Search

Hiszpański design w nowej kolekcji Adorno

hiszpański design Adorno messless-sidetable-adorno

Adorno International Design Collaboration przedstawia „Collective Memory / Self-Expression”, nową kolekcję kuratorki i dziennikarki Any Domínguez Siemens. Dzięki dogłębnej znajomości sztuki i designu oraz bogatemu doświadczeniu kuratorskiemu i dziennikarskiemu Ana Domínguez Siemens zgromadziła grupę utalentowanych projektantów. Ich praca, czyli hiszpański design, przemawia do tradycji, współczesności i autoekspresji. Siemens wyjaśnia:

Sisters_Louise_Frontal_PepaReverter-hiszpański design adorno
Sisters Louise Frontal | design: Pepa Reverter

Podsumowując, daje ona krótkie wyobrażenie o różnorodności tego, co się dzieje [na współczesnej hiszpańskiej scenie projektowej]. Oraz o potencjale niektórych wyjątkowych designerów z charakterystycznym spojrzeniem, które sprawia, że ​​Hiszpania jest miejscem dla projektantów”.

“ARCHAE” Pendant Lamp, N.412 Antoñito Y Manolín hiszpański design
“ARCHAE” lampa wisząca, N.412 | design: Antoñito Y Manolín

Hiszpański design w ujęciu kuratorki przesycają multidyscyplinarne tradycje rzemieślnicze i charakteryzuje się energicznymi i otwartymi twórcami. Ta nowa hiszpańska kolekcja oferuje wgląd w kreatywną społeczność. A ta pragnie podzielić się swoimi indywidualnymi perspektywami artystycznymi i ożywić dziedzictwo hiszpańskiego designu. „Collective Memory / Self-Expression” podkreśla twórców, którzy opracowali wyjątkowe i zorientowane na rozwiązania meble. Odkryli także innowacyjne zastosowania rozpoznawalnych materiałów i oddali hołd artystycznej linii, która pojawiła się przed nimi.

“KERU” Vessel, N.204 Antoñito Y Manolín hiszpański design
“KERU” waza, N.204 Antoñito Y Manolín

O kuratorze

Ana Domínguez Siemens jest madrycką kuratorką, pisarką i niezależną dziennikarką. Po uzyskaniu dyplomu z historii sztuki na madryckim Universidad Complutense (1986) zapisała się na program „Sztuka dekoracyjna XIX i XX wieku” w Sotheby’s Art Institute w Londynie.

Jarrón De La Hostia Joel Blanco
Jarrón De La Hostia | design: Joel Blanco

Jako kuratorka wymyśliła i wyprodukowała wystawy, w tym „Fuera de Serie” w CentroCentro Cibeles w Madrycie w 2013 roku. Współkuratorowała także wystawę „Out of place” w 2015 roku, projekt kuratorki sztuki Rosy Pera dla Disseny Hub. Barcelona podczas Festival FadFest.

“Cornice Supreme – PU Re-Edition” Lamp N.2 Teresa Fernández-Pello hiszpański design
“Cornice Supreme – PU Re-Edition” lampa N.2 | design: Teresa Fernández-Pello

Domínguez Siemens regularnie pisze dla międzynarodowych magazynów. Jej artykuły pojawiają się między innymi w ABC Cultural, La Vanguardia, Elle Decoration, Neo2, AD, Gentleman, Marie Claire Maison, Houzz, El País (El Viajero), Azure (Kanada) i World of Interiors (Wielka Brytania).

Cor Spring With Rosa Cortiella Pepa Reverter
Cor Spring With Rosa Cortiella | design: Pepa Reverter

Napisała teksty do książek i katalogów o międzynarodowych postaciach sztuki i projektowania. Wśród bohaterów znaleźli się Gaetano Pesce, Rolf Sachs, Gunjan Gupta, Álvaro Catalán de Ocón, Michael Anastassiades, Fredrikson / Stallard, Anton Alvarez i Artur Casas.

”Pool” Chair Tornasol Studio
”Pool” krzesło | design: Tornasol Studio

Idea Adorno

Adorno to cyfrowa galeria najlepszych projektów kolekcjonerskich i rzemiosła z całego świata. Prowadzą ją partnerzy: Kristian Snorre Andersen (CEO), Martin Clausen (CTO) i Jimmy MacDonald (CFO). Wybrane przez sieć lokalnych kuratorów w głównych ośrodkach designu kolekcje Adorno zapewniają unikalny wgląd w różnorodne społeczności twórcze na świecie.

Candil-Lamp-–-Kyoto-ACdO.jpg
Kyoto, lampa świecowa | design: ACdO

Celebrują także pracę projektantów, którzy je kształtują. Każda kolekcja prezentuje tylko unikatowe lub limitowane edycje współczesnych dzieł z dziedziny mebli, tekstyliów, ceramiki, rzeźby i sztuki projektowania. dzięki temu z każdą premierą kolekcji Adorno dodaje nowy rozdział do światowej historii designu.

“Plano Expandido” Table N.1 Teresa Fernández-Pello
“Plano Expandido” stół N.1 | design: Teresa Fernández-Pello

 

Zobacz także:

kvadrat-febrik-na-3-dniach-designu

rezydentki-design-museum-2020-21

yakusha-design-wprowadza-zycie-do-starej-chaty

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close