Od najmłodszych lat Constanze Ladner zawsze miała wyjątkowe wyczucie połączeń między przestrzenią a przedmiotami znajdującymi się w niej, pragnąc idealnej harmonii. Jej projekty cechuje delikatność i precyzja, z naciskiem na funkcjonalność, zrównoważony rozwój, elegancję i komfort. Wydaje się, że te cechy to gotowy przepis na sukces, jeśli tak jak Ladner posiada się niezwykłą intuicję, która uruchamia kreatywność tuż po wejściu do pomieszczenia.
Sztuka, natura i podróże do wyjątkowych miejsc stanowią główne źródła inspiracji dla koncepcji wnętrz Constanze Ladner i kształtują jej elegancki styl. Projektantka wnętrz podkreśla swoją wielką pasję do ciepłych, naturalnych materiałów, takich jak wysokiej jakości drewno, kamień naturalny czy ceramika, które łączy z wyszukanymi teksturami o bogatym spektrum kolorów i estetyczną doskonałością, tworząc harmonijne dzieła sztuki. W ścisłym dialogu z klientami powstają zaawansowane, kosmopolityczne koncepcje wnętrz, które elegancko nasycają przestrzeń mieszkalną i projekty z obszaru gościnności harmonią, poczuciem bezpieczeństwa i zmysłowości.
Strefy pełne koloru
Jej najnowszy projekt – dom TH, stanowi esencję stylu, który Ladner dopracowała do perfekcji. Trzy niezależne strefy – kuchnia, salon i łazienka, znajdują swój wspólny mianownik pod postacią żywej palety barw i harmonijnych koncepcji pozwalających odczytać je jako spójną całość.
Kuchnia z naturalnym pierwiastkiem
Projekt kuchni w domu TH opiera się na klasycznym domu z mansardowym dachem z lat 50., podobnym do tych, które znajdują się na ulicy, na której dorastała Constanze Ladner. Kuchnia pełni rolę zarówno jadalni, jak i salonu, dlatego ma być otwarta i komunikować się z pozostałymi częściami domu. Ta przestrzeń emanuje ciepłem, przytulnością, elegancją oraz praktycznością. Jej centralnym punktem jest zielona kuchnia z onyksu, wokół której Ladner opracowała cały projekt. Wszystkie ściany pokryte są jasnym fornirem dębowym, nadając pomieszczeniu poczucie komfortu. Zdobiony sufit zyskał odcień szaro-beżowy, który nie konkuruje z innymi barwami, ale nadaje subtelny ton, a lustrzane tło generuje optyczne złudzenie wielkości powierzchni – to kolejny sprytny chwyt projektowy. Pojemność to jedna z głównych cech tej przestrzeni, z mnóstwem miejsca do przechowywania, ukrytego w dębowych szafkach i półkach będących przedłużeniem naturalnej bazy materiałowej, po którą sięgnęła projektantka. Narożna, tapicerowana ławka zapewnia miejsce do siedzenia dla kilku osób, to takie rozwiązanie rodem z pubu czy baru, ale jakże praktyczne w niewielkiej przestrzeni. Kuchnia łączy się bezpośrednio z tarasem poprzez duże, przeszklone drzwi, dodatkowo otwierając się na przestrzeń ogrodu.
Jadalnia do delektowania się
Od strony korytarza uwagę przykuwa jadalnia pełna kolorów, obramowana zaokrąglonym wejściem z jednej strony, a z drugiej otwierająca się na salon za pomocą przeszklonych drzwi. Projekt zakładał stworzenie jadalni, która jest przytulna i zarazem elastyczna, jeśli chodzi o możliwości dostosowania do pomieszczenia większej ilości osób. Zmiana wielkości pomieszczenia za pomocą przeszklonych drzwi oraz zasłon pomaga dostosować przestrzeń do określonej sytuacji społecznej lub intymnej atmosfery. Stół jadalniany, dywan i inne elementy wnętrza łączą ciepłe drewno z ciemnoniebieskim kolorem.
Łazienka z mocnym akcentem
Wejście do mniejszej łazienki na parterze, z toaletą i z prysznicem, zostało elegancko ukryte w zabudowanych dębowych szafkach, które ciągną się wzdłuż całego korytarza. W łazience stworzono przytulną atmosferę, używając nietypowych materiałów, takich jak drewno, zasłony jako przegroda dla WC i odbite lustra na drzwiach i ścianach. Ciemnoniebieskie płytki oraz mosiężne detale nadają wnętrzu mocnego charakteru.
Wszystkie przestrzenie odzwierciedlają wyrafinowany i harmonijny styl Constanze Ladner, gdzie gra materiałów i kolorów intryguje i zarazem stanowi bardzo klasyczne nawiązanie do estetyki przeszłości. Ponadczasowość, styl zastygły w czasie oraz uniwersalność to cechy, które wyłaniają się na pierwszy plan po ledwie krótkiej analizie wnętrza.
Zobacz także:
Kolor w muzeum wg Studio Besau Marguerre