Search

ZAJC – mieszanka stylów w Londynie

ZAJC_Londyn_proj_Tamara_Tymowski_Sybaris_Desin 15

Chociaż ogród za oknami może przypominać tropiki, to jednak jesteśmy w Londynie. Typowy angielski dom kryje współczesne wnętrze z akcentami retro, do którego kuchnię dostarczyła marka ZAJC. 

ZAJC_Londyn_proj_Tamara_Tymowski_Sybaris_Desin 7
projekt: Tamara Tymowski Sybaris Desin

O stylu angielskim i jego wariacjach można wiele powiedzieć, ale najważniejszą jego cechą jest przytulność. Tę szczególną, kojącą aurę znajdziemy w jednym z londyńskich domów. Architektce Tamarze Tymowski (Sybaris Design) zależało na funkcjonalnej, współczesnej aranżacji, jednak z szacunku dla wiktoriańskich murów wpuściła do wnętrza nieco ducha retro. 

ZAJC _Londyn_proj_Tamara_Tymowski_Sybaris_Desin 4

Najlepiej się o tym przekonać w zajmującej parter strefie dziennej domu. Znajdująca się tu kuchnia to bardzo urokliwe i wielofunkcyjne miejsce. Dzięki ogromnym oknom granica dzieląca wnętrze od natury wydaje się nie istnieć. Wystarczy je otworzyć, by zjeść obiad lub wypić kawę wśród malowniczej zieleni. Z kolei w niepogodę w tym wnętrzu poczujemy się jak w ogrodzie zimowym. W aranżacji ważną rolę grają naturalne materiały, jak drewno i fornir dębowy. Znajdziemy je w modelu kuchni ZAJC, który subtelnie odwołuje się do stylów tradycyjnego i country.

ZAJC _Londyn_proj_Tamara_Tymowski_Sybaris_Desin 3

Uwagę przyciągają fronty, których ramki wykonano z litego drewna dębowego. Część szafek polakierowano w matowym odcieniu szarości, inne pozostawiono w naturalnym dębowym wykończeniu. Z wyspą zintegrowany został lekki w formie stół z przyjemnym w dotyku dębowym blatem i metalową podstawą. Nie sposób też nie wspomnieć o innym mocnym akcencie, który znacząco wpływa na charakter kuchni. To patchworkowa podłoga, ułożona z płytek w kilku wzorach stylizowanych na dziewiętnastowieczne posadzki.

ZAJC _Londyn_proj_Tamara_Tymowski_Sybaris_Desin 1

W tym domu kuchnia służy również jako miejsce relaksu. Na ścianie zamontowany został więc telewizor, a sofa ustawiona przy oknie jest idealnym miejscem na lekturę lub pracę na laptopie. Możemy się jedynie domyślać, że to w tym pomieszczeniu domownicy spędzają większość czasu.

ZAJC _Londyn_proj_Tamara_Tymowski_Sybaris_Desin 2

Zobacz także:

kuchnia-zajc-w-inteligentnym-domu-abb

kuchnia-na-wymiar-zajc-w-penthousie

kuchnia-na-miare-naszych-czasow

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close