Search

Willl Architektur: idealny dom podmiejski

Austriacki dom podmiejski

 

Austriacka firma architektoniczna Willl Architektur zaprojektowała przepiękny podmiejski dom, znajdujący się w okolicach Wiednia. Po przejeździe z miasta oraz podróży prywatną, krętą droga, naszym oczom ukazuje się ciemna bryła stojąca wobec kontekstu otaczających ją taśm łąk, pól oraz rzędów drzew owocowych.

Wobec zastanego krajobrazu

Dom zlokalizowany jest na wzgórzu wyeksponowanym na południowe słońce, z którego roztacza się perspektywa sięgająca 150km. Bryła o wspornikowej konstrukcji, mieszcząca w sobie główną sypialnię, wpisuje architekturę w jej otoczenie, równocześnie odsłaniając taras połączony z jadalnią. Drewniany taras wypoczynkowy oraz naturalny basen rozciągający się na 15m, wcina się dalej w naturalny krajobraz.

Sztuka kontrastu i balansu

Bryła bardzo wyraźnie zaznacza swoją obecność. Jej geometria, pokryta ciemnoszarymi płytami elewacyjnymi wyróżnia się spośród otaczającej, naturalnej gamy kolorystycznej. Jednak istnieje wobec niej bezkonfliktowo, nie zaburzając jej oryginalnego charaktery. Johannes Will – architekt odpowiedzialny za ten projekt, współpracował z ekspertami feng shui oraz geomancji, jak przy innych swoich projektach. Celem takiej analizy przestrzennej przy projektowaniu w Willl Architektur, jak zwykle było osiągnięcie równowagi pomiędzy wnętrzem a architekturą, w której się znajdują. Na parterze rozmieszczoe zostały jadalnia, salon oraz kuchnia – zestawione zostały w jeden ciąg zorientowany w kierunku doliny. Wpadające do środka światło, naturalnie powiększa pomieszczenia.

Dom idealny

„Kiedy wchodzę do domu, za każdym razem jestem poruszony tym niesamowitym widokiem oraz scenografią jego doświadczania. Lubię kontrasty. Z jednej strony widzimy tutaj panoramę, przestrzeń, ale z drugiej, odczuwamy maksymalną intymność oraz prywatność”, opowiada Will.
Architekt wziął również pod uwagę marzenie klienta o tym, aby z domu móc oglądać nocne, gwieździste niebo. W związku z tym, podniósł sufit sypialni i 4m wysokości i obrócił go o 29 stopni. Wykorzystał imponującej wielkości, pojedynczą taflę szkła w celu przysłonięcia stropu, dzięki czemu wnętrze stało się całkowicie otwarta na zewnętrze.

 

Zobacz także:

Luxury escapes – eko hotele

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close