Search

Konglomerat kwarcowy Eternal Silestone | nowości

Konglomerat kwarcowy Silestone Eternal Noir_Cosentino_1

Konglomerat kwarcowy Silestone Eternal to wspaniała kolekcja w ofercie hiszpańskiego producenta Cosentino. Wzbogacono ją właśnie się o dwa nowe wzory. Eternal Noir i Silken Pearl powstały w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie teksturami przypominającymi marmur. Ponadczasowa naturalna uroda tego kamienia przyczyniła się do jego ogromnego sukcesu w zastosowaniu przy projektowaniu wnętrz. Znajdziemy go na całym świecie na najbardziej prestiżowych wystawach poświęconych architekturze, dekorowaniu i projektowaniu.

Konglomerat kwarcowy Silestone Eternal Noir_Cosentino_2
Eternal Noir

Seria Eternal została stworzona, aby powrócić do estetyki marmuru. Ten znany od czasów starożytności kamień o niezwykle szlachetnym wzornictwie. To także symbol dziedzictwa firmy Cosentino. Kolory z tej kolekcji, charakteryzujące się delikatnymi, naturalnymi żyłami w różnych barwach i o różnej intensywności. Znajdą zastosowanie zarówno w projektach klasycznych, jak i ultranowoczesnych. W tym roku, do ośmiu odcieni z obecnego portfolio, obejmującego warianty bieli, szarości, brązu i czerni, dołączyły dwa wyjątkowe wzory z palety czerni i beżu.

Konglomerat kwarcowy Silestone Eternal Noir_Cosentino_3
Eternal Noir

Konglomerat kwarcowy Eternal Noir

Zaprezentowany przedpremierowo na tegorocznych targach Warsaw Home odcień Eternal Noir posiada niesymetryczny wzór inspirowany nieskazitelną głębią naturalnego kamienia. Jego czarne wykończenie zachwyca elegancją i prostotą. Z kolei spektakularne białe i rdzawe akcenty tworzą wyrazisty charakter tej powierzchni. Eternal Noir to kolor, który z pewnością zachwyci i zainspiruje do wykorzystania ciemnych odcieni w przestrzeni kuchni, salonu i łazienki.

Konglomerat_kwarcowy Silestone Silken Pearl_Cosentino_1
Silken Pearl

Konglomerat kwarcowy Silken Pearl

Drugi wzór został zainspirowany kremowym kamieniem, na którego gładkiej i czystej powierzchni można znaleźć delikatne białe akcenty. Pozostawia architektom i projektantom szerokie pole do interpretacji. Odnajdzie się zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i bardziej odważnych projektach, wykorzystujących zróżnicowaną paletę kolorów.

Konglomerat_kwarcowy Silestone Silken Pearl_Cosentino_2
Silken Pearl

Naturalne wzory debiutujących właśnie odcieni są nie tylko wspaniałe wizualnie, ale  posiadają także zaawansowane właściwości techniczne. Eternal Noir i Silken Pearl wyprodukowano z wykorzystaniem innowacyjnej technologii N-Boost. Dzięki temu barwy są bardziej intensywne, błysk – wydatniejszy, a czyszczenie i konserwacja – łatwiejsze. 

Wyróżnienia dla Cosentino

Kolor Silestone Eternal Noir zajął trzecie miejsce w kategorii „Łazienki” w konkursie Kitchen & Bath Business Product Innovator Awards, przeprowadzonym w 2019 r. w Stanach  Zjednoczonych. W konkursie nagrody zdobywa się spełniając kryteria takie jak zaspokojenie zapotrzebowania rynkowego, zaawansowanie technologiczne, walory wizualne i innowacyjność. Jurorzy wyróżnili Silestone Eternal Noir za „innowacyjność powierzchni pod względem jej produkcji, wykorzystania ponadczasowych i klasycznych wzorów oraz wyjątkowego przywiązywania uwagi do szczegółów”. Nagroda ta potwierdza status Cosentino, jako wiodącej światowej marki w zakresie projektowania i innowacyjności w branży wytwarzania powierzchni dla świata architektury.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close