Search

Galeria Targów Sztuki Dostępnej w Koneserze

Krzysztof Rodak Pejzaż Akwarela

Galeria Targów Sztuki Dostępnej to efekt współpracy dwóch doświadczonych profesjonalistek. Ewę Mierzejewską, z wykształcenia historyka sztuki, znamy z działalności dziennikarskiej. Specjalizuje się w tematyce architektury wnętrz i promuje dobry design zarówno w mediach drukowanych jak i na szklanym ekranie. Z kolei Lena Szwed-Strużyńska to znana warszawska marszandka, właścicielka Leonarda Art Gallery. Obie panie niedawno połączyły siły i zaczęły organizować cykliczne Targi Sztuki Dostępnej. Teraz poszły jeszcze krok dalej i tak powstała Galeria Targów Sztuki Dostępnej.

galeria TSzD 01
Ewa Mierzejewska i Lena Szwed-Strużyńska

Galeria w Koneserze

Niezwykły przybytek mieści się w Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze. Pełni on jednocześnie rolę galerii, biura i punktu informacyjnego. Można tu zaczerpnąć informacji „z pierwszej ręki” na temat wszystkich artystów i galerii biorących udział w targach. Podobnie jak w przypadku Targów, w Galerii obowiązuje zasada, że dzieło nie może przekraczać wartości 5 tysięcy złotych. Organizatorki Targów dbają o różnorodność i wysoki poziom. Wybierają najlepszych artystów, a z ich dorobku – najciekawsze prace mieszczące się w limicie cenowym. Autorami dzieł wystawionych obecnie do sprzedaży są m.in. Andrzej Cisowski, Janusz Mulak, Andrzej Mierzejewski, Krzysztof Rodak, Jerzy Zajączkowski, Magdalena Mosakowska, Daria Solar, Jarek Madejski i inni.

Przez pierwsze tygodnie po marcowych Targach Sztuki Dostępnej zgłaszało się do nas wiele osób, które wprawdzie były na wydarzeniu, ale niczego nie kupiły, bo nie udało im się podjąć decyzji w ciągu dwóch dni. Dopytywali nas potem o różne prace, nie wiedzieli, gdzie ich szukać. Teraz mogą przyjść do Galerii i wszystkiego się dowiedzą. Galeria jest po to, aby ułatwić kontakt między artystami, galeriami i klientami – dodaje Lena Szwed-Strużyńska.

Galeria TSzD 02

Wnętrze o industrialnym charakterze ma blisko 90 metrów kwadratowych, umeblowanie pochodzi z BoConcept. Wejście znajduje się w tak zwanym Pasażu Konesera, dokładnie na wprost bramy do Laboratorium. To przestrzeń eventowa, w której co kilka dni odbywają się ciekawe wydarzenia. Wysokie na kilka metrów ściany Galerii zdobią dzieła sztuki współczesnej. Znajdziemy to większe i mniejsze obrazy, elegancko oprawione fotografie i rysunki. Pod sufitem rozpościera się ogromny batik. Ten zestaw zmienia się niemal każdego dnia, bo obiektów artystycznych wciąż przybywa. A gdy tylko jeden z nich jest sprzedany, natychmiast zostaje zastąpiony czymś nowym.

Andrzej Cisowki_ Bez tytułu_Gwasz
Andrzej Cisowki | Bez tytułu | gwasz

Galeria sztuki dostępnej

Już samo Centrum Praskie Koneser to idealne miejsce na prezentację sztuki. Stało się w ostatnich latach jednym z ciekawszych zagłębi restauracyjnych, wystawowych i handlowych stolicy. Znajdziemy tu wyjątkowe muzea oraz unikatowe sklepy. Swoje miejsce znalazły tu marki niedostępne w galeriach handlowych i tworzone przez polskich projektantów. Koneser przyciąga ludzi kreatywnych, ciekawych świata, dla których sztuka jest nieodzownym elementem stylu życia.

Daria Solar Samburu Potężny z cyklu Africana olej na płótnie
Daria Solar | Samburu Potężny z cyklu Africana | olej na płótnie

Tak naprawdę Lena i ja poszukiwałyśmy przestrzeni do codziennej, wspólnej pracy nad organizacją Targów. Ale kiedy okazało się, że mamy do dyspozycji tak wspaniały, obszerny lokal, idea urządzenia w nim porządnej galerii narzuciła się sama. Dlatego teraz Galeria pełni rolę nie tylko miejsca ekspozycji i sprzedaży dzieł sztuki, ale jest też naszym biurem, miejscem spotkań z artystami i marszandami, punktem informacyjnym. Służy promocji wydarzenia, jakim są Targi Sztuki Dostępnej – przyznaje Ewa Mierzejewska, założycielka galerii.

 

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close