Salvatori, pomimo zawirowań związanych z pandemią, przedstawia nowe kolekcje, które postwały we współpracy z wybitnymi designerami. Piero Lissoni, Yabu Pushelberg, Elisa Ossino i Federico Babina to twórcy produktów, których premiera miała mieć miejsce na przełożonych na rok 2021 targach Salone del Mobile w Mediolanie. Jednak doceniając zaangażowanie i ogrom pracy włożonej przez pracowników firmy, jej zarząd postanowił nie czekać tak długo.
Nowe produkty wyrażają pasję do tworzenia ponadczasowego piękna oraz mistrzostwo rzemieślników Salvatori. Włoska tradycja najwyższej jakości jest tu kultywowana od momentu narodzin firmy w 1946 roku.
Wszyscy w firmie tak ciężko pracowali przygotowując się do premiery, od pracowników fabryki, biur, po projektantów, z którymi opracowaliśmy nowe kolekcje. Dzielenie się owocem ich wysiłków to nasz sposób na okazanie im uznania. To także dowód, że nie przestajemy działać. Nadal robimy to, co zawsze robiliśmy, tylko w inny sposób” – wyjaśnia dyrektor generalny, Gabriele Salvatori.
Yabu Pushelberg dla Salvatori
Pierwsza kolekcja Salvatori zrealizowana we współpracy z duetem Yabu Pushelberg wprowadza wyraźnie amorficzną, organiczną formę do oferty łazienkowej. Glenn Pushelberg i George Yabu określili to przekładaniem „wrażliwości gliny na marmur”. Anima podkreśla duchową i zmysłową moc naturalnego kamienia wyrażoną w jego wyjątkowym zabarwieniu i żyłkowaniu. Na potrzeby kolekcji wyselekcjonowano następujące marmury: Bianco Carrara, Crema d’Orcia, Pietra d’Avola i Gris du Marais. Delikatne kształty wanny odbijają się echem w lustrze, blacie i umywalkach wolnostojących. Stanowią także wyznacznik dla asortymentu akcesoriów uzupełniających, wsród których znajdziemy między innymi wieszaki na ręczniki naścienne.
Piero Lissoni dla Salvatori
Wśród nowych produktów, które zaprojektował Piero Lissoni na szczególną uwagę zasługuje szezlong Curl. Czerpał inspirację ze zdania, które wypowiedział Michał Anioł, uznając że „odłupał tylko kamień, którego było za dużo”. Dlatego szezlong powstał z bloku kamienia naturalnego przy użyciu najnowocześniejszej technologii CAD / CAM, aby dotrzeć do granic możliwości tego materiału. mamy zatem do czynienia jednocześnie z osiągnięciem inżynierii i elegancką, prostą interpretacja ustalonego projektu. Lissoni wyprodukował także serię stolików Design for Soul, które wykorzystują teksturę Lost Stones wykonaną z odrzuconych kamieni i z nieużywanych kamieniołomów na całym świecie. Odpowiada także za serię akcesoriów do domu i łazienki oraz nową teksturę Carré, która naśladuje sposób, w jaki traktowano starożytne kamienie, aby nie stały się śliskie.
Elisa Ossino dla Salvatori
Elisa Ossino przedstawia rodzinę wazonów Mono z różnych rodzajów kamienia, w których umieszcza się pojedynczy kwiat. Mono wykorzystuje przyjemne obłości, podczas gdy jej seria ozdobnych kamiennych obrazów Intarsi opiera się na kontraście. Chłodna biel marmuru Bianco Carrara wyraźnie odznacza się w zestawieniu z ciemnymi tonami wapienia Pietra d’Avola. Ossino wprowadza również nowe elementy do kolekcji akcesoriów łazienkowych wykorzystując między innymi marmur Bianco Carrara.
Federico Babina dla Salvatori
Wreszcie hiszpański projektant Federico Babina stworzył serię małych konstrukcji architektonicznych, które w zabawny sposób interpretują archetyp domu. Te makiety z różnych kamieni pomyślał jako „przedmioty narracyjne”, które inspirują architektoniczną fantazję, tworząc granicę między sztuką a architekturą.
Zobacz także:
to-wlasnie-milosc-do-kamienia-salvatori-w-piet-boon
luksusowe-wnetrza-wg-piero-lissoniego