Search

Biel i minimalizm na Costa Brava

biały minimalizm costa brava 05

Przesiąknięte bielą miejsce wypoczynku łączy minimalizm z krajobrazem Costa Brava. Perfekcja architektury zaproponowanej przez pracownię Mathieson z Sydney opiera się na prostych ramach, które podkreślają naturę wybrzeża.

biały minimalizm costa brava 01

Ten ponadczasowy i elegancki dom na wakacje w stylu śródziemnomorskim przedstawia doskonałość o białych ścianach. Spokojny pałac na wzgórzu, zapewnia mieszkańcom zacienione otoczenie na tle jasnego nieba. Nieruchomość zlokalizowana na wybrzeżu Costa Brava w Hiszpanii, zapewnia wspaniały widok na morze. Precyzyjna architektura i surowy minimalizm form dodakowo podkreśla piękno lokalnej przyrody.

biały minimalizm costa brava 04

Phillip Mathieson i jego zespół potraktowali cały dom jako ramę, z długimi przeszkleniami, które zacierają granicę między wnętrzem a zewnętrzem. Wykorzystano klimat tego regionu i odpowiedziano na ogromną ilość światła słonecznego. W związku z tym główny plan otacza głęboki baldachim, tworząc cień dla wnętrza. Dodatkowo zamazuje obraz, gdzie kończy się sam dom, a zaczyna się jego otoczenie. Rozległe tarasy wydają się górować nad krajobrazem, a basen bez krawędzi, morze i niebo tworzą potrójną warstwę bogatego błękitu. Wzmocnia go oślepiająca biel wszystkich powierzchni domu – ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz podłogi i sufitu.

biały_minimalizm costa brava 03

Do domu wchodzi się przez duże drewniane drzwi, które otwierają się na długą panoramę z wybrzeżem w tle. Zadaszenie przecina szereg starannie umieszczonych świetlików. Dzięki temu, w ciągu dnia we wnętrzu światło nieustannie się zmienia,  gdy cienie i promienie słoneczne zmieniają kąt padania. Biały minimalizm wnętrza uzupełnia cała stolarka w surowym drewnie dębu. Ciągnące się od podłogi do sufitu, przeszklone drzwi otwierają się na przestrzeń tarasu. Jego kulminację stanowi wspaniały basen z widokiem na morze.

biały_minimalizm costa brava 07

Studio Phillipa Mathiesona znane jest przede wszystkim z projektów rezydencjonalnych i hotelarskich realizowanych w Australii. Dzięki projektowi domu letniego na Costa Brava architekci wprowadzili technologiczną precyzję do tradycyjnego języka hiszpańskiego regionu. W ten sposób przekształcili  rezydencję w scenę na tle morza i nieba.

biały_minimalizm costa brava 02

 

Zobacz także:

dom-wakacyjny-na-wyspie-mykonos-grecki-minimalizm

japonskie-domy-awangardowy-minimalizm

minimalizm-pawilonu-w-ogrodach-wiktorii-w-melbourne

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close