Search

Design celebruje Święto ZIemi i zieloną przyszłość

kartell loves the planet - ego design

Po wczorajszej informacji prasowej, w której Flou zaprasza do eksplorowania nowej kolekcji na social mediach, przyszła kolej na następne wiadomości o projektach, które mają na celu podkreślać jak istotna dla nas jest kwestia środowiska naturalnego. Design to bardzo złożony proces, w którym w grę wchodzi wiele zjawisk mających swoje następstwa. Niewątpliwie najważniejszą kwestią są materiały, od których obecnie wymagamy nie tylko wytrzymałości. Tworzywa wykorzystywane wielokrotnie, drewno ze sprawdzonych i bezpiecznych pod względem zrównoważonego rozwoju lasów – tym w nowej kolekcji chwali się Kartell. Z kolei projektanci mogą to natury podchodzić  bardziej filozoficzny sposób, korzystając wyłącznie z wirtualnej technologii. Właśnie takim rozważaniom Eugeni Quitllet oddał się podczas ogólnoświatowej kwarantanny.

ai kartell eco design 01

Etyczny i innowacyjny design dla planety

Manifest Kartell podkreśla zaangażowanie marki w ochronę środowiska i planety. W tygodniu Dnia Ziemi Kartell potwierdza swoją koncentrację na globalnej strategii opartej na etyce i innowacjach. Połączenie tych czynników powoduje powstanie wszystkich kreacji i designu marki. Wśród najnowszych innowacji są dwa nowe materiały stosowane w produktach przyjaznych dla środowiska.

ai kartell eco design 02

Krzesło A.I. wykonano w całości z materiału pochodzącego z recyklingu. Wszystko za sprawą wyjątkowego procesu, który pomaga oczyścić środowisko ponownie wykorzystując złom przemysłowy.  Taki wybór podyktowała możliwość zastosowania materiału odpadowego, który gwarantuje jakość estetyczną i wytrzymałościową produktu. Nie zapomniano o zmniejszeniu emisji niezbędnej do jego produkcji.

kartell wood eco design

W przypadku kolekcji Smart Wood Kartell uzyskał certyfikat FSC® (Forest Stewardship Council). Instytucja ta identyfikuje produkty wykorzystujące drewno z lasów zarządzanych prawidłowo i odpowiedzialnie. Oznacza to, że prowadzone są one zgodnie z surowymi normami środowiskowymi, społecznymi i ekonomicznymi.

eugeni-quitllet-wild-chair-01

Dziki design w głowach projektantów

Podczas izolacji Eugeni Quitllet zaczął myśleć, co by się stało, gdyby zostawił jeden ze swoich projektów na wolności, bez interwencji człowieka. Jego wyobraźnia zaczęła działać wizualizując jak bluszcz owinie się wokół mebla, przejmie go i opanuje. W ten sposób powstanie zupełnie nowa struktura.

eugeni-quitllet-wild-chair-02

W tej chwili widzę, jak natura zajmuje swoje miejsce z powrotem wszędzie, w morzu, w powietrzu, na ziemi, w mieście… a teraz w designie! a dlaczego nie… będziemy uprawiać krzesła jak warzywa i modyfikować genetycznie nasiona, aby wyhodować nowe projekty ”.

eugeni-quitllet-wild-chair-03

Projekt nazwany Wild (Dziki) to krzesło, które istnieje tylko w wirtualnej rzeczywistości 3D. W ten sposób Quitllet otwiera drzwi do rozpoczynającej się nowej ery wzornictwa. Krzesło z organicznymi krzywiznami tak naprawdę zachęca nas do myślenia o jutrze i bardziej ekologicznej przyszłości.

 

Zobacz także:

ekopierwiastek-jest-we-mnie-wywiad-ze-stella-mccartney

bioroznorodnosc-dzis-obchodzi-swoj-dzien

flou-2020-kolekcja-inspirowana-natura

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close