Search

Bisazza prezentuje Collezione Fornasetti

Bisazza Collezione Fornasetti 05

Podczas Milano Design City, we flagowym sklepie via Solferino 22, Bisazza prezentuje Collezione Fornasetti. Kolekcja mozaik zrodziła się z interpretacji twórczego języka Piero Fornasettiego, znanego na całym świecie ze swojego unikalnego stylu dekoracyjnego.

Bisazza Collezione Fornasetti 02

To spotkanie dwóch mistrzów włoskiego designu zaowocowało czterema mozaikowymi wzorami. W rzeczywistości po rozebraniu i ponownym złożeniu odkrywają nowe powierzchnie, bogate proporcje i niezwykłe, świetlne refleksy. Dzięki staranności i wspólnemu wysiłkowi atelier Fornasetti i Bisazza,mamy możliwość doświadczać niepowtarzalnego uroku grafik. Wzmocnia go blask i przezroczystość szklanych płytek mozaikowych oraz wyśmienite połączenie sześćdziesięciu odcieni kolorów.

Bisazza Collezione Fornasetti 01

Ponadczasowe prace nabierają potężnego znaczenia kulturowego dzięki podobnemu systemowi wartości wyznawanemu przez obie marki. Tak naprawdę bowiem obie znamy z kolekcji bogatych w treści zarówno artystyczne jak i rzemieślnicze.

Bisazza-Collezione-Fornasetti-04.jpg

Najsłynniejsze motywy Fornasetti w wielkiej skali

Motywy Ortensia, Bocca, Serratura i Soli a Capri po raz pierwszy pojawiają się w dużym formacie. W rezultacie tworzą spektakularny akcent w każdej przestrzeni życiowej, przekształcając ją w wyrafinowaną scenerię o odważnej osobowości.

Bisazza Collezione Fornasetti 03

Dekoracje mozaikowe Bisazza przedstawiają najsłynniejsze obrazy, które stworzył Fornasetti. Widzimy więc usta, hipnotyzujące spojrzenie widziane przez dziurkę od klucza, czy enigmatyczną twarz muzy Piero Fornasettiego, śpiewaczki operowej Liny Cavalieri. Pojawia się na wzorze Ortensia, gdzie zdaje się nieśmiało spoglądać zza ogromnego bukietu różowych i niebieskich kwiatów.

Bisazza Collezione Fornasetti 07

Słońce to bez wątpienia kolejna gwiazda w tej kolekcji. W Soli a Capri zbiór wspaniałych słońc w kapryśny sposób przedstawia twarz Piero Fornasettiego, oświetlając tło w odcieniach błękitu lub szarości. Magia, humor, metafory, aluzje i hojność kompozycji Fornasettiego doskonale odzwierciedlają nowe dekory Bisazza. To oczywisty przejaw połączenia sztuki, designu i luksusu, które od dawna wyróżniają styl, wirtuozerię i know-how obu włoskich marek.

Bisazza-Mosaic-Collection-SOLI-A-CAPRI-GREY-design-Fornasetti

Z radością ogłaszamy nawiązanie współpracy z Fornasetti. To marka, którą od dawna podziwiamy i która pod kierownictwem Barnaby Fornasettiego jest prawdziwym ambasadorem włoskiej doskonałości na świecie. Wierzę, że kolekcja, którą wprowadzamy na rynek w Mediolanie, odzwierciedla estetyczne i kulturowe wartości, które charakteryzują nasze dwie marki. Obie powstały w latach 50. XX wieku. Pierwsza za sprawą wielkiego talentu twórczego jakim charakteryzował się Piero Fornasetti. A druga dzięki światłemu przedsiębiorcy – mojemu ojcu Renato.” – Rossella Bisazza

Bisazza-Mosaic-Collection-BOCCA-design-Fornasetti-Full-Pattern

W ostatnich latach skierowałem Fornasetti w stronę większych eksperymentów, odkrywania nowych obszarów. W ten sposób popycham studio do wychodzenie poza ścisłe granice designu. Ta zapoczątkowana właśnie współpraca z Bisazza to namacalny wyraz pragnienia i szacunku, które pielęgnowałem przez wiele lat. Wspólne rozmowy i kontemplacje zaowocowały stworzeniem kolekcji, która jest czymś więcej niż tylko sumą naszych charakterystycznych cech. Jasność przenika znak rozpoznawczy grafiki i czyste linie charakterystycznego stylu Fornasetti. Projekty zagłębiają się głębiej w innowacyjne odmiany światła ”. – Barnaba Fornasetti

Fornasetti 0001

 

Zobacz także:

niezwykly-salon-wedlug-fornasetti

sklep-ze-sztuka-ironii-fornasetti-w-harrods

inside-out-outside-in-fornasetti-w-artipelag

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close