Search

Milano Design City 2020

milano design city 2020 02

Fuorisalone z Milano Design City Edition zapowiada 2 tygodnie wydarzeń w salonach i innych projektowych lokalizacjach w Mediolanie, ale nie tylko. Salone del Mobile i Fuorisalone zawsze odgrywały ważną gospodarczą i społeczną rolę dla Mediolanu. Dzięki nim miasto z czasem zyskała renomę światowej stolicy designu. Sukces formuły Salone del Mobile + Fuorisalone przyciąga coraz więcej gości z całego świata, dając miastu najpiękniejszy i najbardziej ekscytujący tydzień w roku. Każdy może odkrywać najbardziej ukryte zakątki Mediolanu, spotykać się i odkrywać design jako integralną część tkanki miejskiej.

milano design city 2020 03

W 2020 roku targi Salone del Mobile odwołano z powodu wyjątkowej sytuacji spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wiele firm skorzystało z okazji, aby przemyśleć swoją komunikację w kanałach cyfrowych. 15 czerwca uruchomiono nową platformę Fuorisalone Digital, chociaż organizatorzy wiedzieli, że internet nie może w pełni zastąpić tego, co tradycyjnie dzieje się w Mediolanie podczas Design Week.

milano design city 2020 01
Showroom Moroso z nowymi siedziskami GetLucky – design: Patricia Urquiola

Dlatego z radością przyjęliśmy wiadomość, że wreszcie, od 28 września do 10 października, odbędzie się Milano Design City. To aż dwa tygodnie wydarzeń w salonach i innych miejscach związanych z designem. Milano Design City to wydarzenie poświęcone kulturze designu i innowacji. Szczególnie skupi się na projektowaniu przestrzeni miejskich, zrównoważonym rozwoju i gospodarce o obiegu zamkniętym. Wydarzenie ma na celu ponowne uruchomienie włoskiego systemu designu, który znowu otworzy się dla publiczności. Jednocześnie, nie zapominając o właśnie minionym okresie, wszystkie wydarzenia będą podporządkowane przepisom gwarantującym bezpieczeństwo zdrowia.

milano design city 2020 Cassina 01 Milano Design City 2020
Cassina Perpective

Cassina na Milano Design Week 2020

W showroomie przy via Durini, jak co roku, odbędzie się prezentacja nowej kolekcji i jesiennych nowości. Ta podróż opowiada o ważnym postępie w badaniach nad nowymi materiałami, ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju i dobrego samopoczucia. Wszystko dzięki debiutowi Cassina LAB. Świadome podejście do domu reprezentują kompletne aranżacje, od salonu i jadalni po sypialnię i przestrzeń na zewnątrz. Badania mają na celu nie tylko podkreślenie wartości leżących u źródeł marki, jak i promowanie innowacji zgodnie z DNA Cassina

cassina-lab-hero Milano Design City 2020
Cassina LAB

Firma Cassina myśli o przyszłości, aby znaleźć świadome alternatywy i opracować produkty, które promują zarówno zrównoważony rozwój, jak i dobre samopoczucie. Cassina LAB to efekt współpracy Centrum Badawczo-Rozwojowego Cassina i Poli.design na Politechnice w Mediolanie. Celem badań jest poprawa jakości życia w domu.

Patricia Urquiola_(c)Marco Craig
Patricia Urquiola | © Marco Craig

Doprowadziły one już do zastosowania niektórych nowych materiałów w kolekcji Cassina 2020. Jeden z nich to włókna wykonane w 100% z recyklingu, wykonane z PET, głównie odzyskanego z morza. Teraz wykorzystuje się je jako element wyściółki sof Sengu (design: Patricia Urquiola), Duc (design: Mario Bellini) i Mex-Hi (design: Piero Lissoni). WIRTUALNY SPACER

Paolo Castelli novelties 2020 02 Milano Design City 2020
Paolo Castelli 2020

Paolo Castelli między sztuką, etyką i zrównoważonym rozwojem

Podczas Milano Design Week, Paolo Castelli pokarze nowości z kolekcji Inspiation i GREENKISS 2020 w swoim flagowym sklepie w Mediolanie. Przestrzeń poświęcona celebracji elegancji made in Italy opowiada nową koncepcję współczesnego życia. To synteza ścieżki wyrafinowanych i starannych badań w imię charakterystycznej i rozpoznawalnej włoskiej jakości.

Paolo Castelli novelties 2020 01 Milano Design City 2020
Paolo Castelli 2020

Kolekcja 2020 zakorzeniła się w interpretacji estetycznych zasad typowych dla lat 20. i 30 XX wieku. Powstała, aby stworzyć eleganckie wyposażenie wyrafinowanych współczesnych rezydencji, będąc wynikiem harmonijnych kontaminacji między designem a modą. Wyjątkowe aranżacje i dodatki to wynik bezprecedensowych kreatywnych rozwiązań. Tu estetykę eleganckich esencji interpretuje się poprzez kulturę i etos wieloaspektowych i złożonych badań: podróż w innowacje gościnności i marzenie o przestrzeni życiowej. Przestrzeń showroomu umeblowano i zinterpretowano w taki sposób, aby dać realistyczny obraz ewolucji stylu międzynarodowej elegancji w historii designu wyprodukowanego we Włoszech. Nowy nastrój wnętrza upiększona emocjonalne i rewolucyjne oświetlenie.

PAVONE Visionnaire Point of Design 01 Milano Design City 2020
Pavone | design: Marc Ange

Vissionaire i kolekcja Beauty 2020

Piękno to słowo o intensywnym, wielowymiarowym znaczeniu. Współczesne piękno opowiadane przez Visionnaire, poza wskazaniem na perspektywę pozytywnej energii i nadziei, jest podsumowaniem postawy tworzenia niezwykłych, niepowtarzalnych projektów i obiektów. Ciągłe badania technologiczne, eksperymenty z materiałami, zestawianie i mieszanie elementów, ręce naszych rzemieślników, którzy testują, doskonalą i definiują nowe rozwiązanie materiałowe: to czynniki, które wpływają na każdy produkt, czyniąc go wyjątkowym, niepowtarzalnym, ale powtarzalnym.

CA’ FOSCARI_Visionnaire 04 Milano Design City 2020
Ca’ forscari | design; Fabio Bonfà

W tym roku Visionnaire rozszerza swoją ofertę Art Design. Firma postawiła przed sobą wyzwanie, ponieważ postanowiła dostosować kolekcję do scenariusza domowego. Poza tym za punkt honoru stawia sobie angażowanie projektantów o wyjątkowych talentach artystycznych, z żywym naciskiem na eksperymentowanie z materiałami: osobowości niemal „renesansowe”, pod względem metody i indywidualności wysiłek włożony w genezę i realizację ich twórczości w warsztacie.

Living Divani Gallery_Corso Monforte_ Milano Design City 2020
Living Divani Gallery – Corso Monforte, Milano

Living Divani prezentuje nową galerię zaprojektowaną przez Piero Lissoniego

Marka Living Divani otwiera nową przestrzeń w Mediolanie, abstrakcyjny salon łączący sztukę, design i meble. Obecnie firmą założoną w 1969 roku kieruje drugie pokolenie – Carola Bestetti. Z kolei sam Piero Lissoni już od 30 lat współpracuje z marką, dzięki czemu stała się ona prawdziwym autorytetem w dziedzinie mebli i designu.

Od jakiegoś czasu szukaliśmy w Mediolanie przestrzeni, która mogłaby odzwierciedlać to, czym właściwie jest Living Divani. Dla nas okno, miejsce do zaprezentowania istoty Living Divani i jej wielu aspektów. [Zapraszamy] naszą publiczność do zapoznania się ze stylem życia Living Divani. Marka o silnej duszy, zawsze zgodna ze swoją filozofią rygoru, czystych linii i swobodnej elegancji, której udało się zaistnieć w świecie designu za sprawą własnej, autentycznej i indywidualna interpretacji”.

Będzie to pierwsza mediolańska placówka włoskiej marki, która dołączy do salonu firmowego w pobliskiej siedzibie Azzano del Parco. Dwie przestrzenie przedstawiają dwie różne strony tej samej wielowarstwowej historii. Podczas gdy Azzano del Parco prezentuje praktyczną stronę marki, a także oferuje wizyty w zakładach produkcyjnych, przestrzeń Mediolanu jest, jak nazywa ją Bestetti, „nieco bardziej dziwacznym projektem”. Milano Design City 2020 to idealne tło dla takiej nowatorskiej działalności.

Living Divani_Floyd-Hi 2 System_Piero Lissoni (01) Milano Design City 2020
Living Divani i tegoroczna nowość – Floyd-Hi 2 System | design: Piero Lissoni

Zniekształcone poczucie percepcji

Projekt przestrzeni stworzył Piero Lissoni, a jej inauguracyjna iteracja charakteryzuje się lustrzanymi metalowymi ścianami i podłogami oraz neonowym oświetleniem. Właśnie w ten sposób zaburza poczucie percepcji zwiedzających. Wewnątrz wisząca instalacja przedstawia krzesło Lissoniego Frog z 1995 roku, tutaj w bardziej zaawansowanej technicznie wersji wykonanej z włókna węglowego i splotu poliestrowego. W przestrzeni jest też więcej mebli Lissoniego i Massimo Marianiego, które tworzą pomost między środowiskiem konceptualnym a domowym.

„To nie jest ani salon wystawowy, ani sklep. Nowa galeria chciałaby być swego rodzaju przestrzenią teatralną, miejscem, w którym można tworzyć i wykonywać od czasu do czasu różne przedstawienia, zupełnie jak w teatrze. ” – Piero Lissoni

Living Divani Era scritto
Living Divani | Era Scritto | design: David Lopez Quincoces

Projektant wyjaśnia, że ​​obecną aranżację wybrano ze względu na scenografię. Jednak przyszłe odsłony pokażą różne aspekty twórczej podróży firmy, ponieważ modus operandi galerii opiera się na ciągle zmieniającej się estetyce:

przekraczaniu granicy między sztuką a designem, między ryzykiem a opowiadaniem historii” – mówi Lissoni.

Piero Lissoni©Veronica Gaido_0819 Milano Design City 2020
Piero Lissoni | © Veronica Gaido

Graficzne eksperymenty i nawiązania do natury ALPI

Marka ALPI prezentuje nowe kolekcje powierzchni drewnianych, które na nowo definiują pojęcie drewna. ALPI to lider w produkcji dekoracyjnych powierzchni kompozytowych z drewna, prezentuje z okazji Milano Design City 2020 nowe kolekcje na 2020 rok. Jednocześnie odsłania wielorakie możliwości jakie design zyskuje dzięki temu ponadczasowemu materiałowi.

ALPI_Invito Milano Design City 2020
ALPI zaprasza na Milano Design City 2020

Nowe designerskie powierzchnie o innowacyjnym charakterze, w których współistnieją badania, jakość i pasja. Nowe wzory drewna opracowano we współpracy z Patricią Urquiolą i Piero Lissonim. Stanowią one wyjątkową propozycję umożliwiającą reinterpretację i tworzenie heterogenicznych języków. Z jednej strony Patricia Urquiola na nowo definiuje nieodłączne cechy materiału w nowej ALPI Grada i powierzchnie ALPI Quadra. W ten sposób generuje rozwiązania wizualne z oryginalnymi efektami graficznymi i geometrycznymi. Z drugiej strony Piero Lissoni, dyrektor artystyczny firmy, kontynuuje estetyczne poszukiwania naturalnego drewna w nowym modelu ALPI Honduras. Czerpie on inspirację elegancją ekspresji mahoniu honduraskiego, zwiększając jego potencjał.

ALPI Grada Rosa design Patricia Urquiola
ALPI | Grada Rosa | design: Patricia Urquiola

Natomiast 6 października ALPI opowie swoją historię w konwersacji ALPI z Moroso: „Dwa światy w porównaniu”. To nowe webinarium na temat powierzchni i ich znaczenia w projektowaniu, od procesu twórczego do produktu końcowego. Opowie o nich ze swojej perspektywy Vittorio Alpi, prezes ALPI i Patrizia Moroso, dyrektor artystyczny Moroso

Frag_Gast_sofa_Luis Arrivillaga_ambient1
Frag | Sofa Gast | design: Luis Arrivillaga

Nowa kolekcja Frag 2020 – skóra i dużo więcej

Wieloletnie doświadczenie marki w pracy ze skórami licowymi i siodłowymi ma swoją kontynuację w kolekcji 2020. Jednocześnie wyraża rozwój Frag, który wciąż pragnie poszerzać swój asortyment o nowe ważne elementy wyposażenia.

Frag_Arita coffee table_Luis Arrivillaga1_ambient
Frag | Stolik kawowy Arita | design: Luis Arrivillaga

Katalog Frag wzbogaciła w tym roku między innymi sofa Gast, którą zaprojektował designer z Gwatemali – Luis Arrivillaga, po raz pierwszy współpracujący z marką. Także on odpowiada za 3-częściową kolekcję, w skład której wchodzi biurko, konsola oraz stolik kawowy.

Frag_Paipu table_Dainelli Studio5
Frag | Stół Paipu | design: Dainelli Studio

Stoły Paipu w stylu retro firmy to dzieło Dainelli Studio. Przyszła także pora na debiut Frag w roli producenta łóżek. Projekt Otto stworzył Michele di Fonzo, mając na celu rozwijanie skoordynowanej oferty dla różnych przestrzeni życiowych, zwłaszcza sypialni.

Frag_Otto bed_Michele di Fonzo1
Frag | Łóżko Otto | design: Michele di Fonzo

Różne linie produktów z nowej kolekcji Frag, można podziwiać przy okazji Milan Design  City 2020 w salonie firmowym od 28 września do 10 października. Frag, inspirowany współczesnym stylem międzynarodowym, łączy w niej skórę i skórę siodłową z nowymi materiałami i eleganckimi wykończeniami z drewna, metalu i szlachetnego marmuru.

LEMA - FLORENS - Gabriele e Oscar Buratti 10
Lema | Szafka Florens | design: Gabriele & Oscar Buratti

Lema – sztuka dialogu: nowe dialogi, nowe historie

Z okazji Milano Design City, Lema prezentuje projekty 2020 jako rozdziały harmonijnej twórczej narracji. Za ich designem stoją  projektanci bliscy światu Lemy, a także nowe kreatywne kolaboracje. Piero Lissoni, dyrektor artystyczny Lemy od 1994 roku, stworzył stół Sesto. Roberto Lazzeroni prezentuje kolekcję mebli do siedzenia Lucyll. Natomiast Dainelli Studio sygnuje fotel Maddix, a Matteo Nunziati fotel Tarsia.

LEMA - GULLWING - Gabriele e Oscar Buratti 34N
Lema | Stół Gullwing | design: Gabriele & Oscar Buratti

Efektem nowej współpracy jest system sof Venise, rozkładana sofa Yaki, stoliki Gullwing, komoda Florens, stoliki kawowe Ortis oraz pufa Aley. Wszystkie powstały w wyniku kolaboracji z Gabriele i Oscarem Buratti.

LEMA - ALEY Pouf - Gabriele e Oscar Buratti 04_06
Lema | Pufy Aley | design: Gabriele & Oscar Buratti

Z kolei ławkę Uma zawdzięczamy Federice Biasi. Lema przedstawia również unowocześniony regał modułowy Plain autorstwa Francesco Rota oraz nowe wykończenia stołu Bule autorstwa Chiary Andreatti.

LEMA - BULE - Chiara Andreatti - Bianco Candoglia 39N
Lema | Stół Bule | design: Chiara Andreatti

Jeśli chodzi o Armadio al Centimetro, Lema wprowadza nowe wykończenia melaminowe z efektem tkaniny oraz nowy zawias drzwi narożnych szafy Dandy, który umożliwia otwieranie pod kątem 180 stopni. Kolejnym nowym produktem, absolutnym zapowiedzią na 2021 rok, jest szafa w całości wykonana ze szkła – Tian. Niezależnie od tego, czy ustawiona na środku pomieszczenia, czy przy ścianie, Tian to system w systemie. Jego architektura, określona przez zupełnie nowe ramy aluminiowe, integruje się swobodnie z innymi szafami programu Armadio al Centimetro, zapewniając największą swobodę kompozycyjną.

Taba_Alfredo Haberli_ph.Alessandro Paderni (34)
Moroso | Siedziska Taba | design: Alfredo Haberli | © Alessandro Paderni

„Glowing Fall” Moroso na Milano Design City 2020

Moroso weźmie udział w Milano Design City 2020 od 28 września do 10 października, prezentując zupełnie nową wystawę w swoim salonie w Mediolanie zatytułowaną „Glowing Fall”. Aby uczcić tę okazję, Marco Viola Studio zaprojektowało zupełnie nowy układ salonu Moroso przy Via Pontaccio 8/10. W centrum uwagi znajdują się nowe fotele Getlucky i Ruff zaprojektowane przez Patricię Urquiolę oraz kolekcja Taba autorstwa Alfredo Haberli.

Ruff_Urquiola_Ph credit Alessandro Paderni (5)
Moroso | Fotel Ruff | design: Patricia Urquiola | © Alessandro Paderni

30 września o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie Patrizii Moroso i Patricii Urquioli w salonie flagowym Moroso przy Via Pontaccio. Temat rozmowy to „Arboretum: wzajemne powiązania idei i wizji pomiędzy designem, kinem i życiem”. Poprowadzi ją Gianluigi Ricuperati, pisarz, eseista i kurator z Turynu. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w internecie.

Patrizia Moroso_Ph.Alessandro Paderni
Patrizia Moroso | © Alessandro Paderni

We wtorek 6 października o godzinie 12:00 Patrizia Moroso weźmie udział w webinarium organizowanym przez ALPI, o którym wspominaliśmy już wyżej. Natomiast popołudniu, dokładnie o godzinie 17:00, usłyszymy ją podczas wykładu organizowanego przez magazyn Interni. Tytuł wydarzenia brzmi: „Włoskie szkoły projektowania i rzemiosła nadal cieszą się międzynarodową renomą. Ale jak zmienia się popyt na edukację i jakich nowych zawodów wymagają firmy? Rozmowa odbędzie się w Punkcie Spotkań INTERNI w Istituto Marangoni przy Via Cerva 24, i także będzie transmitowane na żywo w internecie.

Porro _System_Piero Lissoni_Porro CRS_01
Porro | System | design: Piero Lissoni

Milano Design City 2020 według Porro: czystość sztuki i rzemiosła

Kolekcja Porro 2020 debiutuje w salonie Duriniquindici, a marka wraca do fascynacji wyjątkową wizją świata: architektonicznym punktem widzenia w projektowaniu przestrzeni i ideałem piękna składającym się z czystych form, niezwykle precyzyjnego wykonania i badań materiałów i technologii o ograniczonym wpływie na naszą planetę, wiedząc, że estetyka opiera się wyłącznie na niezwykłej jakości.

Porro_Materic_stainless steel_P_Lissoni_01
Porro | Stół Materic | design: Piero Lissoni

Przygotowano dwa wydarzenia, w których będziemy mogli wirtualnie uczestniczyć. Pierwsze z nich to spotkanie 5 października o godz. 17:00. Nosi tytuł: „Systemy jako prawdziwa architektura przestrzeni życiowej”. Maria i Lorenzo Porro (szefowa marketingu i komunikacji oraz prezes firmy Porro) porozmawiają z dyrektorem artystycznym marki – Piero Lissonim. W roli moderatora zobaczymy Libię Peraldo Matton, redaktor naczelną Elle Decor Italia.

Porro_Romby_GamFratesi_01
Porro | Krzesło Romby | design: GamFratesi

Także ona poprowadzi kolejną dyskusję 8 października na temat „Możliwa przyszłość: zrównoważony rozwój społeczny i środowiskowy w projektowaniu”. Poza Marią Porro w rozmowie udział wezmą Caterina Micolano (prezes Cooperativa Sociale Alice) i Tiziana Monterisi (założycielka Rice House).

Oluce- Amanita Design Mariana Pellegrino Soto 619
Oluce | Amanita | design: Mariana Pellegrino Soto

Ponadczasowe oświetlenie na Milano Design City 2020

Także Oluce zaprezentuje swoje nowe produkty na sezon 2019/2020 w Mediolanie podczas wydarzenia Milano Design City 2020 w dniach od 28 września do 10 października. Nowości zagoszczą we flagowym salonie Molteni & C | Dada przy Via Solferino, na rogu Via Pontaccio, uzupełniając jego eleganckie i współczesne aranżacje. Prezentowane produkty to wyraz dobrze zdefiniowanej estetyki i nowego sposobu interpretacji przestrzeni.

Oluce_Amanita_319_Mariana Pellegrino Soto
Oluce | Amanita | design: Mariana Pellegrino Soto

Zobaczymy tu lampy zarówno zewnętrzne jak i do wnętrz. Zapoznamy się z najnowszymi projektami początkujących designerów. Wreszcie wejrzymy w ultranowoczesne spojrzenie na klasyczne produkty mistrzów wzornictwa. Katalog Oluce poszerza się nie tylko o nowe modele, ale także o nowe, odświeżone wykończenia już znanych nam produktów.

Oluce- Ilo-Design David Lopez Quincoces 187
Oluce | Ilo | design: David Lopez Quincoces

Rodzina Ilo autorstwa Davida Lopeza Quincocesa to lampa dostępna aż w trzech wersjach. Mamy więc oprawę wiszącą oraz taką, którą można podnosić i opuszczać, a także wersję ścienną. W hołdzie dla mistrzów oświetlenia, nazwisk, które przyczyniły się do powstania historii wzornictwa i samej Oluce, w tym roku firma prezentuje reedycję lampy podłogowej i stołowej z 1953 roku Ostuni & Forti.

Oluce- Siro- Design Marta Perla 287-288
Oluce | Siro | design: Marta Perla

Wśród nowości Oluce znajduje się także kilka projektów młodych, wschodzących projektantów z Europejskiego Instytutu Designu (IED) w Rzymie. Marta Perla zaprojektowała Siro, półkulistą lampę stołową, w dwóch rozmiarach i dwóch wykończeniach. Mariana Pellegrino Soto zaprojektowała Amanita, kótra służy zarówno jako lampa do czytania, jak i lampa ogrodowa.

Oluce- Otto Design Federica Farina (329)
Oluce | Otto | design: Federica Farina

Z kolei Federica Farina zaprojektowała zewnętrzne oświetlenie ogrodowych ścieżek – Otto. Oluce przedstawia również rozszerzenie modeli, rozmiarów i wykończeń kilku produktów znajdujących się już w katalogu.

05 - SX112
Sanlorenzo SX112

Nowy jacht Sanlorenzo SX112 – projekt wnętrz Piero Lissoni

Światowa prezentacja nowego jachtu Sanlorenzo odbędzie się na targach w Genui (1-6 października). Pionier z definicji, wizjoner i zdeterminowany, Sanlorenzo po raz kolejny spogląda poza horyzont. Znowu kształtuje granice wyobraźni, dając początek oryginalnym rozwiązaniom w zakresie przestrzeni życiowej. Nowy SX 112 to okręt flagowy innowacyjnej linii crossoverów SX, pierwszej w świecie żeglarstwa. W 2017 roku zapoczątkował je Sanlorenzo z inicjatywy Massimo Perottiego, prezesa firmy, który dzięki swojej odwadze i umiejętności przeciwstawiania się konwencjom wprowadziły na rynek nowy typ jachtu. 6 października za pośrednictwem kanału YouTube będziemy mogli posłuchać go w rozmowie z Piero Lissonim.

SX112_MainDeck_salon_interior-by-Piero-Lissoni.jpg
Salon na głównym pokładzie SX112 | interior design: Piero Lissoni

SX 112 reprezentuje konsolidację ścieżki, która rozpoczęła się od SX 88, a następnie objawiła się w postaci SX 76. Wyzwanie, które trwa i jest wzbogacane o nowe wartości, proponuje nowy sposób życia na morzu. Bariery na pokładzie zostały usunięte , a łódź otwiera się na zewnątrz, w ścisłym związku z kontekstem morskim. Projekt ponownie powierzono kreatywności dwóch projektantów, którzy współpracują z Sanlorenzo od czasu premiery pierwszego modelu crossovera. Bernardo Zuccon ze Studio Zuccon International Project, odpowiada za jego zewnętrzną linię. Natomiast Piero Lissoni, dyrektor artystyczny firmy od roku 2018, zadbał o wnętrza.

21 - SX112_Lounge_interior by Piero Lissoni
Strefa wypoczynkowa SX112 | interior design: Piero Lissoni

 

Zobacz także:

la-triennale-di-milano

wloscy-mistrzowie-designu-cz-1

showroom-designu-2020-przewodnik-point-of-design

 

 

 

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close