Search

Namioty w kształcie łez na drzewach w lesie

namioty w kształcie łzy-belgian-forest-01

Jeśli szukasz alternatywnych wakacji tego lata, możesz udać się do lasu Borgloon w Belgii, gdzie na drzewach zawieszono cztery namioty w kształcie łez. Zacierające granicę między rzeźbą a architekturą konstrukcje są dziełem holenderskiego artysty Dre Wapenaara. Wiszą nad ziemią i dlatego można do nich wejść po drabinie. Dzięki temu namioty na drzewie „transendreef” zapewniają łagodny sposób na cieszenie się wspaniałymi widokami na świeżym powietrzu.

namioty w kształcie łzy-belgian-forest-03

Cztery namioty w kształcie łez znajdują się obok toru prowadzącego do zamku Hex. Namioty pierwotnie wzniesiono w ramach publicznego projektu artystycznego zwanego „Pit”. Organizowany przez Z33 – dom sztuki współczesnej, designu i architektury – projekt wprowadził sztukę w przestrzeń publiczną Borgloon. Obok namiotów drzewnych Dre Wapenaara, Ardie van Bommel zbudował „meble polowe”. Artystka stworzyła siedzenia, umywalkę, toaletę i grilla, aby uzupełnić namioty i kolory krajobrazu Haspengouw. Dzieła zainstalowano razem, aby przechodnie i goście mogli spojrzeć na otoczenie z innej perspektywy.

namioty w kształcie łzy-belgian-forest-02

Jeden namiot może pomieścić maksymalnie dwie osoby dorosłe i dwoje małych dzieci. Tymczasowe konstrukcje można wynajmował za 70 € za noc do 30 września. Więcej informacji i rezerwacji można znaleźć w witrynie poświęconej turystyce leśnej Borgloon.

namioty w kształcie łzy-belgian-forest-04

 

Zobacz także:

minimalistyczne-apartamenty-na-wakacje-w-miescie

grecka-wyspa-santorini-czyli-wakacje-doskonale

biel-i-minimalizm-na-costa-brava

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close