Search

Biały stiuk Casa Mami na tle pustynnego krajobrazu

carlos-naude-casa-mami-working-holiday-studio-01.jpg

Firma projektowa Working Holiday Studio z Los Angeles przekształciła nieruchomość na pustyni w Kalifornii w butikowy dom wakacyjny. Obiekt wyraźnie odcina się na tle opustoszałego krajobrazu. Casa Mami znajduje się w Pioneertown w Kalifornii, nieposiadającej osobowości prawnej społeczności nieopodal Joshua Tree National Park.

carlos-naude-casa-mami-working-holiday-studio-09
Zdjęcie: Carlos Naude

Po wizycie w okolicy Carlos Naude i Whitney Brown z Working Holiday Studio postanowili kupić własny dom. Zapragnęli nie tylko spędzać w nim wakacje, ale także wynajmować go gościom.

Ten stiukowy dom o powierzchni 92 metrów kwadratowych ma konstrukcję w stylu adobe, co oznacza, że powstał z ziemi i materiałów organicznych. Stanął działce o powierzchni 1,6 hektara z widokiem na jałowy pustynny krajobraz. Aby mały budynek „wyróżniał się” na tle otoczenia, czarny portyk kontrastuje ze zaktualizowaną białą fasadą. Natomiast wokół Casa Mami jasny żwir kontrastuje z piaszczystym podłożem.

candida-wohlgemuth-casa-mami-working-holiday-studio-01
Zdjęcie: Candida Wohlgemuth

Większość domów na pustyni w tym obszarze stara się wtopić w otoczenie poprzez odcienie ziemi i brązu. Jednak my chcieliśmy odwrotnie, chcieliśmy, aby nasz dom się wyróżniał. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się otoczyć go białym żwirem, aby stworzyć oddzielenie pomiędzy ziemią pustyni a domem. Pomalowaliśmy go na biało i czarno, co nie tylko sprawiło, że naprawdę się wyróżnił, ale także nadało mu śródziemnomorski klimat. A to stanowi dobry kontrast z suchą, gorącą pustynią.”

carlos-naude-casa-mami-working-holiday-studio-06
Zdjęcie: Carlos Naude

Projektanci wnętrz tworząc Casa Mami wzorowali się na stylu skandynawskim i japońskim. Połączyli je z jasnymi kolorami znalezionymi w pracach meksykańskiego architekta Luisa Barragána. Dodali także mieszankę wzorów i kształtów stosowaną przez francuskiego projektanta wnętrz Jacquesa Grangesa i brytyjskiego projektanta Terence’a Conrana.

carlos-naude-casa-mami-working-holiday-studio-04
Zdjęcie: Carlos Naude

Wnętrza Casa Mami

Beżowe ściany zestawiono z białymi listwami i pomalowanymi na szaro podłogami w całym domu. W kuchni w szafkach i szufladach zamiast tradycyjnej metalowej gałki przebija się malutki otwór tworzący uchwyt.

carlos-naude-casa-mami-working-holiday-studio-03
Zdjęcie: Carlos Naude

Półprzeźroczyste szklane drzwi z czarną lamówką ulokowane pomiędzy otwartą kuchnią a przestrzenią mieszkalną, stanowa ramę dla pustynnego krajobrazu usianego tutejszą roślinnością. Druga para znajduje się w głównej sypialni wyposażonej w dwa półokrągłe stoliki nocne i czarne oprawy oświetleniowe.

carlos-naude-casa-mami-working-holiday-studio-02
Zdjęcie: Carlos Naude

W części mieszkalnej króluje niebieska kanapa z zaokrąglonymi poduszkami i okrągły stolik kawowy z lastryko. Meble skierowane są w stronę białego kominka w kształcie kuli. Zainstalowano go tu, aby ogrzewał mały dom.

carlos-naude-casa-mami-working-holiday-studio-05
Zdjęcie: Carlos Naude

Aby udekorować przestrzeń meblami, sprzętem AGD i artykułami gospodarstwa domowego studio współpracowało z ponad 30 markami. , aby udekorować przestrzeń meblami, sprzętem AGD i artykułami gospodarstwa domowego. Goście mogą kupić każdy z nich w internecie, co wpisuje się w nowy trend „pobytów zakupowych”.

candida-wohlgemuth-casa-mami-working-holiday-studio-02
Zdjęcie: Candida Wohlgemuth

Inne detale Casa Mami to korytarz z jasnożółtymi ścianami, ozdobne rośliny i zewnętrzne patio wtopione w narożnik konstrukcji. Domek naturalnie zasilają panele słoneczne i uzbrojono go w system wodny. Dzięki temu właściciele domu i goście są bardziej świadomi zużycia energii i wody.

carlos-naude-casa-mami-working-holiday-studio-08
Zdjęcie: Carlos Naude

 

Zobacz także:

kubizm-bialej-wiezy-letni-dom-architekta

wakacyjny-dom-w-lokalnym-klimacie-oaxaca

letnia-rezydencja-przy-plazy-la-pedrera

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close