Search

Nowe kolory ALPI z dawnych obrazów

ALPI_PREVIEW_French palette_curated by Piero Lissoni

Nieustanne poszukiwanie form i estetyki w wyrazistych językach drewna. Taką historię opowiada nowa kolekcja powierzchni drewnianych ALPI. Firma opracowała ją wspólnie z Piero Lissoni, a prezentuje w niej wyniki własnych badań nad tematem barwy. Nowe kolory pozwalają na zupełnie nowe spojrzenie na szlachetny materiał.

ALPI_French palette_curated by Piero Lissoni 05 nowe kolory

Kolor to główny bohater aranżacji wnętrz, i jako taki zawsze stanowił pole do eksperymentów. Firma ALPI zbadała i zinterpretowała w całej swojej historii, w ciągłej ewolucji, wiele zagadnień. Jednak w tym konkretnym przypadku ujawnia zdolność do wykraczania poza naturalną tożsamość drewna. I sugeruje nowe koncepcyjne wymiary.

ALPI_French palette_curated by Piero Lissoni 04 nowe kolory

Nowa kolekcja „FRENCH PALETTE”, ukaże się w kwietniu w salonie ALPI na Via Solferino. Nawiązuje do francuskiego malarstwa z początku XVIII wieku. Celebruje więc odcienie często delikatne, lekkie, nie bez odważnie żywego akcentu świetlistości.

Nowe kolory w kolekcji drewna ALPI


Projekt przenosi badania nad kolorem na wyższy poziom lub może na bardziej precyzyjną, wyrafinowaną płaszczyznę. W ten sposób oddaje głębokie wyczucie materiału ALPI, oparte na spotkaniu doskonałości krawieckiej i estetycznej oryginalności. Każdy kolor to wynik dokładnych badań, podczas których Piero Lissoni wraz z działem technicznym ALPI zmierzyli i zbalansowali każdy niuans, aby osiągnąć pożądany efekt.

ALPI_French palette_curated by Piero Lissoni 02 nowe kolory

Nowe kolory opracowane dla ALPI są niezwykle nowoczesne, ale jednocześnie antyczne. Podszedłem do drewna jak do fresku. Przeszliśmy od malarstwa oświecenia do francuskich obrazów XVII i XVIII wieku. Jednak wcześniej zatrzymałem się, aby spojrzeć na obrazy Veronese i Tycjana. Są to barwy hieratyczne, ale jednocześnie mówią wyjątkowo nowoczesnym językiem.” – Piero Lissoni

Efekt ten uzyskano dzięki specjalnemu procesowi produkcyjnemu ALPI, między przemysłem a krawiectwem. W jego trakcie firma rozkłada i ponownie składa drewno w jego nieskończonych odmianach, wykończeniach i wzorach. W rezultacie daje niepowtarzalną i wszechstronną propozycję. Drewniane powierzchnie o doskonałych właściwościach jakościowych, z nieograniczonymi rozwiązaniami, w katalogu lub wykonane na zamówienie, łatwe do odtworzenia w czasie, aby odpowiedzieć na różne kreatywne wymagania projektantów.

ALPI_French palette_curated by Piero Lissoni 01

Wraz z wprowadzeniem nowej kolekcji kolorystycznej, ALPI rozpoczyna nową współpracę z angielskim duetem projektowym Raw Edges. Designerzy stworzyli dla marki nowe drewno, które będziemy mogli podziwiać już w kwietniu.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/wnetrza/drewno-w-sali-koncertowej-w-sydney/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/kew-residence-kolejna-odslona-domu-architekta/

https://pointofdesign.pl/design/kolekcja-lazienkowa-hug-laczy-marmur-i-drewno/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close