Search

The Dream Hunter | sztuka w witrynach

the dream hunter hermes amsterdam 01

Window shopping, czyli podziwianie wystaw sklepowych, to coraz częściej obcowanie ze sztuką. Artyści, projektanci, designerzy wybierają taką formę przekazu bardzo chętnie, ponieważ witryny stanowią gotową scenę. Natomiast, jeśli mowa o luksusowych butikach, szeroki odbiór publiczności jest gwarantowany. Dzisiaj zajrzymy do Amsterdamu, gdzie zachwyca instalacja w oknach Hermès. Nowy sklep Crystal House ozdobił duet z Brukseli – Agnes & Anthony. Artystyczna instalacja nosi tytuł The Dream Hunter i wykonano ją w całości z papieru oraz z tektury z recyclingu. Inspirację zaczerpnięto ze starożytnego japońskiego folkloru i związanego z nim ducha baku. Legenda mówi, że jeśli po złym śnie zadzwoni się trzy razy na baku, te przybędą zjeść koszmary.

the dream hunter hermes amsterdam 02

W związku z tym  w oknie zasiada gigantyczny futrzany potwór lub zjadacz snów, który poluje na marzenia czyli produkty luksusowej marki modowej. Instalacja przedstawia noc, a stwór poluje na marzenia i koszmary w śpiącym mieście. Następnie wraca do swojego magicznego domu ukrytego głęboko w dżungli. Każdy element dzieła duetu Agnes & Anthony ma przywoływać wrażenie snu. W tym projekcie scenerii widoczne są odwołania do scenografii japońsko-amerykańskiego artysty Isamu Noguchi oraz marzycielską architekturą Ricarda Bofilla.

thedreamhunter hermes amsterdam 03

Drugim kluczowym elementem projektu jest paleta kolorów, które wykorzystuje The Dream Hunter. Kontrast między bogatym fioletem a jasnymi gradientami ma dać iluzję nocy i przyciągnąć przechodniów do tego tajemniczego świata. Ponadto wszystkie szczegóły instalacji wykonano ręcznie z papieru i tektury z recyklingu w studio artystów w Brukseli.

thedreamhunter hermes amsterdam 04

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close