Search

Coralla Maiuri | magia kolorów na stole

Coralla 01

Coralla Maiuri dorastała na wsi i jako dziecko zawsze uwielbiała kopać w błocie i bawić się kolorami. Tak zaczęła się jej artystyczna droga. Do niedawna malowała i tworzyła instalacje i filmy. Potem zaczęła projektować meble i ceramikę. Dziś to właśnie ceramika jest największą pasją artystki. Jak mówi, jest jej sposobem wyrażania samego życia: od ziarna, które rośnie w ziemi, po tajemnice kosmosu. Używa kolorów, srebra i złota jako magicznych środków wyrazu. Poprzez ten język wyłania się prymitywna i cenna estetyka, niczym lśniący klejnot.

Coralla Maiuri 02
Coralla Maiuri

Kreatywność w nowych dekorach i projektach

Coralla Maiuri tworzy rzeczywiście unikalne i ponadczasowe kolekcje w słonecznym i eksperymentalnym stylu. W związku z tym obejrzyjmy trzy kolekcje – jesienne nowości. Jej porcelana i ceramika to wyjątkowe, wyrafinowane kreacje, marzycielskie i jednocześnie znajome. Tak więc podstawowa estetyka i wyrafinowany styl łączą sztukę i design. Każda kolekcja to historia pełna łaski i radości.

Corolla Maiuri03 Orientale collection
Kolekcja Orientale

Kolekcja Oriental Blue dostępna jest w odcieniach niebieskiego i białego. Jego szkliwo jest bogate w kryształy, które przekształcają błękit w tętniący i nieco metafizyczny kolor, ciemny i nocny, przerywany owalami i białymi odcieniami. Oprócz klasycznych elementów zastawy stołowej, seria obejmuje owalne talerze do serwowania, wazę, a nawet pięć różnych rozmiarów misek do zupy. Nie zabrakło filiżanki do chińskiej herbaty, a także innych ciekawych naczyń. Artystka stworzyła nawet uchwyt do pałeczek. W efekcie powstała harmonijna i pełna artyzmu aranżacja eleganckiego stołu.

 

Coralla Maiuri04 Dust Gold Multi
Dust & Gold, Cracled & Pearl

Inne nowości to również wazony Crackled & Pearl, a także Dust & Gold z dekoracjami Blu, Pink i Multi. Pracując nad kształtem kubka Coralla stopniowo przekształcała go w wazon. Powstał obiekt o wysokości 40 cm z rozkloszowanym kształtem i eliptycznym otworem. Crackled & Pearl to wyjątkowe porcelanowe wazony o różowym kolorze, popękanej powierzchni zewnętrznej i zatopionej w szkliwie masie perłowej. W ceramicznej linii Dust & Gold wnętrze jest złote, a na zewnątrz wyróżniają się kolorowe neoklasyczne festony.

Coralla Mauiri 05 wall plates
od lewej: Cell yellow, Landscape pink i Landscape blue

Kolejne nowe produkty to płyty ścienne – Atlantis, Cell, Landascape i Planet. Każda z nich jest dostępny w kolorze białym, jasnoniebieskim, różowym i żółtym. Sprawiają wrażenia kosmicznych krajobrazów z dala od Ziemi. Zupełnie jakby mleczna droga metalowych kropel przecinała popękane powierzchnie i suche różowe asteroidy tonące w złocie.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close