Search

Toskania i słońce | dom wyrzeźbiony światłem

Toskania_catellani&smith_sf96_01

Malownicze Włochy od lat kuszą poszukiwaczy wyjątkowej atmosfery. Doskonale wiadomo, że pomidory i wino smakują tutaj najlepiej. Natomiast w rankingu najchętniej odwiedzanych regionów Włoch od lat króluje Toskania. Miłośnicy architektury, słońca, przestrzeni, artyści i gwiazdy – każdy, kto chce dotknąć kwintesencji włoskiej kultury na pewno znajdzie ją w Toskanii. Wakacje we Włoszech to także nieodzowny widok na lazurowe morze – dzisiaj zapraszamy zatem na jedną z najbardziej urokliwych włoskich wysp – Elbę. Można o niej powiedzieć, że to Toskania w mikroskali.

Toskania _catellani&smith_sf96_02

Toskania i jej słynne słońce

Elba to wyspiarska wersja Toskanii, a na jej zachodnim wybrzeżu, w niewielkiej wiosce Seccheto, stoi uroczy dom – Casa Melagrana. Toskania jest utożsamiana ze słońcem – to zasługa niesamowitego światła jego ciepłych promieni. Odcienie ochry i bursztynu odzwierciedlają tą wyjątkowość atmosfery w całej Toskanii we wnętrzach domu. Kto inny jak nie Catellani&Smith potrafi czerpać inspirację ze słońca świecącego nad najpiękniejszym regionem Włoch. Oświetlenie, które jest jednocześnie dowodem na niedoścignione mistrzostwo włoskich rzemieślników, znajdziemy w ofercie Studio Forma 96.

Toskania _catellani&smith_sf96_03

Casa Melagranda | magiczne wakacje

W Casa Melagrana świetlne formy zabierają nas w emocjonalną i zmysłową podróż, w której światło przybiera formę prawdziwej sztuki. W foyer wita nas lampa Turciù z elastycznymi mosiężnymi ramionami, które można dowolnie skręcać i łączyć. Wchodząc do domu od razu czuć przestronność, charakterystyczną dla całej Toskanii. Osiągnięto ją dzięki wprowadzeniu układu na otwartym planie, umiejętnie podzielonego między kuchnię, przytulny salon i urokliwą antresolę. W salonie króluje okrągła Fil de Fer, stworzona z meandrującego złotego drutu aluminiowego, usianego drobnymi żarówkami. Natomiast kuchnię oświetla minimalistyczną kompozycją Lucenera.

Toskania_catellani&smith_sf96_04

Toskania skrząca złotem

Na antresoli ciepły i przyjazny nastrój tworzy lampa Wa Wa z  ramionami, które można regulować  w pionie oraz w poziomie. Dodatkowo, jej szklane soczewki malują fascynujące jasne koła na ścianach, efekt tak magiczny jak cała Toskania. Doskonałość koła powtarza się  także w innym elemencie wybranym dla tego miejsca – lampie Sorry Giotto w wersji stołowej. Ręcznie malowany niebieski żelazny pierścień kryje w sobie małe źródła LED, które oświetlają czysty organiczny kształt. Idąc w stronę sypialni, napotykamy „postrzępione” efekty świetlne z kolekcji PostKrisi. Lampa PostKrisi 49, z ręcznie malowanego białego włókna szklanego ma wewnątrz powłokę ze złocistych płatków. Urzeka „niedoskonałym” efektem światła wydostającego się z nieregularnych obrzeży klosza. Z kolei przy łóżku  stoi PostKrisi F64,  wykonana z dwóch półkul z włókna szklanego. Wychwytuje światło wewnątrz, tylko po to, aby rozproszyć je chwilę później na ścianie.

Toskania_catellani&smith_sf96_05

Catellani&Smith w Studio Forma 96

Świetlny spektakl lamp w Casa Melagrana wieńczy dyskretne piękno Sweet Light, małej świetlnej kuli z mosiężnego drutu aluminiowego z wygodnym systemem przyciemniania. Szukając oświetlenia z kategorii: niepowtarzalne, niszowe lub luksusowe, warto odwiedzić salony Studio Forma 96. Tu przekonamy się, że obcowanie z lampami Catellani&Smith wywołuje naprawdę niezapomniane wrażenia. Tak samo jak smakowana powoli Toskania.

Toskania_catellani&smith_sf96_06

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close