Search

Projektowanie wnętrz | Kelly Wearstler

projektowanie wnętrz Kelly Wearstler 01

Projektowanie wnętrz dla Kelly Wearstler, jest w dużej mierze oparte na intuicji. Jej charakterystyczne i żywe wnętrza można znaleźć w wielkich rezydencjach i luksusowych hotelach na całym świecie, od Beverly Hills po Karaiby. Czerpie inspiracje z podróży, przyrody, architektury, mody, projektowania graficznego, literatury i sztuki. Najbardziej ceni prace Pierre’a Cardina, Oscara Niemeyera, Carlo Scarpy, Louisa Kahna, Gio Ponti i Carlo Mollino. Jej własna marka obejmuje projekty wnętrz mieszkalnych, hotelarskich i komercyjnych, a także kolekcje mebli, oświetlenia, dywanów, tkanin, tapet, płytek, luksusowych pościeli, porcelany, dekoracyjnych akcesoriów domowych i przedmiotów dekoracyjnych. Kontrastując surowość z wyrafinowaną mieszanką kolorów i spontanicznością, zmieniła oblicze współczesnego amerykańskiego designu.

projektowanie wnętrz Kelly Wearstler 02

Projektowanie doświadczeń

Tworzy doświadczenia i uważa, że każdy nowy projekt jest zaproszeniem do odbycia nieoczekiwanej i fascynującej podróży. Ponieważ projektowanie to opowiadanie historii, zawsze stara się opowiadać ciekawie, nie stroni od przygód i wykorzystuje mieszankę materiałów i stylów. Jej filozofią opiera się na miłości do kolorów, ryzyku i ciekawości. Obok zestawień różnych stylów i epok, to przyroda jest według niej najlepszym projektantem. Zawsze odwołuje się do otoczenia, czy to przez wzór marmuru odzwierciedlający ruch liści za oknem, czy przez paletę barw podkreślającą widok na ocean.

projektowanie wnętrz Kelly Wearstler 03

Odważny i efektowny styl

Urodzona w 1967 roku w Myrtle Beach w Południowej Karolinie, Wearstler uzyskała dyplom w dziedzinie projektowania wnętrz i grafiki na Massachusetts College of Art w Bostonie. Przeprowadziła się na Zachodnie Wybrzeże i rozpoczęła własną działalność projektową. Jej pierwszym projektem hotelowym był Avalon Hotel w Beverly Hills, po którym posypały się kolejna zamówienia.

 

projektowanie_wnętrz Kelly Wearstler 04

Realizacje w różnych częściach świata objęły między innymi Four Seasons Aguilla. Wykorzystała tu lampy z drewna wyrzuconego na brzeg i trawertynowe podłogi, składając tym samym hołd dla naturalnego środowiska Karaibów. Innym ważnym projektem była restauracja Bergdorf Goodman w Nowym Jorku. Kolorystyka, którą wybrała opiera się na odcieniach hebanu, kości słoniowej, musztardy, błękitach, szarościach i brązach. Wykorzystała selekcję najlepszych wzorów od lat 30. do 70 XX w. Z kolei dziedzictwo wyrafinowanych salonów paryskiej bohemy odzwierciedlił projekt salonu flagowego Compartés w Los Angeles, reinterpretując klasyczny sklep z czekoladą.

projektowanie_wnętrz Kelly Wearstler 05

Hotele i rezydencje

Obok prac z miejscami publicznymi, ma na swojej liście także liczne realizacje prywatne. Wearstler projektowała wnętrza do najbardziej luksusowych rezydencji w Beverly Hills, Malibu i Nowym Jorku. Wśród jej klientów znalazły się największe gwiazdy jak Cameron Diaz, Gwen Stefani i Ben Stiller.  Obecnie realizuje nowe przedsięwzięcie hotelarskie o nazwie Proper Hospitality.

projektowanie_wnętrz Kelly Wearstler 06

Luksusowe rezydencje i hotele łączą w sobie charakterystyczną mieszankę stylu vintage i mebli współczesnych. Zawsze pamięta o niezwykłym, teatralnym oświetleniu oraz detalach tworzonych przez prawdziwych artystów. Projektowanie wnętrz do tego rozległego projektu objęło nawet uniformy pracowników Proper Hospitality. Efekt jej kreatywnej pracy z siecią hotelarską możemy oglądać w Hollywood, Santa Monica i San Francisco. Co więcej, właśnie otwarto dwie kolejne lokalizacje w Austin oraz w Los Angeles.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close