Search

Los Angeles | najciekawsze hotelowe destynacje

Los Angeles Downtown_Proper_Hotel01

W Los Angeles nie brakuje eleganckich butikowych hoteli i nieruchomości na wynajem dla wytrawnych fanów designu. Jednak Stephen Kenn, projektant mebli, stworzył nową koncepcję mikro-hotelu. W kameralnej atmosferze, osobiście można tu poznawać i podziwiać efekt jego pracy.

los angeles stephen-kenn-loft-Amy Bartlam01
Stephen Kenn Loft

Poddasze o powierzchni 160 mkw urządzono w charakterystycznym dla Kenna, industrialnym stylu. Naturalnie miejsce to jest zlokalizowane w modnej dzielnicy sztuki, nieopodal jego pracowni. W związku z tym projektant sam oprowadza po apartamencie i opowiada o swoich ukochanych meblach i dedykowanych rozwiązaniach. Jeśli to za mało dla podróżujących miłośników designu, gospodarz może skierować w kolejne ciekawe miejsca, jak galerie, salony projektowe czy wytworne restauracje.

stephen-kenn-loft-Amy Bartlam02
Stephen Kenn Loft
Los Angeles Downtown_Proper_Hotel02
Downtown Proper Hotel

W dorobku projektantki Kelly Weasler, Downtown Los Angeles Proper Hotel to już kolejny obiekt należący do sieci Proper Hotels. Bazując na dynamicznych proporcjach budynku z cegły z 1926 roku, wprowadziła do wnętrz mieszankę nowych smaków.

Los Angeles Downtown_Proper_Hotel03
Downtown Proper Hotel

Ożywiła oryginalne elementy zestawiając je z naturalnym dla Los Angeles, kalifornijskim renesansem. W związku z tym historyczne panele architektoniczne i marmurowe detale łączą się z kafelkami wyprodukowanymi na zamówienie w odcieniach hiszpańsko-meksykańsko-kalifornijskich. Nie zabrakło też oryginalnych witraży, akcesoriów artystycznych i ceramiki lokalnych twórców. Eklektyczny styl vintage w najlepszym wydaniu.

Los Angeles Downtown_Proper_Hotel04
Downtown Proper Hotel
Los_Angeles_Arts_District_Firehouse_Hotel01
Arts District Firehouse Hotel

Arts District Firehouse Hotel

W okolicy nie brakuje doskonałych hoteli, jednak prawdziwą perełką jest dziewięciopokojowy hotelik, który znajduje się w art-decowskim budynku straży pożarnej. Zachowano tu oryginalny wygląd zewnętrzny, a także drewniane i betonowe podłogi i odsłonięte sufity. Wnętrza natomiast wypełniono meblami z epoki oraz tworzonymi specjalnie do tego niezwykłego projektu.

Los_Angeles_Arts_District_Firehouse_Hotel02
Arts District Firehouse Hotel

W holu perskie dywany kontrastują z surowością podłogi z betonu. Natomiast kolekcja skórzanych i aksamitnych kanap i krzeseł nadaje wyniosłemu pomieszczeniu wrażenie ciepła. Każdy z pokoi i ma własną, dedykowaną paletę jasnych kolorów. Ten klucz zastosowano także w łazienkach wykładanych malowanymi ręcznie kafelkami. Hotel stworzony by wprawiać w zachwyt.

Los_Angeles_Arts_District_Firehouse_Hotel03
Arts District Firehouse Hotel
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close