Światło to motyw przewodni najnowszych osiągnięć Flou 2019. Delikatne i oniryczne określa przestrzenie i oznacza przejście od intymnych, przytulnych nocnych sytuacji do spokojnej, radosnej atmosfery dnia. Światło, które zaspokaja pragnienie schronienia w uspokajającym kokonie, ale jednocześnie zaprasza do gościnności, dzielenia się i spotkań towarzyskich. Biel jest protagonistą jasności i, w połączeniu z ekscytującymi plamami koloru, tworzy atmosferę i sytuacje, które wyrażają energię, witalność i radość.
Światło i kolor
Biała przestrzeń przerywana pociągnięciami pędzla w leśnej zieleni i dyniowej pomarańczy, oto podstawowe kolory kolekcji Flou z 2019 roku. Nie jest to minimalistyczna surowa biel ostatnich dziesięcioleci. Jest to natomiast interpretacja nowej koncepcji ekspozycji, gdzie projekt jest wyraźnie rozpoznawalny, oryginalny i opiera się standardom. Ta biała platforma przyczynia się do podniesienia wartości produktów, przerwania ciągłego rozwoju szarości i czerni, równoważy odcienie. Zwiększa konsystencję tkanin i podkreśla elegancję detali i wykończeń. Mamy wrażenie nowego, dynamicznego i zaskakującego „wrażenia jasności”. Neutralna baza obejmuje rozwiązania meblarskie, w których świeżość, witalność i kolory tworzą wspaniały nastrój, odzwierciedlając różne osobowości.
KOI | projekt Carlo Colombo
Jedną z natychmiast rozpoznawalnych cech Koi jest jego prosta harmonia. Jego miękkość i bujny kształt wyrażają się poprzez jego nazwę. Po japońsku Koi oznacza lojalność i miłość, podstawowe zasady, które zainspirowały mój projekt.
LEONARDO | projekt Flou
Podwójne łóżko z czystymi, ostrymi liniami – natychmiast sugeruje dyskretnie uroczy, a nie ostentacyjny luksus. Oryginalny i architektoniczny kształt wezgłowia, oprawiony w przyciągającą wzrok metalową konstrukcję zmiękczają pikowane tkaniny. Dzięki temu dekoracja wydaje się wydłużać łóżko i przyczynia się do stworzenia efektu przyjaznego i wyrafinowanego równocześnie.
System Leonardo wskazuje na prawdziwą „zmianę pokoleniowa” w 40-letniej kulturze snu Flou. Został opracowany, aby ponownie odkryć wartość ręcznej roboty minionych czasów. Stąd nacisk na prestiżowe rzemiosło i selekcja materiałów: naturalne włókna konopi, końska sierść, bawełna, kaszmir.
MYPLACE | projekt Emanuela Garbin
Kiedy wyobrażałam sobie Myplace, chciałam nadać kształt myślom. A myślałam, aby znaleźć w twojej przestrzeni – w tym, jak żyjesz swoją przestrzenią. Jak wygodne, przytulne i nieformalne jest miejsce, które nazywasz swoim miejscem. Przestrzeń odpoczynku po ciężkim dniu, w której śmiejesz się oglądając film, tu gdzie opowiadasz swoje sekrety. Z szeroko otwartymi oczami słuchasz plotek, czytasz książkę, poznajesz część świata bez wychodzenia.
Projektantka odpowiada także za odświeżenie Guardaroba 16.32 „Private”, która teraz stała się bardziej skoncentrowana na szczegółach. Bardzo drobiazgowo dba o twoje nawyki i stroje, podkreśla kod ubioru, porządkuje, oddziela.
BINARIO | projekt Pinuccio Borgonovo
Projekt opiera się na idei zestawienia światów, które znacznie różnią się od naszego codziennego życia. Łączy w jednej koncepcji odpowiednie cechy i wymagania zarówno dla wnętrz prywatnych i dla publicznych. Poważne i funkcjonalne kształty definiują estetykę i komfort mebla. Dzięki temu dostosowuje się do coraz bardziej domowego miejsca pracy i do coraz prostszej przestrzeni życiowej.
NEW BOND | projekt Matteo Nunziati
Ławka zaprojektowana dla firmy Flou rozwinęła się z potrzeby siedziska zawieszonego w przestrzeni, zwiewnego, ale także takiego, które podkreślałoby doskonałość obróbki tkanin i skór przez markę.