Search

Kuchnia na wymiar | ZAJC w penthousie

kuchnia ZAJC_projekt_wnetrza_Anna_Mizyn01

Przestrzeń oraz konsekwencja to zdecydowanie dwa największe atuty dwupoziomowego penthouse’u, któremu dzisiaj przyjrzymy się z bliska. Bazą aranżacji są tu zdecydowanie szlachetne materiały wykończeniowe, a wśród nich prym wiedzie bejcowany fornir dębowy. Spotkamy się z nim w każdym zakątku apartamentu, jednak najbardziej zachwyca kuchnia na wymiar, która jest dziełem marki ZAJC.

Penthouse pełen drewna

Przestrzeń, prywatność, cisza, panoramiczne widoki i najwyższy standard – to cechy wyróżniające penthouse’y. Wszystko to znajdziemy w realizacji autorstwa architektki Anny Mizyn. Jednak, by obraz wnętrza był pełny, należy również podkreślić estetycznie spójny charakter aranżacji. Uzyskano go dzięki harmonijnemu połączeniu materiałów, wśród których główną rolę gra bejcowany fornir dębowy. Materiał stał się motywem przewodnim wnętrza i pojawia się na panelach ściennych, schodach, części mebli, a nawet na suficie. To samo drewno zastosowano również w wykończeniu frontów wyspy kuchennej i zintegrowanego z nią stołu.

kuchnia ZAJC_projekt_wnetrza_Anna_Mizyn02

Kuchnia otwarta

Dostarczony przez markę ZAJC model kuchni ma starannie przemyślane proporcje. Uwagę przyciąga masywny blat wykonany z konglomeratu kwarcowego. Zwiększając jego wysokość, udało się wyraźnie zaznaczyć podział między dwoma materiałami wykończeniowymi zastosowanymi w meblu oraz zyskać czystą architektonicznie bryłę z niewielką ilością cięć i płaszczyzn. Szafki wiszące i dolne oraz wystające nieco poza wnękę wysokie jednostki pokryto błyszczącym białym lakierem. Otwarta na dom kuchnia to pełna oddechu i światła przestrzeń. To wrażenie daje wysoki na dwie kondygnacje sufit. W ciepłe dni kuchnia powiększa swoją przestrzeń łącząc się z przylegającym do niej dużym tarasem.

Kuchnia widoczna jest z salonu, ale można do niej zajrzeć również z sypialni na górze, dzięki szklanej ściance między pomieszczeniami. Montaż dużej tafli szkła był ogromnym wyzwaniem – ostatecznie element musiało wnieść na górę aż piętnaście osób. Szkło to obok drewna drugi ważny element wnętrza. Inwestorzy cenią sobie ciszę, zatem wszystkie szklane panele musiały spełniać najwyższe normy akustyczne. Zapanować na dźwiękami pomagają również pięknie udrapowane szare kotary, które zawieszono w panoramicznych oknach.

kuchniaZAJC_projekt_wnetrza_Anna_Mizyn03

Luksus w każdym detalu

O luksusowym charakterze tego wnętrza świadczy nie tylko ponad dwustumetrowa powierzchnia i najwyższej jakości materiały, ale także dbałość o detale. Listwowe oświetlenie w kuchni zostało specjalnie zaprojektowane, a kratkę grzejników podłogowych wykończono listewkami z tego samego drewna co parkiet.

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close