Search

Naturalne SPA Maison Decorté

SPA

Nowo otwarty „Maison Decorté”, położony na terenie kompleksu handlowego Ginza Six w Tokyo to elegancki, luksusowy sklep oraz spa, zaprojektowane, by stworzyć autentyczny związek między naturą i naszą skórą.

Wchodząc do środka, klient napotyka trzy olbrzymie dzwony, projektu Marcela Wandersa. Ściany wnętrza pokryte są strukturą 3D, przywodzącą na myśl komórki skórne. Znalazły się na nich także ozdobne kwiatki, symbolizujące proces odmładzania skóry.

Gabinety odnowy biologicznej w Maison Decorté

Trzy gabinety odnowy biologicznej, znajdujące się w „Maison Decorté” zostały specjalnie ukryte w głębi sklepu. Ma to na celu ukazanie, nie tylko związku pomiędzy naturą i skórą, lecz także ukazać jak skóra powinna być chroniona przed nadmiernym oddziaływaniem sił natury.

W pierwszy gabinecie panuje półmrok niczym w leśnym szałasie. Lekkie, skromne oświetlenie przypomina o tym, że mała ilość światła słonecznego ogrzewa nas, dostarcza witamin, lecz nadmierna ekspozycja na słońce bywa szkodliwa dla naszego ciała. Gabinet drugi to tonący w mroźnej bieli pokój, symbolizujący zatrzymanie w czasie (ang. freezing in time- zamrożenie w czasie). Ozdabia go imponujący żyrandol Heracleum. Nieskazitelna biel gabinetu nawiązuje do ciągłego procesu samooczyszczania się skóry. Natomiast trzeci gabinet został zaaranżowany tak, by dać klientom poczucie odprężenia, świeżości, zdrowia i wewnętrznego odnowienia. Miękkie, białe zasłony, jasna, drewniana podłoga oraz sufit z panelem imitującym falowanie wody działają kojąco i uspokajająco. Wychodząc z „Maison Decorté” można poczuć, że wreszcie umysł i ciało znalazły się w idealnej równowadze.

“W 2009 roku, razem z Decorté, rozpoczęliśmy przygodę pełną ciekawych odkryć i innowacji. Wszystko po to, by stworzyć miejsce relaksu, pielęgnując japońskie tradycje. Dzięki ekskluzywnej technologii oraz autentycznemu wzornictwu stworzyliśmy miejsce, które nie tylko nacieszy ciało i umysł, ale także oko.”

– Marcel Wanders-

Zobacz także:

 

Ekologiczne domy – drzewa w Ho Chi Minh

Odnowa doskonała w Saxon Hotel Spa

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close