Search

Wzornictwo Alessi 30 000 stóp nad ziemią

Wzornictwo dla Delta

 

Alessi to włoska marka słynąca z produktów reprezentujący najbardziej wyszukane i ekskluzywne wzornictwo. W tym roku stajemy się świadkami premiery wyniku współpracy projektantów z firmy lotniczą Delta Air Lines, jakim jest pełna linia zastawy, która wraz z 1 kwietnia staje się elementem wyposażenia samolotów linii.

Szeroka gama produktów

To pierwsza w historii tak złożona kolaboracja marki z przedstawicielami lotnictwa. Z innowacyjnych i unikatowych produktów skorzystać będą mogli pasażerowie klasy premium, klasy pierwszej a pod koniec roku również Delta Premium Select. W skład serii wchodzą tace, naczynia kryształowe, naczynia wykonane z porcelany kostnej oraz akcesoria ze stali nierdzewnej takie jak uchwyty do serwetek, solniczki oraz pieprzniczki. „Jestem wielkim zwolennikiem decyzji Delta o przeprojektowaniu i ulepszeniu doświadczeń kulinarnych na pokładzie samolotów.”, odpowiada Matteo Alessi pełniący rolę Dyrektora Handlowego na rejon Europy oraz Północnej Ameryki. „Jestem w pewnym stopniu dumny, że to właśnie Alessi stało się głównym uczestnikiem tego procesu”

O wzornictwie w przestworzach

Linia bazuje na popularnych przedmiotach zaprojektowanych w przeszłości przez najsłynniejszych twórców dla Alessi. Należą do nich Ronan & Erwan Bouroullec, Patricia Urqiola, rodzeństwo Campana Brothers, Stefano Giovannoni, Miriam Mirri czy Kristiina Lassus.
“Z projektowaniem dla lotnictwa wiąże się kilka dodatkowych aspektów, które należy rozważyć przy tworzeniu nowych produktów, a każdy z nich jest równie ważny”, mówi Alberto Alessi, dyrektor marki. „Największym wyzwaniem stało się odnalezienie równowagi pomiędzy designem oraz funkcjonalnością, która zapewnia bezpieczeństwo na pokładzie”.

Słynny włoski design

Współpraca linii Delta z Alessi ogłoszona została w listopadzie 2015 roku. Od tego momentu projektanci włoskiej marki skupili się na opracowaniu szerokiej gamy produktów dla najbardziej ekskluzywnych podróżujących samolotami Delta. Alessi, marka założona w 1921 roku, znana jest jako jedna z najbardziej ikonicznych, kultowych ale i progresywnych włoskich fabryk designu. Tworzy produktu, które nie tylko goszczą w domach miłośników wzornictwa na najwyższym poziomie ale i w muzeach takich jak Museum of Modern Art w Nowym Jorku. W przeszłości współpracowała z najbardziej wpływowymi artystami, projektantami i architektami takimi jak Frank Gehry, Michael Graves, Philippe Starck czy Marcel Wanders. Od 1921 roku nieustannie działa w imię innowacyjnego oraz funkcjonalnego designu, który wpisuje się w codzienne potrzeby współczesnych użytkowników.

 

Zobacz także:

Mistrzowie włoskiego wzornictwa – Alessi – wywiad

The Beauty and the Mastery by Alessi

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close