Search

Aston Martin i David Adjaye w Nowym Jorku

130-william-david-adjaye-aston-martin 02

David Adjaye nawiązał współpracę z producentem luksusowych samochodów Aston Martin. Kooperacja dotyczy nie tylko projektowania architektury, ale także limitowanej edycji SUV-ów. Wszystko dla pięciu klientów, którzy zamieszkają w pierwszym nowojorskim wieżowcu brytyjsko-ghańskiego architekta.

130-william-david-adjaye-aston-martin 01

Pięć Aston Martin Residences powstanie na 59. i 60. piętrze wieży mieszkalnej 130 William, która powstaje na Manhattanie. Każdy mieszkaniec otrzyma również Astona Martina DBX z limitowanej, zaprojektowanej przez Adjaye, edycji.

130-william-david-adjaye-aston-martin 07

Aston Martin Residences

W odróżnieniu od innych apartamentów spośród 242 w całej wieży, te pięć ozdobią materiały, tekstylia i meble pochodzące z kolekcji Aston Martin Home, włoskiego producenta Formitalia, z dodatkowymi akcentami Adjaye. Korytarz wejściowy pokryje brązowa krata, sygnatura marki Aston Martin. Pokryje ona ciemną tapetę zaprojektowaną przez Adjaye. Na ścianie zawiśnie duże, łukowate lustro z dymionego szkła, zaprojektowane przez zespół projektantów Astona Martina, jako nawiązanie do łukowych okien wieżowca.

130-william-david-adjaye-aston-martin 03

Na renderach widać, że okna zapewnią światło dzienne w salonie i jadalni. Natomiast ich wyposażenie obejmie skórzane, metalowe i tekstylne krzesła, które nawiązują do estetyki wnętrz samochodów Aston Martin. Otwartą kuchnię przylegająca wypełnią kosztowne i szlachetne materiały. Szafki z czarnego dębu, marmurowe blaty z włoskich Alp Apuańskich i wspornikowy marmurowy blat Nero Marquina. Natomiast w głównej łazience postawiono na ciemny kamień Salvatri. Z niego wyrzeźbione zostaną wanna i podwójna umywalka.

130-william-david-adjaye-aston-martin 06

Designerskie detale w głównej sypialni obejmą meble Formitalia i niestandardowe wezgłowie z kaszmiru. Mieszkańcy będą mogli również zamienić jeden z pokoi w symulator wyścigów, przestrzeń biurowo-biblioteczną lub sypialnię. Symulator wyścigów powstanie we współpracy z brytyjską firmą technologiczną Curv Racing Simulators. Każda rezydencja będzie miała również rozległą przestrzeń zewnętrzną z wykonanymi na zamówienie ekranami z listew, aby podzielić strefy wypoczynkowe.

130-william-david-adjaye-aston-martin 05

Zaprojektowany przez Adjaye Aston Martin DBX ma towarzyszyć zakupowi każdej rezydencji. Każdy będzie zawierał bogate materiały odzwierciedlające wystrój apartamentów – w tym marmur, drewno orzechowe i ręcznie szytą skórę z zielonymi wykończeniami.

130-william-david-adjaye-aston-martin 08

Zaprezentowany po raz pierwszy w 2017 roku 130 William to 66-piętrowy wieżowiec w centrum Manhattanu. Adjaye zaprojektował go we współpracy z lokalną firmą Hill West Architects dla dewelopera Lightstone. Wyróżnia go fakturowa, ręcznie odlewana betonowa obudowa. Ma ona uzupełnić materialność otaczających go historycznych, ceglanych budynków komercyjnych. Właśnie dlatego, jak wcześniej powiedział Adjaye, budynek będzie idealny do fotografowania z bliska z drona.

130-william-david-adjaye-aston-martin 10

Kolejny wspólny projekt

Partnerstwo z Aston Martinem to nie pierwszy raz, kiedy marka samochodowa zwróciła się w stronę architektury i designu.

130-william-david-adjaye-aston-martin 11

To fascynujący projekt do pracy dla naszego zespołu projektowego i doskonała okazja do współpracy z Davidem. To nasz pierwszy projekt nieruchomościowy w Nowym Jorku, ale nasza druga współpraca przy projektowaniu nieruchomości po Aston Martin Residences w Miami. Możemy zastosować to, czego nauczyliśmy się w Miami, a także wnieść nasze wyjątkowe umiejętności projektowania samochodów do tych pięknych, luksusowych domów” – powiedział Mark Reichman, CCO Aston Martin.

130-william-david-adjaye-aston-martin 12

W ubiegłym roku marka uruchomiła również usługę projektowania architektonicznego o nazwie Automotive Galleries and Lairs. Pozwala ona projektować domy wokół samochodów mieszkańców. Od tego czasu Aston Martin nawiązał współpracę z amerykańskim studiem S3 Architecture. Wspólnie stworzyli Sylvan Rock, kanciasty dom z czarnego cedru w Hudson Valley w Nowym Jorku.

130-william-david-adjaye-aston-martin 09

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close