Search

Najpiękniejsze jachty świata | luksus na morzu

najpiękniejsze jachty 01

Jesienny sezon żeglarski obfituje w liczne pokazy łodzi na całym świecie. Najciekawiej jest oczywiście w basenie Morza Śródziemnego – od Salone Nautico w Genui, po Cannes Yachting Festival. Jednak najpiękniejsze superjachty zobaczyć można pod koniec września Monako. To tu właśnie, co roku od 1991 roku, odbywa się najbardziej prestiżowe wydarzenie – Monaco Yacht Show. Rozmiary i przepych prezentowanych podczas imprezy jednostek, z biegiem lat przyciągał coraz szerszą publiczność. Co za tym idzie, obecnie to święto nie tylko żeglarstwa, ale wszystkiego co wiąże się z najwyższą klasa i luksusem.

najpiękniejsze jachty 02
Grande S10 | Azimut Yachts

Święto luksusu

Jak zawsze, łodzie zacumowane w porcie Monako stanowią kwintesencję bogactwa i przepychu. Zaskakiwały spektakularnością nawet częstych bywalców i znawców tematu. Co prawda, w porównaniu z realizacjami wnętrz na stałym lądzie, jachty są projektowane bardziej zachowawczo. Jednak wciąż zauważa się tu zamiłowanie do całościowych, stylowych i dekoracyjnych aranżacji. W związku z tym w tym roku nagrodę Show Interior Design Award zdobył System TIS firmy Winch Design. Zbudowany przez niemiecki stocznię Lürssen jacht, został uznany za pływający Wersal.

najpiękniejsze_jachty 03
Sangi | Royal Huisman

Najpiękniejsze jachty 2019

Kwintesencja luksusu w postaci łodzi zaprezentowanych w tym roku w Port Hercules pokazuje, że ta forma wydawania pieniędzy wciąż cieszy się popularnością. Jednocześnie należy podkreślić, że pozostaje to hobby zarezerwowane wyłącznie dla najbogatszych. Pomimo, że pokaz jachtów oświetlały liczne reflektory, do ich wnętrz nie było łatwo zajrzeć. Ekstremalne bogactwo, niebotyczne ceny i najnowsze technologie muszą przyciągać. Jednak projektanci, stocznie i właściciele w zasadzie ukrywają wiele szczegółów. Rezerwują je dla wybranych klientów, sprawiając, że elitarność jest ich nieodzowną cechą.

najpiękniejsze_jachty 04
165 Wallypower | Wally

Elitarność Monako

Monako ma szczególny interes w utrzymaniu tej otoczki. Tak więc pomimo, że MYS ma przede wszystkim na celu prezentację superjachtów, wsiadanie na pokład tych najnowszych jest propozycją kierowaną tylko dla zaproszonych. Pomimo, że budowane latami w stoczniach to obiekty fascynacji ogromnej rzeszy entuzjastów z całego świata. W związku z tym przedstawiamy najciekawsze premiery i debiutantów. Cieszmy oczy zdjęciami ukończonych łodzi lub ich koncepcji, które zaprezentowano pod koniec lata 2019 roku.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close