Search

Miłość po francusku | projektowy duet z Paryża

Miłość po francusku gillesetboissier 01
Dorothée Boissier i Patrick Gilles spotkali się po raz pierwszy się w agencji Christiana Liaigre. Miłość po francuku w tym przypadku oznacza romantyczne uniesienie dwóch przeciwieństw, które się przyciągają. W pracy i w życiu prywatnym ich perspektywy i pomysły wzajemnie się uzupełniają. W efekcie możemy podziwiać wnętrza na całym świecie wypełnione ich wspólną pasją i talentem. Surowe linie i charakterystyczne, wysmakowane szlachetne drewno można przypisać Patrickowi Gillesowi. Z kolei Dorothée ma sposób na przestrzenną płynność, kolory i intuicyjną elegancję. 
Miłość po francusku gillesetboissier 02a
Apartament | Mediolan

Wspólny start

Po kilku latach doświadczeń w agencji Philippe’a Starcka, Dorothée Boissier i Patrick Gilles postanawili połączyć siły. W rezultacie, w 2004 roku narodziło się ich pierwsze dziecko – własne studio graficzne, dekoracyjne i architektoniczne. Ojcem chrzestnym sukcesu pięknej pary był Remo Ruffini, który zlecił im zaprojektowanie 200 sklepów należących do jego marki Moncler. Ponieważ wywiązali się z tego zlecenia doskonale, otrzymali także zamówienie na zaprojektowanie wnętrz jego rezydencji nad jeziorem Como. 
Miłość po francusku gillesetboissier 03
Baccarat Hotel | Nowy Jork

Miłość po francusku w praktyce (projektowej)

Twórcze nieporozumienia stanowią siłę napędową w ich pracy, a nieustanna gra kształtuje ich pomysły. Tak właśnie wygląda miłość po francusku – partnerzy w życiu i w projektowaniu, każdy ma określoną rolę i styl, ale razem tworzą jednolitą całość. Świat zakochał się w ich pracy, od kilkunastu lat realizują wnętrza najbardziej luksusowych hoteli na całym świecie. Gilles i Boissier zawsze stawiają na humanizm, dlatego tłumaczą lokalne kultury w Ritz Carlton w Nowym Jorku i Mandarin Oriental w Madrycie czy MarakeszuŁącząc elegancję i kreatywność, Patrick i Dorothée dają w każdym kierowanym przez siebie projekcie „carte blanche” jednemu artyście. Dotychczas współpracowali między innymi z takimi twórcami jak François Houtin, Cyprien Chabert lub Alix Waline. Dzięki takiemu wkładowi w postaci muralu lub skomplikowanego rysunku zmieniają  postrzeganie danej przestrzeni. To właśnie ponadczasowe podejście do stylu i wnętrz przyniosło im międzynarodowe uznanie.
Miłość_po_francusku gillesetboissier 04
Mandarin Oriental Hotel | Marakesz
Miłość dalej kwitnie i rozwija się przez kolejne wspólne realizacje oraz nowe projekty. Dorothée Boissier i Patrick Gilles, zawsze pełni pasji i kreatywności, stworzyli niedawno swoją pierwszą kolekcję mebli o nazwie Les Choses. Naturalnie kolejnym krokiem było otwarcie butiku we wrześniu tego roku, w 8. dzielnicy Paryża. Przede wszystkim tam znajdziemy cremme de la cremme nietuzinkowej estetyki, wysmakowanych detalach i prawdziwych emocjach.

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close