Search

Stary miejski dom dla młodej rodziny

miejski dom_art_house_studio_cd_photo_anson_smart_01

Jak tchnąć w wielki historyczny dom młodzieńczą energię współczesnej rodzinny, nie umniejszając przy tym znaczenia jego architektonicznego dziedzictwa? Było to wyzwanie, przed którym stanęła Claire Driscoll Delmar, dyrektor kreatywna australijskiej firmy Studio CD zajmującej się projektowaniem wnętrz. Jej klienci – młoda rodzina, chcieli przekształcić pięciopokojową willę z epoki wiktoriańskiej w Sydney w „wyrazisty miejski dom”.

miejski dom_art_house_studio_cd_photo_anson_smart_02

Wnętrza miały odzwierciedlać ich pasję do sztuki, podróży i mody. Biorąc na warsztat całkowicie puste płótno, Claire odważnie uzupełniła funkcje z epoki domu współczesnymi meblami. Wykorzystała także rzeźbiarskie oświetlenie, teksturowane tkaniny, zabawne tapety i żywe kolory. Projekt zawdzięcza swoją nazwę – Art House, kolekcji dzieł sztuki klientów, obejmującej obrazy, fotografie i rzeźby.

miejski dom_art_house_studio_cd_photo_anson_smart_04

Miejski dom wypełniony sztuką

Dwupiętrowy dom wybudowany pod koniec XIX wieku w Woollahra, jednym z przedmieść śródmieścia Sydney w Australii, to skarbnica pięknych elementów z epoki. Wszystkie poddano starannej restauracji. Od formalnych boazerii i parkietów, przez ozdobne sufitowe sztukaterie i róże, po rzeźbione marmurowe gzymsy i łukowate nisze. Odnowiony wystrój nie tylko mówi o historii budynku, ale także odzwierciedla zamiłowanie klientów do europejskiej architektury.

miejski dom_art_house_studio_cd_photo_anson_smart_05

Odświeżoną tkankę budowlaną w stonowanej palecie bieli, jasnych i ciemnych szarości przekształcono w surowe płótno, na którym projektantka uwolniła swoją kreatywność. Dodała zabawne akcenty w żywych kolorach, wystawne tekstury i figlarne formy, które nasycają przestrzeń poczuciem luzu i elegancji.

miejski_dom_art_house_studio_cd_photo_anson_smart_06

U lokalnego projektanta – Jonathana Westa, zamówiono serię mebli na zamówienie. Wśród nich kredens do przedpokoju, taborety kuchenne oraz wezgłowia i stoliki nocne w sypialni. Przeplatają się one ze współczesnymi i modernistycznymi ikonami designu oraz kolekcją dzieł sztuki. Ta mieszanka wnosi atmosferę zabawy i lekkości, łagodząc jego męską wspaniałość.

miejski_dom_art_house_studio_cd_photo_anson_smart_13

Aranżację każdego pokoju starannie dopracowano, harmonijnie łącząc stare z nowymi funkcjami, stonowane odcienie z kolorowymi akcentami i wypolerowane na wysoki połysk powierzchnie z miękkimi fakturami. W ten sposób wyraża się odwieczna gra płci – męskiej surowości z kobiecą łagodnością. W rezultacie powstał dom, który jednocześnie wycisza i inspiruje, łącząc w sobie wzór wyrafinowania z odrobiną młodzieńczego szaleństwa.

miejski_dom_art_house_studio_cd_photo_anson_smart_14

 

Zobacz także:

missoni-home-2020-przyroda-i-sztuka

loft-kwintesencja-miejskiego-stylu-we-wnetrzach

stara-kamienica-w-nowej-odslonie

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close