Search

Galleria Vik | nowy hotel w centrum Mediolanu

galleria-vik-1

Po sukcesie swoich urugwajskich i chilijskich kurortów i winnic, Vik Retreats wylądował w centrum Mediolanu. Dotychczas znany głównie z działalności w Południowej Ameryce, w ten sposób po raz pierwszy pojawił się w Europie. Właścicielom nie można zarzucić braku wyobraźni czy pomysłów. To z pewnością jedyny w takim wydaniu hotel – Galleria Vik.

galleria-vik-5

Lokalizacja w samym mieście jest niezwykle ciekawa, ponieważ na miejsce stworzenia kolejnego luksusowego hotelu wybrano jeden z najsłynniejszych obiektów w Mediolanie. Galleria Vik mieści się na poddaszu dziewiętnastowiecznej alei handlowej Galerii Wiktora Emanuela Emanuele II. W unikalnym, historycznym, i zarazem najbardziej znanym tego typu kompleksie, stworzono teraz niezwykły hotel.

galleria_vik_04

Obejmuje on rozległą sieć 90 pokoi, prywatne spa i kawiarnię na miejscu. Z jednej strony rozpościera się szklany dach z widokiem na paradę butików. Z drugiej natomiast widzimy panoramę Piazza della Scala, w cieniu opery. Punkty widokowe hotelu znajdują się z każdej jego strony.

galleria_vik_02

Do projektu, właściciele Carrie i Alexander Vik, zatrudnili najwyższej klasy artystów międzynarodowych, a także tych pochodzących z Włoch i Urugwaju. Zaprosili ich do stworzenia dzieł, które zostaną zainstalowane w każdym z pokoi. Natomiast przestrzeń recepcji bierze w władanie przejmuje wspaniałe dzieło samego Rodina – MyślicielRzeźbę wielkiego artysty otacza kompania kłębiącej się plątaniny bohaterskich, męskich postaci w mural włoskiego artysty Alexa Folli.

galleria_vik_03

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close