Andres Reisinger tworząc rezydencję dla Metaverse inspirował się najzimniejszą porą roku. Przejrzystość, lekkość, ledwie zarysowane kolory oddają zimowy krajobraz w supernowoczesnej konstrukcji wirtualnego budynku.
Zaprojektowany we współpracy z architektem Alba de la Fuente, projekt składa się z niezależnego wirtualnego domu, charakteryzującego się wyraźnymi geometrycznymi liniami i kojącymi kolorami, które dają poczucie spokoju na zimną porę roku: zimowe niebo w metawersie. Prezentując charakterystyczną oniryczną estetykę Reisingera, Winter House to kolejny namacalny krok w kierunku digitalizacji wnętrz i nieruchomości, będący wstępnym projektem metaverse architektonicznej firmy, którą Reisinger tworzy wraz z innymi partnerami.
Dom wtapia się w zimowy krajobraz, stając się niemal ledwie zauważalnym.
Andres Reisinger i architektoniczna równowaga
Projekt Winter House koncentruje się na równowadze, płynnie łącząc wnętrze a na zewnątrz, tworząc zimową kryjówkę. Ogólną, kojącą atmosferę tworzy staranne połączenie różnych ruchów architektonicznych. Zainspirowany projektami Dietera Ramsa z początku lat 60. budynek wsparty jest na dużej betonowej konstrukcji, która wyłania się z ziemi. Imponująca pływająca podłoga jest zestawiona ze szklanymi ścianami, które zapraszają do przenikania naturalnego światła. Dzięki przezroczystym oknom od podłogi do sufitu natura sama staje się integralną częścią domu. Kontrasty i dwoistości rezydencji są niezbędnymi elementami do stworzenia charakterystycznego siedliska, które obraca się wokół intymności i odosobnienia. Różne części domu są zaprojektowane tak, aby wydawały się otwarte i zanurzone w zimowym krajobrazie, jednocześnie dając poczucie ciepła i odcięcia od świata zewnętrznego.
Białe wnętrza przełamuje jedynie delikatny róż.
Kolorystyczne tło projektu Andresa Reisingera
Wnętrza definiują elementy w różowych tonacjach. Niektóre zostały wykonane na zamówienie a następnie zestawione z naturalnymi materiałami, takimi jak beton, szkło, stal i stonowane odcienie beżu. Takie połączenie faktur i kolorów zapewnia różne stopnie ciepła w każdym pomieszczeniu. Starannie dobrane materiały reprezentują charakterystyczną dwoistość projektu i dają poczucie spokoju we wszystkich przestrzeniach.Jest to drugi wirtualny dom, nad którym pracują wspólnie Reisinger i de la Fuente. Ich twórcze i architektoniczne wizje znajdują harmonię i zderzają się w nowych sposobach rozumienia i uznawania przestrzeni, wyznaczając nowe kroki w kierunku cyfrowej migracji nieruchomości.
Wyobraziliśmy sobie, jak może wyglądać zimna pora roku w metawersie, zebraliśmy wszystkie uczucia ciszy, bezruchu i komfortu, które kojarzymy z zimą, i przekształciliśmy je w formę mieszkalną – mówi Reisinger
Oddychanie mroźnym powietrzem, skrzypienie sypkiego śniegu, uczucie ślepoty śnieżnej podczas podążania za świecącymi śladami na ziemi, kierowanie się słońcem podczas wychodzenia z pokrytego śniegiem lasu podczas powrotu do domu i odgłos palącego się ognia – one wszystkie składają się na sielankową wizję obcowania z przyrodą w sposób, jaki proponują architekci.
Minimalistyczna bryła nawiązuje do stylu Dietera Ramsa z lat 60.
Winter House to projekt mieszkaniowy, który można zastosować do dowolnych istniejących i przyszłych metawersów.
Zdjęcia: reisinger.studio
Zobacz także:
Organic Shelter czyli architektura w duchu slow