Search

I Maestri del Paesaggio 2019 | święto krajobrazu

I maestri dei 02

Już po raz szósty włoska firma Pedrali jest partnerem Międzynarodowego Festiwalu Krajobrazowego – I Maestri del Paesaggio. Wydarzenie to organizuje Arketipos wraz z radą miasta Bergamo, a przyciąga ono najlepszych projektantów i najciekawsze realizacje. Od 5 do 22 września miasto zmienia się w centrum kultury krajobrazu. Natomiast klejnot miasta – plac Bergamo Alta, stanowi w tym czasie scenę dla natury i piękna.

Pionierski krajobraz

Temat tegorocznej edycji podsunął angielsko-włoski architekt krajobrazu Luciano Giubbilei. Jego instalacja zatytułowana Pionierski krajobraz, przekształca Piazza Vecchia w przestrzeń zawieszoną w połowie drogi między miastem a przyrodą. Z pewnością przywodzi na myśl piękno spontanicznej roślinności. Luciano Giubbilei to trzykrotny zdobywca nagrody Best in Show w Chelsea Flower Shop. Sławę na całym świecie zyskał przede wszystkim dzięki dyskretnej elegancji i spokoju emanującego z ogrodów, które projektuje.

Kolekcje zewnętrzne Pedrali zdobią Piazza Vecchia, serce wydarzenia w Bergamo Alta. Krzesła i fotele Tribeca oraz stoły Nolita, zaprojektowane przez CMP Design, stają się bohaterami instalacji Green Square.

I maestri dei 01

Green Lounge

Inspirując się motywem Pionierski krajobraz, Green Design 2019 wystawiany jest w najbardziej imponujących miejscach Città Alta, w tym w starożytnym Lavatoio. Tutaj, dzięki projektowi Green Lounge – Pedrali razem z projektem Lucii Nusiner, zmienia Antico Lavatoio w towarzyski ogród. W efekcie meble i roślinność harmonijnie komponują się z otaczającym środowiskiem, tworząc nieoczekiwane scenariusze. Odwiedzający mogą usiąść na wygodnych siedziskach Tribeca projektu CMP Design. Znajdą odpoczynek od codziennego zgiełku na sofie Reva Patricka Jouina. Zanurzą się w magicznej atmosferze dzięki lampom Giravolta i Happy Apple zaprojektowanym przez Basaglia Rota Nodari Architetti Associati.

Imaestri dei 03

Kultura drewna

Pedrali bierze udział w wydarzeniu Il Legno, dalla Natura alle Cose, w którym pojawiają się główne przedsiębiorstwa regionu z zamiarem szerzenia kultury drewna. Przy tej okazji prezentują wystawę «Mettere Radici, il legno principio di un’economia sostenibile». Odbywającą się we wspaniałej sali Capriate w Palazzo della Ragione, ekspozycję przygotowało studio Basaglia Rota Nodari Architetti Associati. Przez cały czas trwania I Maestri del Paesaggio będą tu prezentowane wybrane produkty i projekty mające na celu wykazanie wszechstronności oraz wyjątkowość odnawialnego i zrównoważonego surowca jakim jest drewno. Wśród głównych bohaterów wystawy znajdziemy fotel zaprojektowany przez Patricka Jouina – Héra, którego premiera miała miejsce na Salone del Mobile. Eugeni Quitllet stoi za projektem przyciągającego uwagę fotela Soul.

Produkty Pedrali stanowią wyposażenie innych miejsc festiwalu w Bergamo. Stoliki Elliot i Ikon, sofy Tribeca i fotele Ara meblują Landscape Corner zainspirowany instalacją Green Square na Piazza Vecchia. Znajdziemy je także na Piazza Pontida, w Hotelu Cappello D’Oro, na Piazza Rossa i Piazza Sant’Anna w Borgo Palazzo.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close