Search

Office design | architektura przestrzeni do pracy

office design 01

Identyfikacja wizualna firmy wyraża się także poprzez aranżację biura. Czerpie inspiracje z najnowszych trendów i nieustannie ewoluujących pomysłów w dziedzinie projektowania przestrzeni do pracy. Przyciąga milenialsów i pomaga firmom ściągnąć do zespołu najbardziej doświadczonych ekspertów. Kilka przykładów office design z najwyższej półki szczególnie przypadło nam do gustu.

officedesign 02

Office design | 200 Gray’s Inn Road, Londyn

Parter tego biurowca autorstwa Foster + Partners odświeżyła pracownia Conran + Partners. Dzięki temu, wymagający najemcy jak TN Productions, ITV i Warner Bros, cieszą się przyjemnością przybywania do miejsca pracy. Zainspirowani solidnymi materiałami budynku z betonu, granitu, aluminium i szkło, projektanci zastosowali nowe rozwiązania. Powstała recepcja z lastryko, dębowe panele, zielone ściany i aksamitne kabiny. Budując estetykę członka klubu, pomysł polegał na zatarciu granic między pracą a zabawą. Widać to najwyraźniej w nowej kawiarni otwartej dla personelu, gości i publiczności.

officedesign 03

Office design | Transurban, Melbourne

Transurban, firma z branży infrastruktury, potrzebowała biura odzwierciedlającego nowoczesne miasta, które obsługuje. Na ośmiu piętrach nowego budynku w rejonie Dockland w Melbourne panuje właśnie taka atmosfera. Hassell stworzył „wewnętrzny krajobraz uliczny”, aranżując biurka, kabiny, salony i zatoki robocze w formie „miasteczka”. Drzewa wyrastają z podłóg, a korytarze naśladują miejską ścieżkę. Rośliny zwisają także z drewnianych sufitów i z poczerniałej stalowej stolarki.

office design 04

Office design | AD Gin Studio, Pekin

To nowe studio fotograficzne w Pekinie jest inspirowane techniką fotograficznej kadrowania kompozycji w ramce. Aby to osiągnąć, GB Space stworzyło zestaw pokoi połączonych ze sobą partycjami. Mogą one funkcjonować być na planie otwartym lub być odizolowane od siebie. Ponieważ złote przesuwne panele na parterze można przesuwać i składać, na co dzień oddzielają one główną przestrzeń studia od „strefy VIP”. Na tej 160 m2 powierzchni znajduje się para łazienek, mini bar, garderoba i jadalnia otoczona półprzezroczystą fasadą z widokiem na główną przestrzeń fotograficzną.

office design 05

Office design | Unicorns & Lion, Berlin

Loehr, studio projektowe należące do trzech braci z Berlina, było odpowiedzialny za projekt tego biura mieszczącego się w ” neo-brutalistycznym” bloku LOBE w Berlin-Wedding. Budynek zaprojektowali Brandlhuber + Emde, Burlon i Muck Petzet. Architektura biur przyciąga artystów i kreatywne studia ze względu na otwarty i elastyczny plan, szerokie tarasy zewnętrzne i odkryte betonowe powierzchnie. To było płótno dla koncepcji Loehr’ów, którzy wykorzystywali bloki kolorów, zasłony i odważne wybory mebli zamiast ścian. W ten sposób podzielono biuro w kształcie litery L. W odpowiedzi na poznane nawyki w pracy zespołu w Unicorns & Lion, Loehr’owie stworzyli wielkoformatowy stół warsztatowy z krzesłami biurowymi Physix firmy Vitra. Zastosowali też modułową sofę Rope marki Normann Copenhagen, obitą tkaniną Vidar marki Kvadrat w kolorze zielonego mchu. Metalowe półki, szafki i metalowe uchwyty w kuchni wykonano na specjalne zamówienie i zabarwiono tym samym odcieniu terakoty.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close