W sercu podejścia Boffi do projektowania i produkcji znajduje się słowo, które ma więcej niż jedno znaczenie. Becoming może być koncepcją filozoficzną, zawdzięczającą dług Heraklitowi i oznaczającą „stan stawania się” – postępujący, oparty na próbach i błędach proces zmian, porażek i sukcesów. W każdej iteracji stawania się, Boffi i Lissoni pracowali razem, aby dopracować i udoskonalić najnowszą kolekcję.
Case 5.0
Stawanie się oznacza również coś atrakcyjnego, pochlebnego i idealnie dopasowanego do osoby, która go posiada lub używa. Ten proces „stawania się” doprowadził do powstania Case 5.0 – wybitnie użytecznego i doskonale dopasowanego do pragnień tych, którzy w nim gotują i przebywają.
Kiedy Piero Lissoni zaprojektował Case 5.0 w 2002 roku, postanowił zaprezentować go publicznie w szopie przemysłowej Caproni pod Mediolanem. W tym miejscu dawno zapomniany mistrz projektowy i pionier lotnictwa Gianni Caproni, wyprodukował całe pokolenia samolotów. To był niezwykły sposób na ogłoszenie nowego podejścia do kuchni, ale wyprzedzał swoje czasy, jak wszystko, co nosiło nazwy Boffi i Lissoni.
Drzwi szafy Case 5.0 o grubości 5 cm – zamykające szuflady z naturalnego drewna orzechowego – zawierają 8-milimetrowy profil, który je obramowuje, stając się jednocześnie ich uchwytem. Grubość i masa drzwi nadają im szczególne, wyczuwalne w dotyku poczucie solidności. Listwy uchwytowe o tym samym wykończeniu co szafki dolne, wzmacniają ciągłość jednostek. Szafki posiadają drzwi wysuwane oraz boczne panele nośne.
Blat jest stosunkowo cienki – od 1,2 do 2 cm. – tworząc kontrast z dużo grubszymi drzwiami szafek. Wysunięte półwyspy kuchenne oraz nowe materiały na drzwi i blaty, takie jak MDi firmy Inalco o nowych, ekskluzywnych kolorach.
Inside System Track to system wyposażony w tor zintegrowany z blatami. Oferuje tace na sztućce i przybory kuchenne oraz uchwyty na noże, przyprawy, deski do krojenia, butelki z oliwą i okap.
Kiedy w procesie projektowania powstaje kuchnia, możemy spojrzeć na to stawanie się w kategoriach powierzchniowych. Projektowanie i inżynieria kształtuje „persona”, słowo, które pochodzi od starożytnej maski aktora. Blaty, szafki i inne kluczowe elementy – kuchenka, lodówka, zlew i tak dalej – są scenografią dla domowego teatru gotowania.
System kolumnowy Antibes K
Firma poszerza swoje poszukiwania nowych propozycji o Antibes K.
To nowy system otwartych kolumn do kuchni z modułami do przechowywania butelek szklanek i chochli. Umieszczono w nim półki ze szkła, marmuru i drewna.
System Kuchenny K14
Elegancka, minimalistyczna kompozycja systemu kuchennego K14, zaprojektowana przez Norberta Wangena, jest rewidowana z awangardowymi dodatkami estetycznymi i funkcjonalnymi.
To nieograniczona możliwość posiadania dużych, wystających blatów roboczych, dzięki aluminiowej konstrukcji usztywnionej na podłodze, przeznaczonej do podtrzymywania wysięgu.
Boffi / Combine Evolution
Nowa wersja kuchni Combine Evolution, kreowana przez Piero Lissoniego, wprowadza nowe rozwiązania funkcjonalne. Między innymi dzięki dodaniu szuflad u podstawy wyspy, uchwytowi w tym samym wykończeniu oraz gładkim ladom, umieszczono półwysep Tabula bezpośrednio na powierzchni roboczej.
Boffi / Szafa Antibes
Szafy dostępne w różnych wykończeniach, materiałach i wielu opcjach, zawsze wyróżniają się spójnością formalną i minimalnym wyglądem.
Drzwi dostępne są w modelach drzwi kwadratowych Regular z wykończeniem z melaminy, lakieru lub okleiny drewnianej lub drzwi ramowych Frame+, z anodowanego tłoczonego profilu aluminiowego z wykończeniem ze szkła lub skóry. Drzwi przesuwne Regular w melaminie, lakierze lub okleinie drewnianej, a także koplanarne drzwi przesuwne Regular w melaminie lub okleinie drewnianej.
Nowe elementy systemu 2022 mogą wydawać się tylko detalami, ale są o wiele ważniejsze. To między innymi drzwi Handframe z profilem z wytłaczanego aluminium i uchwytem zintegrowanym z ramą drzwi oraz szklane panele w systemie garderoby.
Zobacz także: