Search

Stylowy apartament w Nowym Jorku

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 09

Dzięki ingerencji Home Studios apartament w Nowym Jorku, pod adresem 20 Bond, wypełnił się wyjątkowymi detalami. Firma projektowa wykorzystała zarówno meble stworzone specjalnie do tego projektu, jak i zabytkowe znaleziska. Właśnie w ten sposób odnowiono wiekowe mieszkanie w nowojorskiej dzielnicy NoHo. Ten projekt powstał dla młodej rodziny.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 12
Zdjęcia: Brian Ferry

Apartament w Nowym Jorku przy 20 Bond ma powierzchnię 186 metrów kwadratowych i mieści się w budynku z 1925 roku. Od lat 80. XX wieku nie przeszedł żadnej znaczącej renowacji. O przeprowadzenie bardzo potrzebnego remontu przestarzałego mieszkania poproszono Home Studios z Brooklynu.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 07

Wiekowy apartament w Nowym Jorku

Właściciele – para z małymi dziećmi – to fani estetyki studia. Stali się nimi po odwiedzeniu dwóch nowojorskich restauracji, które zaprojektowało – Elsa i Goat Town. W dotychczasowej historii Home Studios to dopiero ich drugi projekt mieszkaniowy. Jednak założyciel, Oliver Haslegrave mówi, że proces twórczy przypominał tworzenie restauracji.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 17

Podobnie jak w przypadku naszych projektów hotelarskich, wyobraziliśmy sobie unowocześnioną i współczesną przestrzeń, która zaprzecza konformizmowi typowej rezydencji. 20 Bond to bezpośrednie odzwierciedlenie naszej praktyki, ponieważ produkt końcowy jest zarówno ekspresyjny, jak i bardzo szczegółowy, łączy w sobie wpływy współczesne i vintage”.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 02

W otwartej kuchni, nad stołem z orzecha, wiszą trzy lampy w kształcie pierścienia wykonane według projektu Home Studios.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 10

Studio odpowiada także za niklowe i mosiężne reflektory, które oświetlają centralną wyspę śniadaniową.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 03

Naprzeciw wyspy znajdujemy zestaw szafek pomalowanych na niebiesko-szary odcień o nazwie Pigeon firmy Farrow & Ball. Towarzyszy im nietypowy, pokryty błyszczącą miedzią, okap.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 04

Miedź otacza także zaokrąglone framugi drzwi i listwy przypodłogowe. Metal pokrywa również wewnętrzne okno łazienki dla gości, które wygina się na zewnątrz, tworząc zakrzywioną ścianę.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 14

Miękkie łuki Alvara Aalto

Zakręty ciągną się przez resztę łazienki. W zasadzie to mozaika brązowych płytek wije się płynnie wokół prysznica, wanny i kącika wypoczynkowego. Tu zlokalizowano schowek na ręczniki.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 06

Haslegrave mówi, że te cechy mają stanowić mały hołd dla zgrabnej formy budynków stworzonych przez fińskiego architekta Alvara Aalto.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 13

Krzywe o dowolnym kształcie znalezione w pracach [Aalto] reprezentują zarówno płynny motyw, jak i wciągającą zabawę, którą chcemy wykorzystać we wszystkich projektach Home Studios. Dodaliśmy zdjęcia Screen 100 i Maison Louis Carré – budynku mieszkalnego w Bazoches-Sur-Guyonne we Francji, zaprojektowanego przez niego i jego żonę Elissę – w naszej wstępnej tablicy nastrojów projektu”.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 15

Więcej elementów wykonanych na zamówienie i vintage można znaleźć w głównej sypialni. Dla tej przestrzeni Home Studios wykonało zagłówek z drewna orzechowego i trawertynu.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 16

W rogu pokoju stoi francuska lampa podłogowa z lat czterdziestych XX wieku. A tu, obok fotel z bujną tapicerką firmy Atelier de Troupe z Los Angeles.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 01

Salon wita subtelnym kontrastem. Dwa zabytkowe duńskie krzesła z plecionymi skórzanymi siedzeniami zestawiono ze odlanym z cukierkowo-różowej żywicy. Dębowo-mosiężny regał wykonany przez Home Studios dominuje naśmianie w tle.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 18

Końcowy produkt jest niemal idealnym przedłużeniem naszego procesu i wartości – dostosowanym miejscem, które oferuje swoim mieszkańcom coś wyjątkowego” – podsumował Haslegrave.

20-bond-street-apartment-w nowym jorku home studios 19

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close