Divario ponownie otwiera swoje drzwi i zaprasza do marzycielskiego popowego świata, jaki tworzy Michela Picchi. Galeria Divario, po przerwie spowodowanej sytuacją wywołaną przez pandemię Covid-19, dzisiaj ponownie otwiera wystawę. To pierwsza indywidualna wystawa młodej i wieloaspektowej artystki Micheli Picchi, której projekt „The lady, or the Tiger?” zdążył już zaintrygować rzymską i międzynarodową publiczność.
Michela Picchi artista multidyscyplinarna
19 maja 2020 roku, Divario ponownie otwiera się dla publiczności, aby wspierać małe galerie i promować młodych wschodzących artystów. Michela Picchi to włoska interdyscyplinarna artystka urodzona w Rzymie 5 sierpnia 1987 roku. Obecnie mieszka w Berlinie. Po ukończeniu nauk politycznych, a następnie grafiki, przeniosła się do Hongkongu, gdzie mogła odkrywać, eksperymentować i rozwijać własny styl. Silna wizja Micheli opiera się na multidyscyplinarności i jej zdolności do pracy z różnymi dziedzinami artystycznymi. Dzięki niezwykłej palecie kolorów jej sztuka zanurza się w tematykę popu, surrealizmu i psychodelicznych tygrysów, nadając jej pracom intensywny, żywy i popowy akcent wyraźnie widoczny na licznych ostatnich wystawach i malowidłach ściennych, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Dzięki ciągłemu eksperymentalnemu podejściu koncentruje się na tym, jak doświadczenia percepcyjne są powiązane z wizjami i jak tę relację można przełożyć na dzieła sztuki.
Prezentowane prace ucieleśniają różnorodne techniki, w tym obrazy na płótnie, rysunki na papierze, żywicę i rzeźby LED. Chimeryczny, czasem halucynogenny styl Picchiego wyraża się w prostych kształtach i dynamicznych postaciach. Ożywia je intensywność chromatyczną czerni, różu, czerwieni, żółci, kości słoniowej i turkusu. Czyste i precyzyjne linie wyznaczają przestrzenie zamknięte i płynne. Natomiast kolor – płaski, wolny od niuansów i cieni – wypełnia „puste przestrzenie” skalibrowanej i całkowicie nieprzewidywalnej kompozycji. Dominującymi bohaterami w jej pracach są koń i tygrys. Ten ostatni, ze swoim hipnotyzującym wzorem, od zarania pojawia się w twórczości Micheli Picchi. Z drugiej strony koń, dumne i eleganckie zwierzę. Symbolizuje niezłomne popędy i energię libidinalną, reprezentując tym samym nieświadomość. To nie przypadek, że te dwie postacie niekiedy pojawiają się w snach autorki.
Ponowne otwarcie wystawy potwierdza znaczenie artystycznego świata Micheli Picchi. To zaproszenie do zaskakującej podróży przez eteryczną sferę jej dziko popowego świata, w którym wszystko jest możliwe.
Zobacz także:
murakami-vs-murakami-wystawa-w-hongkongu
wystawa-david-adjaye-making-memory-w-london-design-museum