Search

Sklep ze sztuką ironii | Fornasetti w Harrods

sklep fornasetti harrods 01

Mediolańskie atelier Fornasetti właśnie poinformowało o otwarciu nowego punktu w Londynie. Najsłuszniejszą lokalizacją na sklep w tym mieście jest oczywiście najsłynniejszy dom towarowy na świecie. Angielskie korzenie Harrodsa stanowią także inspirację dla najnowszego elementu kultowej serii Tema e Variazioni Fornasetti. Ten projekt nosi także ślady wpływów brytyjskiego ruchu punkowego. Łączy słynną ikonę kobiecej twarzy Fornasetti z symbolami Wielkiej Brytanii.

sklep fornasetti harrods 04

Sklep o powierzchni 70 metrów kwadratowych mieści się na trzecim piętrze Harrods, w sekcji Luxury Home. Znajdziemy u szeroką i bardzo charakterystyczną dla atelier gamę produktów. Klienci Fornasetti znajdą tu meble, akcesoria, ceramikę, tapety oraz zapachy do domów.

sklep_fornasetti harrods 02

Projekt przestrzeni nowego sklepu opracowało studio projektowe Brinkworth z biurami w Londynie i Nowym Jorku, które od 30 lat pracuje głównie dla sektora handlowego. Koncepcja została opracowana wokół idei rytmu, powtórzeń i iluzji, trzech elementów, które są częścią wizualnego stylu języka Fornasetti. Marzycielską atmosferę wszechświata Fornasetti oddaje struktura ścian. Do tego naprzemienne wypełnianie pustych przestrzeni, umiejętne stosowanie materiałów i palet kolorów, a także kilka magicznych akcentów. Ironiczny styl widać w zabawie przesunięciem perspektywy i złudzeniami optycznymi.

Nowy sklep jest wynikiem innowacyjnego kreatywnego projektu. Koncentruje się na jednym z przejawów wyobraźni Fornasettiego, która odzwierciedla zamiłowanie do grafiki. Abstrakcja i złudzenia optyczne oszukują nasze punkty odniesienia i sprawiają, że proporcje zanikają ”- wyjaśnia dyrektor artystyczny atelier, Barnaba Fornasetti.

sklep_fornasetti harrods 03

Atelier Fornasetti założył w Mediolanie w latach 50. Piero Fornasettiego, jeden z najbardziej płodnych i wszechstronnych artystów we Włoszech XX wieku. Od 30 lat dyrektorem artystycznym i opiekunem spuścizny Piero jest jego syn, Barnaba Fornasetti. Obecnie produkty, wszystkie ręcznie wytwarzane we Włoszech, są dystrybuowane w ponad 35 krajach. Każdy, niepowtarzalny egzemplarz to kwintesencja charakterystycznego stylu artystycznego. Pełne humoru, nostalgii, metafor i aluzji meble oraz akcesoria są bardziej „elementem konwersacji” niż przedmiotem użytku.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close