Search

Wrażenie przestronności w niewielkiej przestrzeni

wrażenie przeststronności kcdesignstudio_03

Projektanci zastali tu fragmentaryczny układ wielu małych pomieszczeń i klinowy plan piętra, co skutkowało słabo oświetlonymi obszarami. W związku z tym całkowicie zmienili konfigurację mieszkania, aby stworzyć wrażenie przestronności, zoptymalizować komfort i wygodę oraz zwiększyć dostęp światła dziennego.

wrażenie przeststronności kcdesignstudio_01

Nowy układ dzieli apartament na dwie uzupełniające się strefy na planie otwartym. Tak więc część wspólna składa się z przestrzeni dziennej, jadalnej i kuchennej. Natomiast prywatne pomieszczenia łączą główną sypialnię i gabinet, z garderobą i główną łazienką ulokowana pośrodku. Ta  sprytna konfiguracja gwarantuje, że te ostatnie pokoje nie zostaną przeniesione do narożnika bez okien.

wrażenie przestronności kcdesignstudio_04

Obie strefy wychodzą na dwa wąskie balkony, które od wnętrza oddzielają całkowicie przeszklone drzwi przesuwne. Co więcej jedno z nich jednocześnie pełni funkcję wejścia do mieszkania. Częściowo przeszklone, dwuskrzydłowe drzwi oddzielające obie strefy pozwalają na dopływ naturalnego światła w całym mieszkaniu. Z kolei po otwarciu łączą je w jedną przestrzeń w kształcie litery L.

wrażenie przeststronności kcdesignstudio_05

Wrażenie przestronności – sprytne podejście

To, co najlepiej oddaje kreatywność studia, jeśli chodzi o radzenie sobie z mniej niż idealnymi warunkami, to obróbka sufitów. Niska wysokość sufitu w połączeniu z dużymi belkami przecinającymi mieszkanie i mnóstwem funkcji, które należało uwzględnić, sprawiły, że projekt był szczególnym wyzwaniem.

wrażenie przestronności kcdesignstudio_02

Rozwiązanie zespołu polegało na wprowadzeniu subtelnie łukowatych sekcji, które delikatnie unoszą się między belkami. Wykorzystując obszerny język krzywych i konturów, sufity nadają teraz rzeźbiarskiej wrażliwości, która uzupełnia skądinąd surowy wystrój wnętrz w pomieszczeniach.

wrażenie przeststronności kcdesignstudio_06

Mając na uwadze minimalistyczną estetykę, wystrój wnętrza oparto się na przytłumionej palecie szarości i bieli. Gładka posadzka betonowa i ściany gipsowe tworzą stonowane, szare tło dla eklektycznego wyboru mebli i dzieł sztuki. Zastosowano je zarówno w strefie publicznej, jak i prywatnej.

wrażenie przeststronności kcdesignstudio_08

Króluje tu połączenie skromnych materiałów, takich jak drewno, lastryko i teksturowane szkło. Czyste linie, minimalistyczne dekoracje i nienagannie zaprojektowane, nowoczesne meble nadają mieszkaniu wrażenie stonowanego wyrafinowania.

wrażenie przeststronności kcdesignstudio_13

Czarne akcenty, detale z brązu i rzeźbiarskie meble sprawiają, że odnowiona rezydencja stanowi przykład, jak proste, dyskretne gesty mogą mieć ogromny wpływ na niewielką przestrzeń.

wrażenie przeststronności kcdesignstudio_10

 

Zobacz także:

lizbonski-apartament-wedlug-arthura-casasa

nostalgiczny-apartament-studiopepe-w-mediolanie

minimalistyczne-apartamenty-na-wakacje-w-miescie

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close