Search

Bugatti Chiron w stylizacji Hermès

hermes-bugatti-chiron01

Bugatti i Hermès to dwie marki, będące symbolami luksusu, a pierwsze efekty ich współpracy pojawiły się niemal 100 lat temu, w latach 20. XX wieku. Dla obu, od początku ich historii, najważniejsze było podróżowanie w wielkim stylu. W 2008 roku firmy ponownie ożywiły stosunki i zacieśniły partnerstwo, w rezultacie prezentując wspólne dzieło – Bugatti Veyron. Teraz, 11 lat później, dwie marki połączyły siły, dzięki czemu na świecie, po kilku latach prac, pojawił się wyjątkowy egzemplarz Bugatti Chiron.

hermes-bugatti-chiron02

Bugatti Chiron jest najszybszym, najmocniejszym i najbardziej ekskluzywnym samochodem sportowym w historii producenta. To całkowicie wyjątkowe arcydzieło motoryzacji. Wyrafinowany design przywodzi na myśl dzieło sztuki, z kolei innowacyjna technologia przekracza granice wyobraźni. Całości dopełnia zorientowana na wydajność forma, zamykając tym samym kompozycję doskonałości na czterech kołach.

hermes-bugatti-chiron03

Manny Khoshbin i jego Bugatti Chiron

A czym wyróżnia się Bugatti Chiron, nazwany Hermès 1: 1? Prace nad nim trwały trzy lata i powstał dla dla kalifornijskiego potentata na rynku nieruchomości, oraz celebryty i miłośnika luksusowej motoryzacji.  Manny Khoshbin jest także właścicielem jedynego na świecie egzemplarza Pagani Huayra Hermès. Kolekcjoner od samego początku blisko współpracował z Bugatti przy tworzeniu specjalnego egzemplarza Chirona. Sam decydował o wielu szczegółach, związanych nie tylko z wykończeniem.

hermes-bugatti-chiron04

Najnowsze dzieło wykonane jest w niestandardowym odcieniu kremu, bez widocznego rysunku włókna węglowego. Charakterystyczna i rzucająca się w oczy maskownica wlotu powietrza, powstała w pracowniach projektowych Hermès. Podobnie jak inne liczne wykończenia ze szczotkowanego aluminium, nawiązuje do symbolu marki Bugatti – podkowy.

hermesbugatti-chiron05

Z kolei Hermès mocno zaznacza swą obecność wewnątrz auta, wykorzystując swoje kompetencje do maksimum. Przede wszystkim tapicerowane elementy kabiny, wykorzystują słynną grafikę Hermès Courbettes. Wzór przedstawiający konie, wykonany na tkaninie z wełny i kaszmiru, po raz pierwszy pojawił się jako wykończenie super samochodu.

hermesbugatti-chiron06

Dopracowany do perfekcji, jedyny na świecie Bugatti Chiron w stylizacji Hermès, jest kwintesencją elegancji napędzanej 1.500 końmi mechanicznymi. Ostre, sportowe zacięcie łagodzi jasna, stonowana kolorystyka. Jednak doskonałość wykonania, materiałów i stylistyki, nie budzi watpliwości, że mamy do czynienia z luksusem absolutnym.

hermesbugatti-chiron07

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close