Search

Miami, 941 Venetian | rezydencja na wyspie

Miami_Minotti_01

Zaprojektowaną przez Jamesa Walla z Thirlwall Design, trzypiętrową ekskluzywną rezydencję na wyspie w Miami, właśnie ukończono i wystawiono na sprzedaż. Monumentalną bryłę z naturalnych i szlachetnych materiałów, wykończono wielkimi marmurowymi i wapiennymi płytami. Jednak największe wrażenie robi dekoracja w postaci ogromnego wyboru dzieł sztuki, także rzeźb.

Miami_Minotti_03

W budynku jest 5 sypialń z tarasami, 8 łazienek, nowoczesna kuchnia, gabinet oraz kino. Natomiast największe wrażenie robi niesamowite foyer z wodnym atrium oraz ponad 200-metrowej wielkości salon na dachu. Stąd rozpościera się panorama Miami oraz zapierający dech w piersiach widok na ocean.

Miami_Minotti_02

Spektakularne drzwi wejściowe zajmują całą, 6-metrową wysokość ściany – od podłogi do sufitu. Za nimi, w eleganckiej przestrzeni w odcieniach piasku, kompozycja ławek Freeman Lounge łączy i jednocześnie rozdziela główny salon oraz jadalnię. Wyrafinowana niebieska tkanina łagodnie koresponduje z kolorem morza i nieba za oknem.

Miami_Minotti_04

Dwie miękko zaokrąglone sofy Seymour, z ogromną ilością poduszek, zapraszają do wygodnego relaksu. Na przeciwko czeka na gości para foteli Aston w ciemniejszym odcieniu, a stoliki Catlin i otomana Jacques dopełniają tą kompozycję.

Miami _Minotti_05

Meble Minotti wybrano także do jadalni, gdzie wokół eleganckiego stołu Catlin, ustawiono krzesła Aston pokryte delikatną tkaniną. W ten sposób otwarte pomieszczenie realizuje dwie funkcje utrzymując estetyczną spójność i harmonię.

Miami _Minotti_06

Natomiast w kolejnym pokoju, dedykowanym rodzinie, ustawiono kompaktową kompozycję siedzisk Hamilton. Zdecydowane linie sofy łagodzą stojące nieopodal, ciemnoszare fotele Jacques oraz stolik o organicznym kształcie blatu. Za plecami znajduje się obszerna kuchnia, a przy wyściełane miękką skórą stołki barowe Aston.

Miami _Minotti_07

Na górze wielką uwagę poświęcono głównej sypialni. Ta zaskakująca przestrzeń z widokiem na prywatny basen, do którego prowadzą drewniane stopnie. O nastrój intymności i miękkiej elegancji zadbano, dzięki łóżku Yang oraz sofie Aston, tapicerowanej jasnoniebieskim aksamitem.

Miami _Minotti_08

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close