Search

Apartament Jardim Guedala wg Diego Revollo

Diego Revollo apartament Jardim Guedala 01

Prawie 20-letnie mieszkanie w stylu klasycznym to nowy dom młodej pary z dwójką dzieci. Klienci już wcześniej pracowali z Diego Revollo przy okazji projektowania poprzedniej rezydencji. Tym razem zwrócili się o pomoc przy remoncie i aranżacji nowego miejsca zamieszkania. Apartament o powierzchni 330 mkw znajduje się w Jardim Guedala – dzielnicy Morumbi – w São Paulo.

Diego Revollo apartament Jardim Guedala 02

Dlaczego klienci postanowili zmienić lokum i zwrócili uwagę właśnie na tą konkretną nieruchomość? Otóż bardzo spodobały im się pewne zastane cechy będące pierwotnymi elementami architektury mieszkania. To określiło cały projekt, który uwypuklił istniejące walory. Z kolei delikatne zmiany to w zasadzie chirurgiczna korekta niedoskonałości pod kątem samej funkcjonalności.

Diego Revollo apartament Jardim Guedala 03

Poprawiono więc design ram, a delikatne detale w stolarce nadały im sensualności i finezji. Jednak największy nacisk zarezerwowano  na wystrój wnętrz. Apartament przy Jardim Guedala szczyci się przede wszystkim ogromnymi oknami i sufitami na wysokości niemal 3 metrów. Dzięki temu przestrzeń cieszy się doskonałym doświetleniem i wrażeniem przestronności. Z kolei poczucie ciepła i przytulności zawdzięczamy stworzeniu przemyślanego układu, który sprzyja rozmowom i życiu rodzinnemu.

Diego Revollo apartament Jardim Guedala 04

Prawdziwe wyzwanie stanowiło promowanie kombinacji stylów, które wymagały większego ryzyka. Jednak ten zabieg gwarantował oczekiwany skutek, a mianowicie uniknięcie oczywistości. Duży salon zajął dwa mniejsze pokoje, wymykając się sztywnej formule dwóch sof i dużego stolika kawowego.

Diego Revollo apartament Jardim Guedala 05

Mieszanka stylów, która obejmuje design włoski, brazylijski, modernistyczny oraz vintage, dała początek ponadczasowej i zaskakującej aranżacji. Świetnie odnalazły się tu liczne dzieła sztuki zapewniając, poza pięknem, także kosmopolityczną elegancję.

Diego Revollo apartament Jardim Guedala 06

 

Zobacz także:

apartament-w-sao-paulo-elegancki-mix-stylow

higienopolis-przejrzystosc-brazylijskiego-apartamentu

brazylijski-design

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close