Search

Nowe hotele | designerskie destynacje 2020

Aman Kyoto

Na liście nowych hoteli, które bezsprzecznie warto odwiedzić ze względu na wspaniałe wnętrza znalazły się miasta bliższe i dalsze. Początek roku sprzyja robieniu planów, a najprzyjemniej planuje się wakacje. Może na mapie tegorocznych podróży znajdzie się któreś z wymienionych miejsc – polecamy, bo naprawdę warto! Nowe hotele są wyciszające, pełne historii i pasji do wspaniałego designu.

Aman Kyoto
Aman, Kyoto

Hotel Aman, Kioto, Japonia

Główną atrakcją nowego 24-pokojowego hotelu butikowego Aman w Kioto jest jego spektakularna przyroda. Zlokalizowano go bowiem w zapomnianym, niegdyś tajnym ogrodzie, za którym w tle rozpościera się bujny las. W swoim ostatnim projekcie, nieżyjący już niestety architekt, Kerry Hill umieścił szereg niskich pawilonów nad tarasowymi platformami ogrodowymi. Otacza je mech pokrywający ścieżki w ogrodzie i małe strumienie oraz zalesione wzgórze. Wnętrza pokoi gościnnych i przestrzeni publicznych są minimalne i niskie. W ten sposób nawiązują do tradycyjnej japońskiej architektury równocześnie podkreślając pracę lokalnych rzemieślników. To właśnie oni ręcznie wykonali  panele kafelkowe raku w Living Pavilion i płytki ceramiczne, które zdobią restaurację.

August
August, Antwerpia

Hotel August, Antwerpia, Belgia

Belgijski architekt Vincent Van Duysen często interweniuje i kreuje nowe hotele i ich wnętrza. Jednak po raz pierwszy podjął współpracę z Mouche Van Hool, właścicielem eleganckiego hotelu Julien. Panowie połączyli siły przy okazji drugiego projektu. Na miejsce wybrano dawny szpital wojskowy z XIX wieku i klasztor augustianów w zielonej dzielnicy Antwerpii. To idealne płótno dla charakterystycznej mieszanki lekkiej estetyki Van Duysena i delikatnej palety kolorów. Pięć oddzielnych budynków połączono ze sobą, tworząc 44-pokojowe poświęcone wypoczynkowi. Wysokie sufity, odrestaurowane podłogi i łukowate okna tworzą wzniosłe tło. Van Duysen ubiera przestrzeń w lampy Flos, czarne skórzane sofy i stoły z niskim blatem.

Dá Licença, Alentejo, nowe hotele
Dá Licença, Alentejo

Dá Licença, Alentejo, Portugalia

Hotel ten położony jest w portugalskim regionie Alentejo, znanym jest z szerokich równin poprzecinanych bielonymi średniowiecznymi miasteczkami na wzgórzach. Hotel mieści się w zespole XIX-wiecznych budynków gospodarczych przekształconych przez lokalne studio architektoniczne Procale. W głównym budynku znajdują się trzy pokoje gościnne. Natomiast w budynkach gospodarczych znajduje się pięć apartamentów, w tym dwa z prywatnymi basenami. Seria tarasów i dwa kolejne baseny uzupełniają projekt. Właściciele mogą pochwalić się doskonałym gustem, ponieważ Victor Borges to były dyrektor ds. tekstyliów w Hermès, a Franck Laigneau, był publicystą. Zaprojektowali wnętrza, uzupełniając ciemne granitowe podłogi wapiennymi ścianami i ręcznie rzeźbionymi umywalkami wykonanymi z lokalnego jasnoróżowego marmuru. Rozległa kolekcja sztuki i mebli Laigneau jest rozsiana po całym świecie.

Kimpton Da An, Tajpej
Kimpton Da An, Tajpej

Kimpton Da An, Tajpej, Tajwan

Grupa Kimpton debiutuje w Azji w dzielnicy Da’an w Tajpej, dzielnicy pełnej kolorowych nocnych targów, butików i kawiarni. Biuro projektowe Neri & Hu z siedzibą w Szanghaju przekształciło niski budynek mieszkalny w eleganckie miejsce na 129 pokoi. Nastrój spokojnego eskapizmu jest najbardziej widoczny w pokojach, w których dominują ekrany z jasnego drewna, białe kafelki i szarości. Podobny spokój panuje w restauracji The Tavernist, podzielonej enfiladowymi ścianami i tapetą w metaliczne wzory. Jest to odpowiednie miejsce dla kulinarnego mistrza Jamesa Sharmana, który proponuje tu wyszukane potrawy. W menu znajdziemy na przykład brzuch wieprzowy słodzony ananasem i trzciną cukrową oraz strzępiela faszerowanego sosnowymi orzechami.

Stratford Londyn
The Stratford, Londyn

The Stratford, Londyn, Wielka Brytania

Najnowsze przedsięwzięcie Harry’ego Handelsmana z Manhattan Loft Corporation, The Stratford znajduje się zaprojektowanym przez SOM, 42-piętrowym budynku we wschodniej części parku olimpijskiego Królowej Elżbiety II. Space Copenhagen opracowało stonowaną paletę wewnętrzną z bogatych, sensualnych materiałów. Miękkość zakrzywionych kształtów ujawnia się poprzez połączenie elementów stworzonych specjalnie do tego projektu. Jeśli chodzi o meble gotowe skorzystano z kolekcji marek takich jak Gubi, Stellar Works czy Benchmark. Na parterze trójkątne lobby o wysokości trzech kondygnacji przede wszystkim wyróżnia kominek o wysokości 10 metrów. Nie sposób pominąć także intrygującej instalacji autorstwa Paula Cocksedge’a. Stratford Brasserie zaprasza od rana do wieczora, podobnie jak restauracja Allegra, z Patrickiem Powellem na czele.

Nowe hotele, więcej w 2020

Mamy sporo czasu i dużo zapału by odkrywać kolejne wspaniałe miejsca dedykowane gościnności. Będziemy je śledzić poznawać i przedstawiać, ponieważ projektowanie hoteli to doskonała okazja do opowiadania ciekawych opowieści o tym co ważne dla każdego architekta z osobna.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close