Search

Wave Apartments | Na fali designu z widokiem na Bałtyk

Spiralne, niebanalne bryły budynków oraz przeszklone elewacje wpiszą się już niedługo w krajobraz międzyzdrojskiego wybrzeża. To właśnie wyszukana, nowoczesna architektura wyróżnia powstający kompleks pięciu luksusowych apartamentowców – inwestycję Wave Apartments – w sercu Międzyzdrojów. Zastosowanie wyjątkowych rozwiązań projektowych sprawi, że budynki przypominać będą to, co kojarzy się z wybrzeżem – żaglowiec i morskie fale.
Bezpośrednie sąsiedztwo Morza Bałtyckiego, Zatoki Pomorskiej a także piękno nadbałtyckich plaż to krajobraz, który będą mogli podziwiać przyszli właściciele apartamentów, z powstającej w Międzyzdrojach luksusowej inwestycji Wave Apartments. 34-metrowe, 10-piętrowe budynki, dzięki nieszablonowemu designowi i bogatej infrastrukturze, staną się architektoniczną perłą polskiego Wybrzeża.

wave apartments Wizualizacja - bryły budynków

 

Wave, czyli fala!

Projekt brył apartamentowców stworzyła poznańska pracownia architektoniczna MODOarchitektura Sp. z o. o. Architekci czerpali inspiracje z tego, co na północy Polski najpiękniejsze – z nadmorskiego krajobrazu, którego elementy wykorzystali przy projektowaniu Wave Apartments. Piotr Chojara, Główny Projektant, MODOarchitektura Sp. z o.o., tak opisuje efekt ich pracy

Formy budynków nawiązują bezpośrednio do dynamicznego, tętniącego życiem morza – fal i ich nieustannego ruchu. Patrząc na linie budynków – z różnych perspektyw – zauważymy ich zmienność – dokładnie taką, jaką obserwujemy na morzu. Spoglądając na ten sam budynek z zupełnie innych punktów, zauważymy jak mienią się jego fasady. Dosłownie – falują w oczach.

 

wave apartments Wizualizacja - wspólny dziedziniec

Nie bez znaczenia jest również kolorystyka apartamentowców. Granat i biel odwołują się do piętrzących się fal – architekci zastosowali tę paletę barw, aby uzyskać spójność nadmorskiego krajobrazu i podkreślić „falowanie” budynków. Więcej nadmorskich kolorów wprowadzono do części usługowych i wspólnych.

A może żaglowiec?

Nie tylko fale przyjdą nam na myśl, gdy spojrzymy na bryły budynków. Patrząc na kompleks z oddalenia: plaży, otwartego morza czy molo dostrzeżemy, że apartamentowce tworzą szkuner – czyli żaglowiec o skośnym ożeglowaniu, który ma dwa lub więcej masztów – w przypadku Wave Apartments jest ich aż pięć, czyli tyle, ile jest budynków w ramach kompleksu. Według tej interpretacji każdy z apartamentowców to maszt, a poziome pasma kondygnacji tworzą liki wolne. Wszystkie budynki wypływają dumnie z morza zieleni, w którym na co dzień są zacumowane.

wave apartments Wizualizacja - widok od strony morza

Spirale otwarte na morze

Kondygnacje w budynkach obrócono względem niższej kondygnacji o 3° i 4°, co nadaje apartamentowcom atrakcyjny kształt. Takie rozwiązanie sprawia, że budynki są otwarte na krajobraz: nadbałtycką przyrodę. Każdy z apartamentowców podkreśla wyjątkową linię budynku sąsiedniego, a skręty, zastosowane przy projekcie powodują, że odległości między nimi są większe. Dzięki temu architekci z pracowni MODOarchitektura Sp. z o. o. uzyskali lekkość formy, korespondującą z wypoczynkowym klimatem inwestycji. Spiralna bryła apartamentowców sprawi, że znaczna część mieszkań – bo aż 75 proc. – będzie miała widok na morze. Każdy z budynków rozpoczyna swój skręt z poziomu terenu – w innym miejscu, a dodatkowo –  poszczególne budynki odwracają się w jedną lub drugą stronę, co sprawia, że nabierają one życia. Mieszkańcy Wave Apartments mają możliwość wybrania dla siebie idealnego   widoku – na las, miasto, zatokę czy otwarte morze.

Wizualizacja - widok z balkonu

Wizualizacja_salon w stylu skandynawskim z widokiem na morze

Wizualizacja - restauracja Wave Apartments

Więcej informacji o Wave Apartments znajduje się na stronie: www.wavemiedzyzdroje.pl
***

Wave Apartments Międzyzdroje to wyjątkowa inwestycja, powstająca w pierwszej linii brzegowej w Międzyzdrojach. Nowoczesna architektura, niepowtarzalny design, bogata oferta całorocznych atrakcji oraz koncept gastronomiczny to kwintesencja nadmorskiej nieruchomości w stylu „Wellness”. Kompleks obejmuje pięć 10-piętrowych budynków apartamentowych, w których znajdzie się  ponad 400 luksusowych lokali mieszkalnych. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w I kwartale 2021 roku.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close