Search

Scenografie The Simsons w stylu Wesa Andersona

the-simpsons-w stylu wesa-andersona 08

Zespół projektantów z HomeAdvisor zdecydował się opracować na nowo najbardziej charakterystyczne miejsca znane z serialu animowanego Simpsonowie. Metamorfoza wprost nawiązuje do stylu Wesa Andersona.

the-simpsons-w stylu wesa-andersona 05

Przestrzenie, które pozostawały niezmienione przez ostatnie trzydzieści lat, przeprojektowano z myślą o kolorze i symetrii. Jako cel tej wirtualnej interwencji projektanci pragnęli „zainspirować właścicieli domów poprzez wprowadzenie nowych sposobów myślenia o przestrzeniach w ich domach”. Od pokoju rodzinnego Simpsonów po gabinet Pana Burnsa, przyjrzyjmy się, jak wyglądałyby te wnętrza.

the-simpsons-w stylu wesa-andersona 07

Kwintesencja stylu Wesa Andersona

Położony przy Evergreen Terrace 742 w Springfield, dom Homera i Marge przez kilka dziesięcioleci pozostawał nie zmieniony. Podczas tej przebudowy w stylu Wesa Andersona zespół HomeAdvisor rozpoczął od salonu. Słynną łódź na ścianie Simpsona wymienili na zwykłą reprodukcję Montague Dawsona. Z kolei puste miejsca na ścianach wypełniła większa liczba dzieł sztuki, przypominając w ten sposób kiczowaty dom Tenenbaumów. Nowa skórzana sofa wraz z lampami i oprawami oświetleniowymi w stylu vintage dodaje wnętrzu nobliwego charakteru.

the-simpsons-w stylu wesa-andersona 02

Dla sektora 7-G elektrowni jądrowej Springfield inspiracją było życie wodne. W związku z tym zasięgnięto po wygląd Steve’a Zissou, Belafonte. Odważne kolory, symetria i promienisty dywan inspirowany splotem w biurze Jeffa Goldbulma w Grand Budapest Hotel dopełniają wystrój wnętrza.

the-simpsons-w stylu wesa-andersona 03

Kuchnię Simpsonów, wcześniej wypełnioną różnymi kolorami, wyrenderowano na różowo, aby nadać jej styl Wesa Andersona, przypominając Grand Budapest Hotel.

Zmniejszenie liczby kolorów natychmiast sprawia, że „przypadkowe” detale, takie jak telefon w stylu vintage, wyglądają celowo i stylowo. tworzyliśmy także funkcję wiszących przyborów. Udaj się (ponownie) do sklepu z używanymi rzeczami, aby znaleźć dziwaczny (i przypadkowy) rondel, deskę do krojenia chleba i drewnianą łyżkę, i masz początek własnej andersonowskiej wystawy sztuki – pod warunkiem, że powiesisz je starannie ”.

the-simpsons-w stylu wesa-andersona 06

W przypadku pokoju Lisy zespół postanowił ulepszyć go o kolejny różowy odcień Tenenbaumów w połączeniu z tapetą.

Bogactwo zderzających się tekstur i wzorów zapewnia Lisie ciągły strumień inspiracji, której potrzebuje.”

the-simpsons-w stylu wesa-andersona 04

Tawerna Moe została zainspirowana imperialną chwałą Pociągu do Darjeeling. Z kolei gabinet Pana Burnsa zyskał wiele elementów w stylu Wesa Andersona: skalę, symetrię, zieleń i wypchanego niedźwiedzia polarnego.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close