Search

Otoczeni błękitem | nadmorska siedziba Blue Media

BLUEMEDIA1

Dom Zdrojowy w Sopocie

Dom Zdrojowy w Sopocie to znany adres na mapie miasta z długą, choć trudną historią. Dzisiejszy budynek  (wybudowany w 2006 r.) stoi w miejscu zniszczonego w wojennej pożodze gmachu. Obiekt  odważnie patrzy w przyszłość. Właśnie tu znajduje się siedziba spółki Blue Media, lidera innowacji w dziedzinie transakcji płatniczych. Nie dziwi więc fakt, że biuro firmy imponuje na wskroś współczesną architekturą i designem. Dodatkowo jest obsługiwane przez nowoczesną automatykę budynkową. Ta nadmorska realizacja jest efektem kooperacji grona specjalistów. Od strony architektonicznej byli to projektanci ARCH 515 i Rasztawicki Architekci. Natomiast od strony rozwiązań z zakresu inteligentnego budownictwa i ich integracji firma ABB wraz z Markiem Jakubem Domżalskim z firmy DOM-I.

BLUEMEDIA4
Wszystkie zdjęcia: www.rasztawicki.com

BLUEMEDIA2

Siedziba Blue Media

Biuro zajmuje trzy najwyższe kondygnacje i poddasze Domu Zdrojowego położonego w prestiżowej lokalizacji. Rozpościera się stąd imponujący widok na sopockie molo, Zatokę Gdańską oraz plac Przyjaciół Sopotu. Integrację przestrzeni o powierzchni 1000 m2 z zewnętrznym otoczeniem, zapewniają przestronne panoramiczne okna. Dodatkowo zastosowano otwarcia na drewniane tarasy, które powstały w drugiej fazie realizacji, pod okiem pracowni ARCH 515. Przeszklenia dominują również we wnętrzach w postaci klatki schodowej, a także jako elementy działowe poszczególnych sfer. Daleko jednak tej inwestycji do typowego biura. Wyróżniają ją wysokiej klasy materiały wykończeniowe – drewno parkietu we francuską jodłę oraz naturalny kamień. Nie zabrakło wartościowego wzornictwa, indywidualnie zaprojektowanej zabudowy meblowej oraz przemyślanego oświetlenia. Charakterystyczne dla siedziby Blue Media są też zachowane elementy konstrukcyjne pomieszczeń oraz surowość materiałów i zachowawczość form. Zyskują one szlachetnego sznytu dzięki towarzystwu niebanalnego designu i dzieł sztuki.

BLUEMEDIA10

BLUEMEDIA15

To właśnie plastyczna aranżacja wnętrza oraz dyskretna symboliczna kompozycja kolorystyczna – niebieskie motywy w meblach i instalacjach – decydują o tożsamości tego miejsca.

– przekonuje Oliwer Rasztawicki, zaangażowany wraz z ARCH 515 w realizację na pierwszym jej etapie. Warto zwrócić uwagę też na specyfikę podziału funkcjonalnego, która decyduje o jakości współprzebywania pracowników firmy. W przestrzeniach biurowych i częściach wspólnych budynku zadbano nie tylko o warstwę estetyczną, ale też użytkową. Stąd też znalazło się tu wiele elementów gwarantujących komfortowe warunki akustyczne.

BLUE MEDIA 14

BLUE MEDIA 13

Prestiż inwestycji podnosi dodatkowo zaawanasowany system automatyki. Ten inteligentny budynek wyposażono w szereg najnowocześniejszych rozwiązań bazujących na standardzie KNX marki ABB. Zdaniem eksperta marki, Jarosława Grabowskiego:

inteligentne systemy z roku na rok coraz częściej instalowane są w prywatnych domach. Natomiast w budynkach biurowych czy przemysłowych stanowią już właściwie standard, konieczny dla w pełni efektywnego zarzadzania takimi przestrzeniami.

BLUE MEDIA3

BLUE MEDIA 12

Inteligentne rozwiązania

Dla zapewnienia komfortu pracowników Blue Media marka ABB zadbała, by oświetlenie wraz ze ściemniaczami oraz roletami i żaluzjami zawsze odpowiadały na ich potrzeby. ABB dostarczyła również profesjonalne czujniki ruchu i obecności. Z kolei z uwagi na charakter działalności firmy nad całością czuwają profesjonalne systemy bezpieczeństwa, także z oferty marki. Intuicyjna obsługa i sterowanie są oczywiście zapewnione przez aplikację na urządzenia mobilne – tablety czy smartfony. Za projekt teletechniczny wraz z generalnym wykonawstwem elektryki, teletechniki i automatyki odpowiedzialna była firma DOM-I.

BLUE MEDIA 6

Współpraca ekspertów i pasjonatów z wielu branż zaowocowała powstaniem niepowtarzalnego miejsca. W sposób efektywny i logiczny łączy ono działalność lokalu użytkowego z przestrzenią przyjazną i inspirującą, a przy tym spójną z aktualnymi trendami w projektowaniu przestrzeni biurowych. A co najważniejsze – potwierdzają to ci, którzy pracują w nim na co dzień.

Zastosowane rozwiązania oraz lokalizacja biura wpływają na to, że pracownicy czują się tu dobrze i komfortowo – przekonuje Dominika Kotuła-Gibas, przedstawicielka Blue Media – Do tego stopnia, że chętnie odwiedzają je także w czasie wolnym, na przykład w weekendy, kiedy udostępniamy im biuro, by cieszyli się niezwykłym widokiem sopockiej plaży przy filiżance dobrej kawy.

Czy potrzeba lepszej rekomendacji?

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close