Search

Atmosfera galerii sztuki w rodzinnym biurze

framework-office-interior atmosfera galerii sztuki 01

Rzeźbiarskie meble i panele z francuskiego dębu definiują to luksusowe biuro w Amsterdamie. Za jego renowacje odpowiada lokalne studio Framework. Zlokalizowana w centrum miasta, na drugim piętrze biurowca z 1910 roku, przestrzeń do pracy należy do firmy rodzinnej. Jednak panuje tu atmosfera galerii sztuki.

framework-office-interior atmosfera galerii sztuki 06

Przestrzeń o powierzchni 220 metrów kwadratowych składa się z czterech prywatnych biur i sali konferencyjnej. Wszystkie obdarzono dużymi oknami i dekoracyjnymi drewnianymi podłogami, które przetrwały ponad sto lat użytkowania.

framework-office-interior atmosfera galerii sztuki 08

Według Framework, klient postulował „artystyczne podejście” do wnętrz biurowych, które oddawałoby „spokojną atmosferę galerii sztuki”. W odpowiedzi studio zastosowało dębowe panele na ścianach. W ten sposób wywołano poczucie otaczającego ciepła. Pozyskano również wyjątkową selekcję rzeźbiarskich dzieł designu i dzieł sztuki z całego świata.

framework-office-interior atmosfera galerii sztuki 03

Atmosfera galerii panuje tu za sprawą trzech zabytkowych foteli stworzonych przez włoskiego projektanta Luciano Frigerio w 1968 roku. Kolejne to masywne abstrakcyjne rzeźby artysty z Antwerpii Floriana Tomballe’a oraz niestandardowe mosiężne biurko zakupione w nowojorskiej Patrick Parish Gallery.

framework-office-interior atmosfera galerii sztuki 07

Pozyskiwaliśmy je razem z klientem, który jest młodym kolekcjonerem sztuki. W tym biurze mieszaliśmy artystów włoskich, francuskich i holenderskich, których rzadko widuje się poza ich regionalnym kontekstem. Studio projektowe Framework składa się z wielu narodowości – to właśnie sprawia, że ​​nasze projekty są tak eklektyczne i nieokreślone w stylu”.

framework-office-interior atmosfera galerii sztuki 05

Prowadzone przez holenderskiego projektanta Thomasa Geerlingsa studio ma biura w Amsterdamie, Paryżu i na Ibizie. Ten projekt to pierwsza współpraca między francuskimi i holenderskimi oddziałami Framework.

framework-office-interior atmosfera galerii sztuki 02

Ściśle współpracowaliśmy nad tym projektem, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Ponieważ studio w Amsterdamie jest bardziej skupione na holenderskich artystach i pracuje z holenderskiego punktu widzenia, świeże spojrzenie zawsze poprawia wyniki”.

framework-office-interior atmosfera galerii sztuki 04

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/wnetrza/komnaty-medytacyjne-office-of-things/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/home-office-jak-zaprojektowac-domowe-biuro/

https://pointofdesign.pl/design/vondom-office-czyli-biuro-na-dachu/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close