abloh projektuje z Mercedes-Benz

Virgil Abloh

Mercedes-Benz ogłosił współpracę artystyczną z Virgilem Ablohem w projekcie Geländewagen. W jego ramach Virgil Abloh i dyrektor ds. designu Mercedes-Benz – Gorden Wagener, na nowo wyobrazili sobie SUV-a Klasy G marki.

mercedes-benz_project_gelandewagen_gorden_wagener_l_virgil_abloh_r_courtesy_of_mercedes-benz_shot_by_bafic.jpg
Zdjęcie: Bafic

Po koniec lipca firma Mercedes-Benz ogłosiła, że wszechstronny projektant, Virgil Abloh, stworzy unikalne dzieło sztuki.   Projekt, zatytułowany Project Geländewagen, zmodyfikuje i zinterpretuje na nowo SUV-a Klasy G niemieckiego producenta samochodów. Kultowy samochód terenowy o charakterystycznej kwadratowej sylwetce po raz pierwszy wprowadzono na rynek w 1979 roku. Projekt nawiązuje do cech wyróżniających markę Mercedes-Benz: znakomitego kunsztu i zaawansowanego designu. Virgil Abloh zamierza przedstawić nową wizję luksusu, którą definiuje dzielenie się pomysłami i dyscyplinami.

mercedes-benz_project_gelandewagen_

W zapowiedzi przedpremierowej Abloh nazywa projekt „idealną bazą do wyrażania pomysłów współczesnych artystów na temat tego, jak może wyglądać przyszłość stylistyki w ramach koncepcyjnego projektowania samochodów”. Gorden Wagener, dyrektor ds. designu Mercedes-Benz, podziela entuzjazm Abloha dla kreatywnych eksperymentów. Jak mówi: „są gotowi stworzyć coś dotychczas niewidzianego” w designie, modzie i sztuce motoryzacyjnej. Projekt wyraża pozycję Mercedes-Benz jako coś „więcej niż producenta luksusowych samochodów, markę designerską i oznakę luksusu”. 

mercedes-benz_project_gelandewagen_01

Projekt Geländewagen wystartuje w sieci dla, dostępny globalnej publiczności 8 września 2020 roku o godzinie 16:00 czasu środkowoeuropejskiego na mercedes-benz.com. Mercedes-Benz i Virgil Abloh uznają za swój obowiązek wspieranie sztuki i międzynarodowej społeczności twórczej w czasach niepewności. Z tego powodu, po inauguracji projektu, na specjalnej akcji będzie można kupić jego replikę w pomniejszonej skali. Cały dochód zostanie przekazany na cele charytatywne, związane ze wspieraniem sztuki. Zwycięzca aukcji zyska także dodatkowy bonus. Podczas indywidualnego oprowadzania Abloh i Wagener, opowiedzą mu więcej o inspiracjach i intencjach związanych z dziełem.

01-mercedes-benz-virgil-abloh

 

Zobacz także:

samochody-elektryczne-super-pojazdy-przyszlosci

vision-mercedes-maybach-6-cabriolet

zielony-punkt-na-mapie-nowego-jorku

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close