Fizyka wkroczyła w głąb materii i udało się rozbić atom – dlaczego zatem nie zrobić tego samego dla sztuki i zacząć przedstawiać świat w zupełnie nowy sposób? – Od takiego pomysłu zaczął się wielki ruch w sztuce zwany awangardą.
Fizyka wkroczyła w głąb materii i udało się rozbić atom – dlaczego zatem nie zrobić tego samego dla sztuki i zacząć przedstawiać świat w zupełnie nowy sposób? – Od takiego pomysłu zaczął się wielki ruch w sztuce zwany awangardą.
Zrodzona w pogardzie dla dorobku kulturowego przeszłości i w oderwaniu od rzeczywistości, niosła szalone umysły artystów nowo rozpoczętej ery XX-tej w przedziwnych kierunkach, gdzie spodziewali się odnaleźć ideowo – artystyczne wartości. W setną rocznicę obchodów powstania awangardy prezentujemy przegląd głównych koncepcji tego nurtu sztuki, jak również przybliżamy sylwetkę Williama N. Copleya, naczelnego amerykańskiego artysty, którego prace aktualnie można podziwiać w Fondazione Prada w Mediolanie.
Wychodząc od wątku surrealizmu przechodzimy do tematu ironii w sztuce i designie, o której opowiada Marcantonio Raimondi Malerba w rozmowie z redakcją. Ironia to nośnik ważnych społecznie komunikatów, apel do odbiorcy skłaniający do refleksji nad miejscem człowieka we wszechświecie i jego roli względem natury.
Tematy te zaprowadziły nas do zatrzymania się nad kwestią kryzysu konsumpcjonizmu. Po raz kolejny wracamy do szanowanych w przeszłości postaw kooperacji i efektywnego wykorzystania energii, tak własnej, jak również tej sztucznie wytwarzanej. Poddajemy analizie zagadnienie co-workingu, w przyjemnej postaci wysokiej klasy interior designu z najróżniejszych stron świata. Co-working wyznacza zupełnie nową kulturę pracy, w ramach której idee krążą swobodnie po współdzielonej przestrzeni, a przyjazna i niezobowiązująca atmosfera sprzyja kreatywności.
Atmosfera wykreowana w oparciu o poszanowanie tradycji i środowiska naturalnego kieruje uwagę na luksusowe eko hotele w egzotycznych częściach świata. Prywatne mini wyspy, domy na palach zbudowane z odzyskanych materiałów, naturalna żywność i energia. To wymarzone miejsca do ucieczki od cywilizacji. Tam czas płynie wolno, a buty chowa się do torby, by bosymi stopami poczuć bliskość nieskażonej natury.
Egzotyczne zapachy kwiatów, owoców, ziół i olejków eterycznych uwodzą zmysły tak samo efektywnie w odległych eko kurortach, jak również tu i teraz, zamknięte w tysiącach ekstrawaganckich buteleczek perfum stworzonych na przestrzeni blisko 150 lat. Opowiemy Wam historię najbardziej wyrafinowanych zapachów w historii branży perfumeryjnej, tych, które wywołały skandale, były dziełem przypadku, jak również efektem wielogodzinnych eksperymentów laboratoryjnych. Od Fougère Royale po nowoczesne reinterpretacje słynnych Chanel nr 5.
To jak zwykle tylko przedsmak pasjonujących historii o modzie, designie, architekturze i sztuce… Kończymy je wielkim łykiem wspaniałego wina, artystycznym drinkiem lub kolekcjonerską whisky.
Przyjemnej lektury!