Search

Okulary przeciwsłoneczne Neoprism Max Mara

okulary przeciwsłoneczne maxmara2

Nowa, wyprodukowana w ilości zaledwie 800 egzemplarzy kolekcja okularów marki Max Mara to niezwykła zabawą geometrią. Model Neoprism łączy w sobie koło oraz kwadrat, a dodatkowo intryguje intensywną czernią lub radosnym pomarańczem ramki. Obie wersje zdobią czerwone zauszniki i szare szkła. Okulary przeciwsłoneczne o tak odważnej i wesołej stylistyce powstały w wyniku kolaboracji ze słynną parą projektantów CoopDPS.

okulary przeciwsłoneczne maxmara1

Nathalie Du Pasquier i George Sowden poznali się na imprezie w Mediolanie w 1979 roku, od tego czasu nieustannie razem mieszkają i tworzą. To założyciele i członkowie grupy Memphis, która w 1981 roku szturmem podbiła Salone del Mobile. Są pionierami ruchu, który miał przedefiniować postmodernistyczny design i architekturę. Oboje przez siedem lat współpracowali z Memphis, potem każde z nich wróciło do swojej ulubionej dziedziny. Nathalie do malarstwa a George wzornictwa przemysłowego. Jednak w 2014 roku powrócili do wspólnego projektowania pod nowym szyldem CoopDPS. Jak zauważa sam Sowden:

Co ciekawe i ważne, praca wykonywana we współpracy przybiera inną jakość niż projekty opracowywane indywidualnie

Kooperacja Max Mara z CoopDPS to sojusz kilku dyscyplin, łączy sztukę, modę i wzornictwo przemysłowe. Efektem są geometryczne okulary przeciwsłoneczne. Zarówno odważne kolory jak i wyraziste kształty nawiązują do spuścizny twórczego duetu. Jednocześnie widać tu leżące u podstaw tożsamości domu mody połączenie funkcji i elegancji. Du Pasquier wyjaśnia:

Pryzmat będący kombinacją koła i kwadratu jest dość modernistycznym ”pomysłem”. Wracamy do czasów, w których kobiety zaczęły uczestniczyć w życiu zawodowym, i wracamy do początków Maxa Mara

Co ciekawe kolejne kolekcje okularów od dłuższego czasu stanowią powód do współpracy z artystami. W przypadku tej najnowszej kooperacji nowy styl odzwierciedla współczesne społeczeństwo. Z radością spoglądające w przeszłość, aby móc tak samo optymistycznie patrzeć w przyszłość. Du Pasquier podsumowuje:

Zarówno sztuka, jak i moda reprezentują czas, w którym powstały

okulary przeciwsłoneczne maxmara2

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close