Search

Innowacyjny grzejnik Daniela Libeskinda – Android

Grzejnik Android - Antrax IT - proj. Daniel Libeskind 10

Antrax IT to firma współpracująca z renomowanymi przedstawicielami branży kreatywnej w zakresie produkcji grzejników. Dzięki wkładowi projektantów ich produkty dostosowują się do wymogów współczesnego wyposażenia wnętrz. Łączą więc jednocześnie design, technologię, oszczędność energii i zrównoważony rozwój. Grzejnik Android, zaprojektowany przez Daniela Libeskinda, można zainstalować zarówno poziomo, jak i pionowo. Jego rzeźbiarska, dynamicza forma ogrzeje i ozdobi każde wnętrze.

Grzejnik Android - Antrax IT - proj. Daniel Libeskind 13

Dekoracyjny grzejnik od Antrax IT

Inny model – Android IQ to bardziej wyrafinowana wersja, w której górny profil został wycięty po przekątnej. Powstały w ten sposób ostry kąt dodatkowo podkreśla wygląd produktu i nadaje mu charakterystyczną dla Libeskinda estetykę. Dla obu wersji przewidziano dedykowany stalowy wieszak na ręczniki. Dzięki temu idealnie nadają się do zastosowania w łazience. Kształt szyny stanowi niejako kontynuację samego grzejnika, przez co on sam staje się jeszcze bardziej wyrazisty.

Grzejnik Android - Antrax IT - proj. Daniel Libeskind 01

Mocny akcent można dodatkowo zaznaczyć stosując jeden z aż 200 dostępnych wariantów kolorystycznych. Sam Libeskind tak opisuje współpracę z producentem:

Antrax IT to firma zainteresowana kreatywnością i innowacją – działająca w środowisku, które jest zrównoważone i piękne. Stworzenie tego projektu polega na stworzeniu rzeźby, stworzeniu dzieła sztuki, ale to dzieło ma zastosowanie techniczne, które jest bardzo funkcjonalne i bardzo dobrze rozprowadza ciepło. Android to także piękny element na ścianie, a nie coś, co się od niej odcina. Można stworzyć kompozycję biało-białą, szaro-szarą – można stworzyć setki różnych zestawień. Dzięki temu można, także przez zastosowanie modułów, samemu można stworzyć, kompozycję, która naprawdę poprawi przestrzeń, w której znajduje się ten grzejnik ”.

Grzejnik_Android_Antrax IT - proj. Daniel Libeskind 12

 

Innowacyjność dotyczy jednak nie tylko charakterystycznej formy grzejnika. Android przedstawia również technologię zapewniającą wysoką wydajność ogrzewania. Jego działanie wymaga bardzo ograniczonej zawartości wody, co gwarantuje opatentowany przez producenta obwód. Dzięki niej właśnie grzejnik bardzo szybko się nagrzewa i staje się w pełni wydajny, a w rezultacie pozwala na znaczne oszczędności energii. Ponadto, wykorzystanie w jego produkcji 100% surowców wtórnych podkreśla zaangażowanie firmy w rozwiązywanie problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Grzejnik_Android_Antrax IT - proj. Daniel Libeskind 05

 

Czytaj także:

grzejniki-dekoracyjne-wloski-wymiar-ciepla

grzejnik-jako-dzielo-sztuki-uzytkowej

architektura-emocjonalna-daniela-libeskinda

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close